تاریخ: 1395/04/22
انتشار : 1395/04/22

 

پس از مدتی دوباره با یک مطلب دیگر با شما خواهم بود…

 

اندر حکایت عکس

در قدیم که شاید عکس و فیلم خیلی وجود نداشت (زمانی که اصلا ابزارهایش اختراع نشده بود) معلمان مجبور بودند تا به صورت شفاهی یا نهایتا بازی کردن نقش های مختلف یک موضوع را به شاگردان بفهمانند اما اکنون عکس، فیلم و ماکت هایی که برای برخی درس ها ساخته می شوند کار معلمان را ساده تر کرده است اما اخیرا در وبلاگ های مختلف و کانال ها و شبکه های اجتماعی عکس هایی را در اکانت های برخی افراد مذهبی می بینیم که آنچنان که باید در راستای اهداف آنها نیست. اکنون به چند مثال اشاره می کنم:

مسلما داشتن دغدغه بسیار برای شروع یک کار و توصیه کردن به دیگران اهمیت دارد. یکی از اکانت ها را دیدم که عکس های مستهجن که شاید اگر سانسور کوچکی رویش نبود توسط خود آن شبکه اجتماعی غیرایرانی حذف می شد گذاشته شده بود و در مورد خیانت افراد به همدیگر هشدار داده بود یا پوستری را دیدم که آن هم سانسور شده بود و از این قبیل تصاویر.

دغدغه این افراد بسیار ارزشمند است اما نکته مهم اینجاست که وقتی شما چیزی را سانسور می کنید که معمولا در سانسور عکس ها، آنها را تار می کنند به جای اینکه کلا آن بخش از تصاویر را بردارند؛ فکر انسان به سمت ساختن بخش های سانسور شده می رود و این اصلا قاعده ای در عرصه تبلیغات است که بخشی از چیزی را نشان دهی تا مخاطب بقیه اش را خودش بسازد. در این دو موردی که عنوان کردم هم همین طور است و به جای اینکه فرد بیننده متنبه شود که خیانت کار بدی است یا مثلا کم حجابی و بی حجابی عواقب بدی به همراه خواهدداشت به دنبال کامل کردن خانه های خالی عکس ها می رود و هدف این دوستان مذهبی مان را از هم گسسته می کند.

در عرصه فیلم ها هم همین طور است. گاهی دیده می شود که مستندهایی درمورد برخی گناهان ساخته می شود و عملا گناهان (تنها به صورت تار) به نمایش گذاشته می شوند و این در صورتی است که همین تصاویر، پیام شما را مورد خدشه قرار می دهد.

 منبع : اندر حکایت عکس | حجاب برتر نظرات:
بازدید ها:
ادامه مطلب
تاریخ: 1394/05/14
انتشار : 1394/05/14


به گفته یکی از بزرگان: زن اگر پرنده آفریده میشد حتما " طاووس " بود ..
اگر حیوان بود حتما " آهو " بود ..
اگرحشره بود حتما " پروانه " بود ..
او انسان آفریده شد .. تا خواهر باشد و مادر باشد و عشق ..
زن چنان بزرگ است که
خداوند وعده زنان بهشتی را به مردان مؤمن در بهشت داده است...
زن با احساسترین موجودات خداست تا حدی که یک گل او را راضی میکند
و یک کلمه او را به کشتن می دهد
پس ای مرد مواظب باش .. 
زن از سمت چـپ تو نزدیک به قلبت ساخته شده تا او را در قلبت جا دهی .. 

✔ شگفت انگیز است ... 
زن در کودکی درهای بهشت را به روی پدرش میگشاید .. 
درجوانی دین شوهرش را کامل میکند .. 
و هنگامی که مادر میشود بهشت زیر پای اوست .. 
قدرش را بدانید!

http://www.cloob.com/banovanemosalman
نظرات:
بازدید ها:
ادامه مطلب
تاریخ: 1394/05/08
انتشار : 1394/05/08من یک دختر چادری ام...
نه پاهایم ده سانت از زمین بالاتر است
نه روسری ام ده سانت از سرم بالاتر...
میدانم این چیزها مرا بالا نمیبرد
چادر ساده ای میپوشم
قد یک دنیا برایم می ارزد
با تمام رنگارنگ های دنیا عوضش نمیکنم...

http://www.cloob.com/afsaranjavan

نظرات:
بازدید ها:
ادامه مطلب
تاریخ: 1394/04/01
انتشار : 1394/04/01


http://diana1.mihanblog.com/نظرات:
بازدید ها:
ادامه مطلب
تاریخ: 1394/03/30
انتشار : 1394/03/30

مثل هر روز خسته از دانشگاه بر می گشتم و توی پیاده روی شلوغی که سوسوی چراغ های تبلیغاتی مغازه هاشچشم عابر ها رو خیره می کرد با صلابت و سر بلند بدون توجه به افرادی که از کنارم رد می شدند به سمت خونهمی رفتم که یکدفعه پیاده روی شلوغ در نقطه ای کچل شد و حس ششمم بهم گفت یکی داره نگاهت می کنه. چشام رو چرخوندم و نگاهم گره خورد به نگاه دختر خانمی که حسابی بزک کرده بود و حجاب مناسبی نداشت و روسریش رو شل کرده بود و دنبال نگاهی می گشت که نگاهش کنه.

امر به معروف با چشـــم ها

نمیدونم چی شد یاد حدیث پیامبر(ص) افتادم که فرمودند: «اگر کسی برسد به ناموس مردمی که در کوچه رد می شود به حرمت حرف خداچشمش را زمین بگذارد، خداوند به آنچه در کره ی زمین خلق کرده است،به ملائک می گوید برایش ثواب بنویسند» افتادم و چشمام رو ازش برداشتم و خیره کردم به سنگ فرش پیاده رو. به چند قدمی دختر بدحجاب که رسیدم و دوباره چشمام رو بالا گرفتم و  چشمام رو به نقطه ای دور خیره کردم ولی باگوشه چشمام حواسم بهش بود که متوجه شدم تند تند داره موهاش رو میده عقب و روسریش رو سفت می کنه...

فهمیدم ناخواسته با حفظ نگاهم باعث شده بودم اون دختر بد حجاب متوجه اشتباهش بشه و حجابش رو درستکنه. امر به معروف حتماً نباید زبانی باشه بلکه با اعمال و رفتارمون هم میتونیم امر به معروف کنیم...

 http://sayberi174.persianblog.irنظرات:
بازدید ها:
ادامه مطلب
سارا بوکردختری که یکی از مدل های بسیار معروف امریکآ است...به طور کلی با حجاب میشود و نقآب می زند!شکلک های محدثه

http://shamsehplus.ir/نظرات:
بازدید ها:
ادامه مطلب
تاریخ: 1394/03/23
انتشار : 1394/03/23


پیشینه‌ی پوشش و تاریخچه‌ی چادر در ایران

«از روی برخی نقوش برجای مانده از آن زمان، به زنان بومی بر می‌خوریم که پوششی جالب دارند. پیراهن آنان پوششی ساده و بلند یا دارای راسته چین و آستین کوتاه‌ است. به زنان دیگر آن دوره نیز برمی‌خوریم که از پهلو به اسب سوارند. اینان چادری مستطیل شکل بر روی همه لباس خود افکنده و در زیر آن، یک پیراهن با دامن بلند و در زیر آن نیز، پیراهن بلند دیگری تا به مچ پا نمایان است»...

http://www.cloob.com/نظرات:
بازدید ها:
ادامه مطلب
تاریخ: 1394/03/22
انتشار : 1394/03/22
ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﺸﺎﻭﺭﯾﻦ ﻭ ﺟﺎﺳﻮﺳﺎﻥ ﮐﺎﺥ ﺳﻔﯿﺪ ﺩﺭ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺧﻮﺩ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺍﺳﺖ: ﻣﺎ ﻣﻮﻓﻖ ﺷﺪﯾﻢ ﭼﺎﺩﺭ ﻣﺸﮑﯽ ﺯﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﭼﺎﺩﺭ ﺗﻮﺭﯼ ﻭ ﮔﻠﺪﺍﺭ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﮐﻨﯿﻢ. ﭼﺎﺩﺭ ﺗﻮﺭﯼ ﻭ ﮔﻠﺪﺍﺭ ﺯﻧﺎﻥ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﮐﻨﯿﻢ! ﻣﺎﻧﺘﻮ ﻫﺎﯼ ﺑﻠﻨﺪ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺎﻧﺘﻮﻫﺎﯼ ﺭﻧﮕﯿﻦ، ﺗﻨﮓ ﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﮐﻮﺗﺎﻩ. ﻭ ﺍﮐﻨﻮﻥ ﺍﺯ ﺣﺠﺎﺏ ﯾﮏ ﺯﻥ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻓﻘﻂ ﯾﮏ ﺭﻭﺳﺮﯼ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﺳﺖ. که آن هم به لطف روسري هاي ليز به راحتي سر ميخورد و مدام از سر آنها ميُفتد ﺁﻧﺎﻥ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﺤﺮﻣﺎﻥ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ. ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ ﺍﻧﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻣﺤﯿﻄﯽ ﻧﺘﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﺤﺮﻡ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﮐﻨﻨﺪ. ﺍﮔﺮ ﻣﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺮﯼ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺍﺯ ﺧﺎﻧﻢ ﻫﺎﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺭﺍ بيشتر ﺑﻪ ﺧﯿﺎﺑﺎﻧﻬﺎ ﺑﮑﺸﺎﻧﯿﻢ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺯﻧﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺩﯾﮕﺮ ﻓﺮﺻﺘﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻧﺸﺎﻥ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ!!!! ﺁﻧﻮﻗﺖ ﭼﯿﺰﯼ ﺍﺯ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﻭ ﺍﻧﻘﻼ‌ﺏ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎﻗﯽ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﻣﺎﻧﺪ!! ?????????????????? ميبيني بانوي مسلمان ايراني؟؟؟ ميبيني چه خوابها برايمان ديده اند و به راحتي دارند خوابهايشان را تعبير ميکنند...؟!?

http://www.cloob.com/


نظرات:
بازدید ها:
ادامه مطلب
تاریخ: 1394/03/20
انتشار : 1394/03/20
http://www.nicefun.org/taranekeymaramنظرات:
بازدید ها:
ادامه مطلب

 
 

 
End Cod mouse By doostqurani.i
 

تصویر ثابت