مراوده کردن زن

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1396/2/13

 

دهه فجر

دهه فجر انقلاب اسلامی دهه فجر دهه ی فجر انقلاب

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1395/11/20

 

هنوز محرم است...

نتیجه تصویری برای نذر کرده ام محرم امسال به نیت تو سینه بزنم ابراهیم

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1395/8/6

 

محرم نزدیک است

نتیجه تصویری برای محرم نزدیک است

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1395/7/7

 

حجاب صحیح

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1395/6/10

 

حیا

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1395/5/18

 

پوستر حجاب

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1395/4/26

 

اندر حکایت عکس

 

پس از مدتی دوباره با یک مطلب دیگر با شما خواهم بود…

 

اندر حکایت عکس

در قدیم که شاید عکس و فیلم خیلی وجود نداشت (زمانی که اصلا ابزارهایش اختراع نشده بود) معلمان مجبور بودند تا به صورت شفاهی یا نهایتا بازی کردن نقش های مختلف یک موضوع را به شاگردان بفهمانند اما اکنون عکس، فیلم و ماکت هایی که برای برخی درس ها ساخته می شوند کار معلمان را ساده تر کرده است اما اخیرا در وبلاگ های مختلف و کانال ها و شبکه های اجتماعی عکس هایی را در اکانت های برخی افراد مذهبی می بینیم که آنچنان که باید در راستای اهداف آنها نیست. اکنون به چند مثال اشاره می کنم:

مسلما داشتن دغدغه بسیار برای شروع یک کار و توصیه کردن به دیگران اهمیت دارد. یکی از اکانت ها را دیدم که عکس های مستهجن که شاید اگر سانسور کوچکی رویش نبود توسط خود آن شبکه اجتماعی غیرایرانی حذف می شد گذاشته شده بود و در مورد خیانت افراد به همدیگر هشدار داده بود یا پوستری را دیدم که آن هم سانسور شده بود و از این قبیل تصاویر.

دغدغه این افراد بسیار ارزشمند است اما نکته مهم اینجاست که وقتی شما چیزی را سانسور می کنید که معمولا در سانسور عکس ها، آنها را تار می کنند به جای اینکه کلا آن بخش از تصاویر را بردارند؛ فکر انسان به سمت ساختن بخش های سانسور شده می رود و این اصلا قاعده ای در عرصه تبلیغات است که بخشی از چیزی را نشان دهی تا مخاطب بقیه اش را خودش بسازد. در این دو موردی که عنوان کردم هم همین طور است و به جای اینکه فرد بیننده متنبه شود که خیانت کار بدی است یا مثلا کم حجابی و بی حجابی عواقب بدی به همراه خواهدداشت به دنبال کامل کردن خانه های خالی عکس ها می رود و هدف این دوستان مذهبی مان را از هم گسسته می کند.

در عرصه فیلم ها هم همین طور است. گاهی دیده می شود که مستندهایی درمورد برخی گناهان ساخته می شود و عملا گناهان (تنها به صورت تار) به نمایش گذاشته می شوند و این در صورتی است که همین تصاویر، پیام شما را مورد خدشه قرار می دهد.

 منبع : اندر حکایت عکس | حجاب برتر 

ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1395/4/22

 

حیا

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1395/4/5

 

8راهکار ترویج حجاب

گناه آشکار، از حالت فردی و حوزه ی خصوصی بیرون می آید و جنبه ی اجتماعی پیدا می کند و آثار منفی آن دامن گیر دیگران نیز می شود زیرا چنین شخصی با کارش، دیگران را به گناه، دعوت و تشویق می کند.

 

راهکارهای عملی ترویج حجاب

۱. آموزش حجاب در مدارس

مدارس، مراکز تعلیم و تربیت و تزکیه اند. آموزش عملی احکام دینی، بخشی از وظایف معلم و دانش آموز را تشکیل می دهد. توصیه، بدون تعلیم و تربیت، پوشش دینی را به دستوری خشک و تحمیلی مبدل می سازد، ولی توصیه ی همراه با معرفت، پذیرش آن را آسان می کند. معرفت به حجاب، ضامن اجرا و دوام آن است. آنگاه که پوشش دینی در محیط های اجتماعی و پس از پایان تحصیلات، به شکل فرهنگ پذیرفته شده درآید، رسمیت علمی پیدا می کند.

۲. تشویق

این اصل در تربیت آدمی، کاربرد فراوان دارد. ماهیت تشویق ها متفاوت است و می تواند بار عاطفی، مالی، تشریفاتی، شغلی، سیاسی، عملی و امثال آن داشته باشد که در ترویج فرهنگ حجاب مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اگر فردی نیازمند نوعی تشویق نباشد، باید از نوع دیگر بهره بگیریم. احترام لازم و محسوس مردم به بانوان با حیا و با حجاب جامعه سبب ترویج فرهنگ حجاب خواهد شد. همان طور که برخورد منفی با زنان بی حجاب نیز می تواند عاملی بازدارنده به حساب آید؛ با این شرط که حد و اندازه آن را باید رعایت کرد تا به لجاجت نینجامد.

احترام لازم و محسوس مردم به بانوان با حیا و با حجاب جامعه سبب ترویج فرهنگ حجاب خواهد شد

۳. فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری

انتشار نشریه و کتاب، تشکیل میزگرد های ادبی، فراخوانی مقاله، تعیین موضوع حجاب برای انشا و پرسش مهر، به کارگیری هنرهای تصویری، مسابقات فرهنگی و … آثار مثبتی دارند. تولید برنامه ها و فیلم های مفید و آموزشی نیز در رادیو و تلویزیون اثری فراگیر دارد. رعایت کامل پوشش دینی بانوانی که در فیلم های سینمایی و تلویزیونی بازی می کنند یا عکسی که با پوشش اسلامی در صفحات مطبوعات به چاپ می رسد، آثار مثبتی دارد، چنان که پوشش های غیر شرعی نیز آثار زیان بار و گسترده ای بر فرهنگ جامعه می گذارد.

اساساً حضور زنان پوشیده در صحنه های مختلف جامعه، آثار مثبت و چشم گیری در همگانی کردن فرهنگ حجاب اسلامی در جامعه دارد. پخش آیات، روایات و کلمات حکمت آمیز و تصاویر الهام بخش درباره ی حجاب در محیط های عمومی، تابلوهای شهری و محیط های مناسب دیگر نیز به تقویت این فرهنگ خواهد انجامید.

۴. تقویت فرهنگ غیرت

بی تردید، زنان با هر تفکر و عقیده ای، به نظر و سلیقه ی همسران خود در انتخاب های خویش از جمله لباس و وضع ظاهری توجه می کنند. از این رو، غیرت مندی مردان در نوع پوشش آن ها نقش به سزایی دارد. با توجه به این واقعیت، ترویج فرهنگ غیرت در میان مردان به ترویج و تحقق پوشش دینی در جامعه کمک می کند. خداوند در قرآن کریم می-فرماید:

زنان با هر تفکر و عقیده ای، به نظر و سلیقه ی همسران خود در انتخاب های خویش از جمله لباس و وضع ظاهری توجه می کنند

«یا ایها الذین آمنوا قوا انفسکم و اهلیکم ناراً وقودها الناس و الحجاره؛ ای کسانی که ایمان آورده اید، خود و خانواده ی خویش را از آتش دوزخی که هیزمش از مردم و سنگ خاراست، حفظ کنید.»[۱]پیامبر اکرم(ص) می فرماید: «خداوند بینی هر یک از مؤمنانی را که غیرت نمی ورزند، به خاک می مالد.»[۲] ایشان در سخنی دیگر، غیرت را از ایمان می داند[۳].

۵. نظارت بر رسانه های جمعی

رسانه ها به ویژه صدا و سیما در ساختار فرهنگ اجتماعی مردم نقش مهمی دارند و می توانند با نوع برنامه های خود، آنان را به فساد یا صلاح بکشانند. کمترین تسامح در اعطای امتیاز کار فرهنگی جهت راه اندازی مؤسسه های هنری، نمایش تئاتر و فیلم و انتشار روزنامه، مجله و کتاب، به نفوذ فرهنگ بیگانه و ابتذال اخلاقی می انجامد. شرط پوشش دینی در تهیه و خرید فیلم ها و برنامه های تلویزیونی، ضرورتی انکارناپذیر است.حتی نمایش دختر بچه ها با وضع نامناسب از سیمای جمهوری اسلامی، بدآموزی فرهنگی دارد.

برخی والدین فکر می کنند دیدن صحنه های مستهجن در فرزندان شان تأثیری ندارد یا چون آن را درک نمی کنند، مسئله را جدی نمی گیرند. این توهمی بیش نیست. بچه ها این مسئله را خوب درک می کنند و از آن تأثیر می پذیرند. این صحنه ها بر روح شان تأثیر منفی می گذارد و در بزرگ سالی ظهور می یابد.

برخی والدین فکر می کنند دیدن صحنه های مستهجن در فرزندان شان تأثیری ندارد یا چون آن را درک نمی کنند، مسئله را جدی نمی گیرند

۶. فعالیت قوای سه گانه

تصویب قوانین جامع و دقیق در این زمینه در مجلس شورای اسلامی و عمل کردن بدون تساهل و تسامح قوه ی قضائیه به قوانین یاد شده، سبب می شود فرهنگ حجاب ترویج یابد. قوه ی قضائیه سهمی مهم در حفظ سلامت جامعه دارد و اوضاع اخلاقی جامعه، کارنامه ی گویای این دستگاه است. نظارت جدی و دل سوزانه ی مسئولان دولتی بر محیط های تحت نظارت آن ها نیز از جمله عوامل ترویج حجاب و پیش گیری از بدحجابی در ادارات دولتی است.

۷. احیای امر به معروف و نهی از منکر

پس از تقویت ریشه های حجاب، شناخت معروف و اجرای امر به معروف و نهی از منکر تأثیر به سزایی در کنترل اجتماعی دارد. امر و نهی دینی، تکلیف عمومی است. زن، ناموس جامعه اسلامی است و همه باید در حفظ این گوهر الهی بکوشند.جامعه ی دینی، هیچ گونه تساهل و تسامحی را در این راستا برنمی تابد. بی اعتنایی در این راه پسندیده نیست ولی وسواس و بدگمانی هم کارساز نخواهد بود. مبنای طهارت و تقوا، تربیت و ایمان است. اگر فقط ترس پشتوانه ی پرهیز باشد، در جایی که چنین ترسی نیست، شخص از ارتکاب محرّمات پروا نخواهد داشت. پی آمد چنین فضایی، ایجاد نفاق و دورنگی و دوگانگی در معاشرت و پوشش و رفتار خواهد بود.

زن، ناموس جامعه اسلامی است و همه باید در حفظ این گوهر الهی بکوشند.

۸. معرفی الگوهای تازه در پوشش

یکی دیگر از عوامل فهم، تعریف درست از پوشش متناسب با سن و شرایط کاری بانوان است. الگویی که با رعایت معیارهای شرعی، آزادی عمل بیش تری را برای زنان مسلمان فراهم آورد. افزون بر این، با معرفی الگوی پوشش و تنوع دادن در آن، می توان تا حدود زیادی به نیازهای بانوان پاسخ داد.

با معرفی الگوی پوشش و تنوع دادن در آن، می توان تا حدود زیادی به نیازهای بانوان پاسخ داد.

فرجام سخن

از آن چه گذشت در می یابیم که طهارت و پاک دامنی، اصلی محوری در بینش اسلامی است. اسلام برای طهارت روحی و عفت عمومی، ارزش زیادی قائل است. تشریع برخی احکام مانند حجاب برای پیش گیری از تحریک جنسی است که با بهره گیری از پوشش مناسب بدن و خودداری از رفتارهای تحریک آمیز در مقابل نامحرم، محقق می شود. در حقیقت، عفاف، امری درونی است.

اگر عفاف بر روح کسی حاکم باشد، در رفتار و گفتار و نوع پوشش او تأثیر می گذارد و از میزان تحریکش خواهد کاست. چون سود و زیان عفاف متوجه کل جامعه است، تمام بهای آن را نباید زنان بپردازند بلکه مردان نیز باید از هر نوع رفتاری که به نوعی موجب تحریک جنسی است، خودداری کنند. هم چنین اگر برخی افراد، حجاب و پوشش اسلامی را رعایت کنند و شماری دیگر بدان بی اعتنا باشند، بر روحیه ی مردم اثر منفی می گذارد. کسانی که مسلمانی آن ها مبتنی بر ایمان و منطق قوی نیست، به تدریج، قیود شرعی را یکی پس از دیگری کنار می نهند و هویت و شخصیت شان را از دست می دهند. چون شخصیت جدید نیز با ساختار وجودی آن ها بیگانه است. دچار بی هویتی می شوند.[۴]

چون سود و زیان عفاف متوجه کل جامعه است، تمام بهای آن را نباید زنان بپردازند

از این رو، تجاهر به فسق و تظاهر به گناه، گناه مضاعفی است. گناه آشکار از حالت فردی و حوزه ی خصوصی بیرون می آید و جنبه ی اجتماعی پیدا می کند و آثار منفی آن دامن گیر دیگران نیز می شود زیرا چنین شخصی با کارش، دیگران را به گناه، دعوت و تشویق می کند.در این میان، حکومت اسلامی، در راستای عمل به وظیفه ی خود در ایجاد محیط سالم برای رشد مادی و معنوی جامعه، باید از گناه آشکار جلوگیری کند.اگر روح توحید و خداباوری بر آدمی حاکم شود، با حفظ ارزش ها و اصالت ها، فرد و جامعه اصلاح خواهند شد و مردم، خدا را حاضر و ناظر بر رفتارهای خود خواهند دید.منبع : 8 راهکار ترویج حجاب | حجاب برتر 

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1395/3/2

 

چادر سفید

معمولا سریال هایی که در مورد تاریخ پهلوی ساخته می شود دارای مشکلات فراوانی است اما یک نکته حائز اهمیت است…

 

چادر گل گلی سریال معمای شاه

در سریال معمای شاه که به عقیده بسیاری از کارشناسان تاریخی و هنری دارای افت هایی است اما یک روایت در این فیلم بدون دستبرد قطعی است و آن وجود چادرهای رنگی در آن زمان در میان زنان است.

چادر ابتدا به رنگ مشکی نبوده است گرچه مشکی هم یک رنگی است برای خودش و می توان آن را پوشید اما در آن دوران و حتی اوایل انقلاب اسلامی از چادرهای به اصطلاح گل گلی و با زمینه سفید استفاده می شده است. جالب اینجاست که برخلاف برخی از چادرهای امروزی سفید که بعضا بدن نما هم هستند چادرهای آن زمان اصلا این طور نبود و تمامی شرایط یک حجاب کامل را مراعات می کرد.

آنچنان تاکید بر روی رنگ پوشش و مشکی بودن چادر نیست و بانوان به راحتی می توانند در میان فامیل نامحرم خودشان از این حجاب استفاده کنند. البته به نظر می رسد که در جامعه ایرانی اکنون دیگر این رنگ ها عرف نیست اما هنوز در کوچه ها و مثلا برای استفاده هایی که مسافت طولانی در کار نیست مردم از این چادر استفاده می کنند.

از طرف دیگر اما مهم در حجاب (هم در مردان و هم در بانوان) عدم جذاب بودن است. هم مردان و هم زنان باید نهایت مراقبت را انجام دهند تا لباسشان برای جنس مخالف تحریک کننده نباشد؛ در این مسئله هردوطرف دو وظیفه مهم دارند: غض بصر (چشم پوشی) و حجاب صحیح.

مسئله بعدی که به ذهنم رسید این بود که در برخی روستاهای کشور هم این نکته مرسوم است که زنان آن روستا چادر سفید بپوشند و حتی گفته می شود که چادر سیاه در آن روستاها مرسوم نیست که خود این مسئله جالب به نظر می رسد.

به طور کلی غیر از رنگ های تحریک کننده، دست مردان و زنان برای انتخاب رنگ حجابشان کاملا باز است و این طور نیست که همه مجبور باشند چادر و چادر مشکی داشته باشند؛ بلکه مهم ترین ملاک جذاب و تحریک کننده نبودن است.منبع : چادر سفید | حجاب برتر 

ادامه...

گروه: گزیده مقالات

تاریخ: 1395/1/26

 

حجاب زنان اروپا در کارخانه ها!

در زمانی که زنان در اروپا بیشترین کارها را در کارخانه ها و کارگاه ها انجام می دادند هم باحجاب بوده اند…

 

احتمالا سفرهای مظفرالدین شاه یا ناصرالدین شاه به اروپا را ماجرایش را شنیده اید. در یکی از فیلم هایی که از این دو پادشاه در ایران ساخته شده است، این پادشاه به فرانسه می رود و در آنجا فیلمی را برایش به نمایش می گذارند که با شگفتی این پادشاه به دلیل اینکه فناوری جدیدی بوده است مواجه می شویم. اما نکته اینجاست که هیچ کس به محتوای این فیلم ها توجهی نمی کند.

عموما در زمانی که دوربین فیلمبرداری ظهور پیدا کرد، خانواده های ثروتمند دارای آن بودند و اکثر فیلم هایی که از آن دوران اروپا به ما رسیده است فیلم های خاندان های سلطنتی یا ثروتمند بوده است اما تکه های کوتاهی هم از خیابان ها، کارخانه ها و … گرفته شده است که در مقابل آن فیلم های ثروتمندان ناچیز است. در یکی از فیلم ها، کارخانه ای را با نزدیک به ۱۰۰۰ نفر کارگر زن و مرد نمایش می دهد. جالب اینجاست که تمامی کارگران زن دارای حجاب سر و بدن هستند و تقریبا می شود گفت حجابشان تکمیل است.

یکی از بهانه هایی که چندین سال است در مورد حجاب مطرح می شود مانع بودن حجاب از فعالیت های اجتماعی و روزانه و اقتصادی زنان است. این شبهات درحالی مطرح می شود که خود اروپائیان در زمانی که فعالیت های اقتصادی و صنعتی شان به اوج می رسد، زنان را با حجاب پذیرفته اند و هیچ خللی هم در کارشان ایجاد نمی شده است. در همین راستا حتی مطرح می شود که زنان اروپایی را ببینید! ببینید آنها بودن حجاب است که زنانشان را به کار می کشند و می توانند بهتر عمل کنند. و این درحالی است که خودشان حتی کمتر از ۲۰۰ سال پیش در کارخانجاتشان از زنان محجبه استفاده می کرده اند.منبع : حجاب زنان اروپا در کارخانه ها! | حجاب برتر 

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1394/12/28

 

بالاترین ورژن حجاب

بالاترین ورژن و نوع حجاب، حجاب تعقلی و حداکثری است اما حجاب های دیگری هم وجود دارد که…

 

بالاترین ورژن حجاب

حجاب و حیا، دو عنصر زیبنده ظاهر و باطن انسانها همچون سدی محکم و قلعه استوار، افراد را از تهاجم های نفسانی و گزند خواسته های شیطانی مصون نگه می دارند. انسان چه از جنس زن باشد یا مرد، اگر به ماهیت و گوهر درونی خود واقف باشد، این گوهر حیا و حجاب اوست که می تواند مانع دژخیمان شیاطین و تسلط و بهره کشی جنسی دیگران باشد.

جایگاه و اهمیت حیا و حجاب در فرهنگ اسلامی

هر چند که حیا و عفت جنسی، مختص به جامعه زنان نیست و مردان هم از آن مستثنی نیستند، ولی از آنجا که بر اساس خلقت زیبای خداوند متعال زنان از ظرافت ها و زیبایی های خاصی بر خوردار می باشند، از طرفی نوعاً زنان هستند که در معرض تحدید بهره کشی جنسی قرار می گیرند، حال برای در امان ماندن از این چنین آسیب هایی سزاوار است زنان موجبات سوء استفاده ابزاری از خود را برای دیگران فراهم ننمایند، و با رعایت انواع حیا راه تسلط شیطانی دیگران را بر خود ببندند: « فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذی فی قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلاً مَعْرُوفاً؛[احزاب، آیه ۳۲] پس به گونه اى هوس انگیز سخن نگویید که بیماردلان در شما طمع کنند و سخن شایسته بگویید!».

انواع مدل حجاب و پوشش در جامعه

لازم به ذکر است استفاده و بهره مندی از عنصر ارزشمند حجاب در بین مردم و جامعه به یک شکل نیست از این رو این کالای گران بها و ارزشمند در بین افراد شکل و شمایل متفاوتی دارد.

۱-حجاب زورکی و تحمیلی:

حجاب زنان منحصر در نقاط محدودی از جسم نیست بلکه بر اساس منطق قرآن حفظ و پوشاندن موها نیز از ضروریات حجاب است؛ کما اینکه خداوند متعال در این خصوص می فرماید: اى پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلباب ها [روسرى هاى بلند] خود را بر خویش فروافکنند، این کار براى اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (و اگر تاکنون خطا و کوتاهى از آنها سر زده توبه کنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است»

در مواردی این نوع از حجاب گواه بر این است که دارنده آن هیچ گونه اعتقاد و باوری به آن نداشته و در پس پرده آن رضایت و باوری به حجاب وجود ندارد. دربرخی دیگر از افراد به خاطر مقررات و قوانین اجتماعی این مدل پوشش را پذیرفته اند.

هستند افرادی که با خارج شدن از محیط آموزشی و اداری و یا در بدو ورود در اماکن مذهبی و متبرک مجبور به استفاده از آن هستند و یا کسانی که تا در مرزهای جامعه اسلامی حضور دارند خود را ملزم به رعایت آن می کنند و به محض خارج شدن از آسمان اسلام، باور، اسلام و پوشش ایشان نیز رخ بر می بندد.

به روشنی می توان این چنین رفتار و رویکردی را در زمره کسانی دانست که خداوند متعال در خصوص ایشان می فرماید: «مُذَبْذَبینَ بَیْنَ ذلِکَ لا إِلى هؤُلاءِ وَ لا إِلى هؤُلاءِ وَ مَنْ یُضْلِلِ اللَّهُ فَلَنْ تَجِدَ لَهُ سَبیلاً؛[نساء: آیه۱۴۳] آنها افراد بى هدفى هستند که نه سوى اینها، و نه سوى آنهایند! (نه در صف مؤمنان قرار دارند، و نه در صف کافران!) و هر کس را خداوند گمراه کند، راهى براى او نخواهى یافت».

۲-حجاب تقلیدی و ظاهری:

برخی افراد به خاطر نوع فرهنگ و قوانینی که در خانواده حاکم بوده از ابتدا این چنین آموخته اند که می بایست در بدو ورود در جامعه،ُ ظاهر و سیمای خود را به گونه ای از پوشش و حجاب آراسته نماید که مطابق میل خانواده باشد. ولی مشکل این نوع و مدل از حجاب در مواری به این است که در پس واقعیت این انتخاب استدلال، و تعقلی استوار و محکم وجود ندارد از این رو این خطر و نگرانی در خصوص این افراد وجود دارد که با تغیر محیط زندگیشان حجاب و پوشش ایشان نیز تغییر یابد.[۱]

۳-حجاب تعقلی و تعبدی:

حجاب آن دسته افرادی که با بهره مندی از قوه تعقل و اندیشه، مبانی دینی و عقیدتی خود را مستحکم کرده اند و به گوهر درونی خود واقف شده اند و ارزش انسانی خود را فراتر از جسم و ظاهر می بینند از این قسم می باشد.

این دسته افراد حجاب را نه از روی اجبار و تحمیل دیگران و نه به خاطر رضایت و خوشایند اطرافیان بلکه از طریق برهان و یقین پذیرفته اند. این دسته افراد حجاب را زینت و زیبایی خود می بینند و با تهدید و مطامع دنیوی حاضر به کنار گذاشتن آن نمی شوند .

در واقع انتخاب این دسته از افراد بر اساس منطق بصیرت و آگاهی است همانند الگوهای قرآنی که راه خود را از مسیر علم و معرفت کسب کرده اند: «قُلْ هذِهِ سَبیلی أَدْعُوا إِلَى اللَّهِ عَلى بَصیرَهٍ أَنَا وَ مَنِ اتَّبَعَنی وَ سُبْحانَ اللَّهِ وَ ما أَنَا مِنَ الْمُشْرِکینَ؛[سوره یوسف: آیه ۱۰۸] بگو: «این راه من است من و پیروانم، و با بصیرت کامل، همه مردم را به سوى خدا دعوت مى کنیم! منزّه است خدا! و من از مشرکان نیستم!».

حجاب حداقلی و حجاب حداکثری

بعضی افراد دایره و حیطه حجاب را بسیار محدود و ناچیز می پندارند، به طور مثال اینکه حجاب را نه برای مردان بلکه فقط برای جامعه زنان می پسندند، بعضی دیگر نیز به این نوع حجاب بسنده نکرده و حجاب زنان را محدود به قسمتهای خاصی از تن و جسم زنان می دانند. به طور مثال حجاب موها را برای ایشان لازم نمی بینند.

این برداشت های سلیقه ای و شخصی از حجاب، تفسیر به رأی از جانب خود است، از این رو همان طور که زنان لازم است حجاب خود را رعایت نمایند مردان نیز باید شرم داشته باشند که از هر گونه لباس منافی عفت استفاده نمایند.

در روایات اسلامی نیز این چنین استفاده می شود که موی زن زینت و زیبایی او محسوب می شود کما اینکه در عرف اجتماعی نیز به همین منوال می باشد: «إِذَا أَرَادَ أَحَدُکُمْ أَنْ یَتَزَوَّجَ فَلْیَسْأَلْ عَنْ شَعْرِهَا کَمَا یَسْأَلُ عَنْ وَجْهِهَا فَإِنَّ الشَّعْرَ أَحَدُ الْجَمَالَیْن؛هر وقت یکی از شما، بخواهد، ازدواج کند، از اوصاف موی سر زن نیز سؤال کند همچنان که از چگونگی رخسار او می پرسد. چون که موی زن یکی از دو زیبایی (مو و صورت) اوست

از طرفی حجاب زنان منحصر در نقاط محدودی از جسم نیست بلکه بر اساس منطق قرآن حفظ و پوشاندن موها نیز از ضروریات حجاب است؛ کما اینکه خداوند متعال در این خصوص می فرماید: «یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنى أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیما؛[احزاب، آیه ۵۹] اى پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلبابها [روسرى هاى بلند] خود را بر خویش فروافکنند، این کار براى اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (و اگر تا کنون خطا و کوتاهى از آنها سر زده توبه کنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است».

علامه طباطبایی (ره) در ذیل این آیه شریف می فرماید: «کلمه جلابیب جمع جلباب است، و آن جامه اى است سرتاسرى که تمامى بدن را مى پوشاند، و یا روسرى مخصوصى است که صورت و سر را ساتر مى شود، به طوری که زیر گلو و سینه هایشان در انظار ناظرین پیدا نباشد.»[۲]

شاید این چنین ادعا شود که در این آیه و آیات دیگر سخنی از موی زنان به میان نیامده است، ولی این دسته افراد فراموش کرده اند که بر اساس منطق و رهنمودهای قرآنی زنان می بایست زینت های خود را از چشم نا محرمان بپوشانند: « وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى جُیُوبِهِنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ؛[سوره نور، آیه ۳۱] و به آنان با ایمان بگو چشمهاى خود را (از نگاه هوس آلود) فروگیرند، و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خود را- جز آن مقدار که نمایان است- آشکار ننمایند و (اطراف) روسرى هاى خود را بر سینه خود افکنند (تا گردن و سینه با آن پوشانده شود)، و زینت خود را آشکار نسازند مگر براى شوهرانشان».

از این آیه به خوبی بدست می آید که بر زنان لازم است زینتهای خود را جز برای شوهران و محرمان خود ظاهر ننمایند.

از طرفی در روایات اسلامی نیز این چنین استفاده می شود که موی زن زینت و زیبایی او محسوب می شود کما اینکه در عرف اجتماعی نیز به همین منوال می باشد: «إِذَا أَرَادَ أَحَدُکُمْ أَنْ یَتَزَوَّجَ فَلْیَسْأَلْ عَنْ شَعْرِهَا کَمَا یَسْأَلُ عَنْ وَجْهِهَا فَإِنَّ الشَّعْرَ أَحَدُ الْجَمَالَیْن ؛[۳] هر وقت یکی از شما، بخواهد، ازدواج کند، از اوصاف موی سر زن نیز سؤال کند همچنان که از چگونگی رخسار او می پرسد. چون که موی زن یکی از دو زیبایی (مو و صورت) اوست.

سخن آخر

حجاب و حیا صرفاً محدود به جامعه زنان نیست و اینکه این عنصر ارزشمند در صورتی که همراه با بصیرت و آگاهی انتخاب شده باشد، از ارزش دو چندان بر خوردار است، و معرفت و شناخت به زیبایی حجاب است که ماندگاری و ثبات آن را دو چندان می سازد.http://hijab.hayatebartar.ir

ادامه...

گروه: گزیده مقالات

تاریخ: 1394/12/26

 

از دامن حجاب

«شما خواهرانم و مادرانم: حجاب شما جامعه را از فساد به سوى‏ معنویت و صفا مى‏کشاند.»
(شهید على رضائیان)

کلیپ حجاب از سه دیدگاه

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/12/25

 

خاکریز مقدس

عکس و تصویر حجاب

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/12/23

 

حجاب

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/12/16

 

حجاب در غرب

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/12/9

 

حیا

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/12/3

 

قدیسه

عکس و تصویر از نگاه غرب حجاب ظلم به زن مسلمان است اما زن مسیحی یک قدیسه است.از نگاه غرب حجاب ظلم به زن مسلمان است
اما
زن مسیحی یک قدیسه است.

http://www.wisgoon.com//

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/12/1

 

حیا

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/11/21

 

حجاب

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/11/4

 

حیا

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/10/21

 

ثمره حجاب

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/10/20

 

پوستر حجاب

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/10/7

 

زن معمار مرد است

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/9/29

 

تربیت نامحسوس

بچه شما در آغوش شما در مدرسه شما در کتابخانه کانون شما جلوی روی شماست و شما برای او فکرهایی دارید آینده ای دارید، امیدی دارید درحالی که ناگهان مشاهده کنید که یک نفری که حداقل با این بچه بیگانه است یعنی بی علاقه به سرنوشت این بچه است دسترسی اش به این بچه بیشتر است از طریق کالاهای فرهنگی متفاوت و رسانه های گوناگون خبری و فرهنگی؛ این جای نگرانی است و این وجود دارد چه من و شما بخواهیم و چه نخواهیم.
مقام معظم رهبری


تربیت نامحسوس

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/9/25

 

حجاب و ورزش

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/9/19

 

زنان محجبه در غرب

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/9/15

 

امر به معروف جالب پسر 4 ساله به خانم بی حجاب

 

 

سلام

بنده یه پسر 4ساله دارم، دیروز با هم سوار مترو شدیم.

یه خانم بدحجاب شروع کرد بازی کردن با پسرم، پسرم اخم کرد بهش گفت شما زشتی.

همه برگشتن سمت ما.خانم گفت چرا عزیزم؟ پسرم گفت برو اونور، خانم گفت چیکار کنم باهام دوست شی،گفت خوشگل شو!!!!

همه واگن زوم کرده بودن روی ما، خودم تعجب کرده بودم، ولی چیزی نگفتم.

گفت چیکار کنم خوشگل شم بلا؟!

پسرم گفت مثل مامانم شو، لبخند رو لبای خانومه ماسید. یه نگاهی به من کرد، بهش لبخند زدم و گفتم شما از من زیباتری قطعاً اما فطرت بچه که پاکه اینطوری دوست داره! (به گردی صورتم اشاره کردم)

حواسم بود که چند نفر خودشونو جمع کردن، خانومه مصنوعی دستشو برد به شالش، پسرم گفت گوشوارتو بکن زیر روسریت.

باور نمیکنین چه جوی بود.

آنقدر حیرت انگیز بود فضا که همه متعجب بودن. یه دختری اون طرف تر با لج پیاده شد و گفت بچه هاشونم کردن گشت ارشاد، حال آدمو به هم میزنن. اما کسی دیگه چیزی نگفت. خانومه که خودشو جمع کرده بود به پسرم گفت حالا باهام دوست میشی؟!

پسرم به من گفت مامان منو بشون روی پات این خانمه بشینه خسته نشه. خانمه دلش ضعف رفته بود نشست و نازش کرد. پسرم گفت جا بهت دادم منو دعا کن. (بهش گفتم تو مترو و اتوبوس به هرکس جا بدیم برامون دعا میکنه، اینو به همه خانوما میگه...) خانمه گفت تو باید برای من دعا کنی و بهش شکلات داد. فهمیدم حالش عوض شد، راستش خودم هم بغض کرده بودم...http://harimeasmani.ir/

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/9/12

 

...
چادر و مقنعه ای که قامت کوچـــک.چهــره ی نجیب دخترکــان معصوم

 

را می آراید تار و پـــود حجاب و متانت در بزرگســـالی است.

 

نهال عشق به حجـــاب و عفت را از کودکـــی در دل فرزندانمان بکاریم

 

تا در بزرگــــی ثمر دهد.

 

 

ان شـــاالله...http://mohajaba.blogfa.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/9/11

 

بانــــــــو!

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/9/8

 

پوستر حجاب2

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/9/6

 

زن و خانواده


ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/8/30

 

تصویر

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/8/25

 

بدون شرح

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/8/23

 

از چادر نماز تو تعریف میکندפֿـدا از چادر نماز تو تعریـ؋ میڪند
︵❀‿︵‿︵❀‿︵‿︵❀‿︵‿︵❀︵︵︵❀‿︵‿︵❀
زودتر الـωـلام علیڪم را بگو...
مے ترωـم ؋ـرشتـہ ها آפֿـر פــωـودے شاלּ بشود
از بــ๛ ڪـہ פֿـدا
مدام ، از چادر نماز تو تعریـ؋ میڪند؛ 
︵❀‿︵‿︵❀‿︵‿︵❀‿︵‿︵❀︵︵︵❀‿︵‿︵❀

♥کپی مطالب با ذکر صلوات آزاد است♥

http://www.cloob.com/clad_girls

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/8/22

 

ﭘﺪﺭﻡ میگفت: ﭘﺴﺮ ﺟﺎﻥ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺑﺎ ﺁﺑﺮﻭﯼ ﮐﺴﯽ ﺑﺎﺯﯼ ﮐﻨﯽ!!!ﭘﺪﺭﻡ میگفت:
ﭘﺴﺮ ﺟﺎﻥ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺑﺎ ﺁﺑﺮﻭﯼ ﮐﺴﯽ ﺑﺎﺯﯼ ﮐﻨﯽ!!!
ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺩﺧﺘﺮ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺸﻪ ﭼﮏ ﻧﻮﯾﺲ ﺍﺣﺴﺎﺳﺎﺗﺖ!!!
ﯾﮏ ﺭﻭﺯ ﺩﺭ ﺟﻮﺍﺏ ﻧﺼﯿﺤﺖ ﻫﺎﺵ ، ﻧﯿﺸﺨﻨﺪﯼ ﺯﺩﻡ ﻭ ﮔﻔﺘﻢ:
ﺍﯼ ﺑﺎﺑﺎ ؛ ﺩﻭﺭﻩ ﯼ ﺍﯾﻦ ﺣﺮﻓﺎ ﮔﺬﺷﺘﻪ
ﺩﺧﺘﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﺯﻣﻮﻧﻪ
ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﭼﺮﺍﻍ ﺳﺒﺰ ﻣﯿﺪﻥ...
ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﺍﺯ ﺧﺪﺍﺷﻮﻧﻪ ...
ﭘﺪﺭﻡ ﺗﻮ ﭼﺸﻤﺎﻡ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﺮﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ:
ﭘﺴﺮ ﺟﺎﻥ ﺯﻟـﯿـﺨـﺎ ﺯﯾﺎﺩﻩ ،
ﺗﻮ " ﯾـﻮﺳـﻒ "ﺑﺎﺵ !!!
ﻫﻤﯿﻦ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺟﻤﻠﻪ ﺭﻭ ﺷﻨﯿﺪﻡ
ﻣﻮ ﺑﻪ ﺗﻨﻢ ﺳﯿﺦ ﺷﺪ ﺯﺑﻮﻧﻢ ﺑﻨﺪ ﺍﻭﻣﺪ
ﺩﯾﮕﻪ ﻫﯿﭻ ﺟﻮﺍﺑﯽ ﻧﺪﺍﺷﺘﻢ ﮐﻪ ﺑﺪﻡ
ﻭﺍﻗﻌﺎ ﻫﻢ ﺣﻖ ﻣﯿﮕﻔﺖ
ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺯﻟـﯿـﺨـﺎ ﺯﯾﺎﺩ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﻫﺴﺖ؛
ﺍﻭﻥ ﻣﻨﻢ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ " ﯾـﻮﺳـﻒ " ﺑﺎﺷﻢ
[[تو زندگیت مرد باش... نامرد زیاده ....]]

ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾

♥کپی مطالب با ذکر صلوات آزاد است♥

✿◕ ‿ ◕✿ رسانه دختران چادری ✿◕ ‿ ◕✿


http://www.cloob.com/clad_girls

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/8/21

 

پوستر حجاب

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/8/20

 

تلنگردقت کردین رفتن به ترکیه، کانادا، پاریس و...هزینه ای نداره ولی رفتن به مکه و کربلا خیلی پر خرجه و بجاش بهتره صرف فقرا بشه!

دقت کردین سر یه وعده شام ده نوع غذای رنگارنگ گذاشتن اسراف نیست ولی به نیت امام حسین سفره انداختن ریخت و پاش محسوب میشه؟

دقت کردین رفتگرایی که آشغالای ورزشگاه آزادی و سواحل دریاها و...... رو جمع میکنن اصلاً گناه ندارن ولی همونا وقتی روز تاسوعا و عاشورا آشغال جمع میکنن خیلی مظلوم میشن و هزار تا شبکه و برنامه داد مظلومیتشون رو سر میدن؟

دقت کردین کباب کردن گوشت گوسفند تو تموم تفریحات و جشنها و عروسیها پای ثابته ولی همچین که عید قربان و محرم میشه یهو گوسفندا، کشتنشون خشونت محسوب میشه؟

مراقب باشیم با انسانیت ما ، با تمام اعتقادات نهادینه شده از کودکی ما و با همه باورهای خوب ما با این کلمات بازی نکنند...
http://www.cloob.com/cdf/golbaran

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/8/5

 

حجاب

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/7/27

 

حجاب و حیا

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/7/25

 

چادر من قدر مطلق منه


اگه دو خط دو طرف عدد قرار بگیره،عدد رو مثبت می کنه حتی اگر منفی باشه
دوخط که اسمشون قدر مطلقه. چادر من ؛قدر مطلق منه چه خوب باشم چه بد
چه زشت باشم چه زیبا،از من انسانی خوب می سازه.
انسانی که اگه هیچی نداشته باشه ولی آرامش و آراستگی درونی داره..
 

ادامه...

گروه: داستان

تاریخ: 1394/7/18

 

شهید زنده


جانت راكه بدهي در راه خدا

"شهيد" مي نامند تو را ،

به گمانم اگرروحت را هم بدهي شايد...!

و من احساس ميكنم

اينجا و در اين سرزمين

دختران زيادي هستند كه هرروز ،

پشتِ سنگر ِسياه ِساده ی سنگينِ خود

دفاع مي كنند از نجابتشان

☜و هر لحظه شهيد مي شوند انگار !

پس "شهيد زنده" حواست به حجابت باشد...

http://harimeasmani.ir/


ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/7/17

 

...درپاسخ به کسانی که گفتند

این همه گرما وچادر؟

.

.

.

چادر را ازسرما سر نکردم که به گرما درش بیاورم....!

چادرم تاج بندگی من است...

یادگار مادرم زهراست...

✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿

♥کپی مطالب با ذکر صلوات آزاد است♥


http://www.cloob.com/clad_girlsادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/7/6

 

قرار

قرار


بلوز تمیزوقشنگی تنش بود.جلوی آینه ایستاده بود وبا وسواس موهایش را

شانه می کرد.گفتم <مزاحم شدم.جایی می خوای بری...؟>

گفت <جایی که نه اما...>حرفش را نصفه گذاشت.موهایش را بافت و پشت سرش انداخت.

همین طور که با من حرف می زد صورتش را آرایش کرد.ملیح و زیبا شده بود.کم کم نگران شدم,

نکند مهمان دارد و من بی موقع مزاحمش شده ام.بین رفتن و ماندن مردد بودم که بوی عطر خوشی

فضا را پر کرد.<یادته!این عطررو خودت برای تولدم خریدی...>

وقتی حسابی مرتب و خوش بو شد.آمدوکنار من نشست تصمیم گرفتم بروم.

گفت<کجا؟من که جایی نمی خوام برم,فقط ساعت 12/5 قرار دارم...>

بعد به ساعتش نگاهی انداخت.ساعت12/5 بود.سجاده نماز را پهن می کرد تازه فهمیدم

با چه کسی قرار دارد... .

امام علی(ع):بهترین لباس,لباسی است که تورا از خدا به خود مشغول نسازد.

(چهل حدیث از حجاب).


http://mp313.ir/view/public_1253915.html

ادامه...

گروه: داستان

تاریخ: 1394/7/5

 

شبیه سازی ظهور امام زمان (عج)شبیه سازی ظهور مهدی عج (فرض کنید امام زمان ظهور کرده)
برای مشاهده روی عکس بالا کلیک کنید

http://www.aparat.com/

ادامه...

گروه: ویدئو

تاریخ: 1394/7/1

 

...خواهر خوبم!
حجابت را بخاطر پاکی دل خودت حفظ کن
چون نمیتوان از همه مردها با هر اعتقادی،
انتظار داشت که نگاهش را حفظ کند
برادر خوبم!
نگاهت را بخاطر پاکی دل خودت حفظ کن
چون نمیتوان از همه خانمها با هر اعتقادی،
انتظار داشت که حجابش را حفظ کند.https://www.facebook.com//

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/6/26

 

حجاب

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/6/24

 

کدام سخت تر است؟

من عاشق حجابم هستموقتی دست هایت را ،

نذر مرتب کردن حجابت می کنی ...

وقتی چشم هایت را بر حرام می بندی ...

وقتی با آهنگ نجابت و وقار ...

از جاده تلخ گناه 

پیروزمندانه میگذری ...

وقتی پاکی وجودت را ...

از نگاه های چرکین می پوشانی !

آنگاه ; پیشکش توست بلندای آسمان ها

که حجابت آسمان است 

و خودت از جنس ماه ...


http://mohajaba.blogfa.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/6/15

 

دانلود نرم افزار دختر جلوه جمال

 دانلود نرم افزار دختر جلوه ی جمال کاری از سایت جامع تبلیغ ذی طوی


دانلودhttp://zitova.ir/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/6/10

 

واقعا حاضری؟!" آقا اصلا دینو میذاریم کنار.. بیا اصلا این قرآنو میذاریم کنار..

حجاب یه مساله عقلیه... یعنی هر عقل سالمی میتونه قبول کنه

به یه خانم بگو: حاضری شوهرت 99% عشقش مال تو باشه 1% واسه یه زن دیگه ؟

 کسی هست بگه من حاضرم ؟؟
 
پس همون طور که دوس داری شوهرت همه ی عشقش مال تو باشه جوری از خونه بیرون نرو که عشق شوهر مردمو بدزدی ... یه جور لباس نپوش آرایش نکن که 1% عشق یه مردو مال خودت کنی ...
http://mohajaba.blogfa.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/6/10

 

قطام های شهرمهریه قطام خون علی بود،،،،،،،،،،، 

دلبری کرد،،،،،،،،، 

و ابن ملجم قاری قرآن زمان،،،،،،،

شد قاتل علی،،،،،،،،،،،،، 

آری خواهرم رفتار تو،حجاب تو،حیای تو شمشیر است،،،،،،،،،

یا زینب وار،فریاد حیدری سر می دهی،و نامردان را به سکوت وادار می کنی،و چشم بستن از خودت،،،،،،،،،،

یا تیغ میشوی بر فرق امام زمانت،،،،،،،،،،، 

 

مهریه تو چیست خواهرم،،،،،،؟؟؟؟؟؟؟


http://harimeasmani.ir/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/6/8

 

آهای دختر چادری…!!!

آهای دختر چادری…!!!

 

چــــــادر با مانتو فرقی ندارد اگر وقــــارت را حفظ نکند !

 

چــــــادر با مانتو فرقی ندارد اگر قــــهـــقـــه های بــلـنــد خیابانت را مانع نشود!

 

اگر در میان سیاهیش رنگ زق لـاکـــ هایت خودنمایی بکند!

 

اگر آرایش صورتت را پاک نکند….

 

چــــــادر با مانتو فرقی ندارد اگر همانگونه که با مانتو رفتار میکنی با چـــــادر هم رفتار کنی!

 

خلاصه بگویم :

 

آهــــای دختر چـــــادری :

 

چـــــادرت با تمام سختی هایش با مانتو فرقی ندارد

 

اگر …

حــــــــرمتش را حفظ نکنی

 

کمی حـــــــرمت نگه دار...http://harimeasmani.ir/

 

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/6/6

 

توصیه به دختر خانم ها·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠·˙
قدر خودتان را بدانید
ارزان نفروشید خودتان را
به لبخندی، به حرفی،به نقلی،به هدیه ای،به توجهی
بگذارید برای به دست آوردنتان هزار راه را امتحان کنند.
بگذارید قدرتان را بدانند
بگذارید بهایتان را بپردازند
آدمها چیزهای مفت بدست آمده را
مفت از دست میدهند
گران باشید تا همیشه باشید

︵❀‿︵‿︵❀‿︵‿︵❀‿︵‿︵❀‿︵‿

♥کپی مطالب با ذکر صلوات آزاد است♥
http://www.cloob.com/clad_girls

ادامه...

گروه: گزیده مقالات

تاریخ: 1394/6/5

 

و این چادرانه ایست بر وزن عاشقانه !
برای چادرم
که بدانم لمس تار و پودت ◀ رزق وضو ▶ دارد!
و بدانند که مبتلاترم به تو
و مشتاقانه گرفتار شده ام به شمیم سیاهی ات!
چادرم!
به پاس "نجوای نجابتی" که همواره زیر گوشم زمزمه میکنی
بدان ! من تا همیشه تنم وقف توست!


http://www.cloob.com/hejab_efaf

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/6/2

 

صد معشوقه


<عزیزم,من از روز اول که تورو دیدم عاشقت شدم.زیبلیی و وقار تو,مرا دیوانه کرده.
تصمیم گرفته ام فردا با مادر و پدرم به خواستگاری ات بیایم.>
پسر این اس ام اس را هم زمان برای بیست دختر ارسال کرد.

شهید مطهریːاز نظر تصاحب قلبها ودلها ,مرد شکار است و زن شکارچی,هم چنانکه از نظر
تصاحب جسم و تن ,زن شکار است و مرد شکارچی.
(مجموعه آثار شهید مطهری/ج 19/ص 427)


http://masjedsheykhmahmoud.ir/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/5/30

 

فقط یک نگاه


درست یک هفته بعد از مراسم عروسی آمده بودند برای طلاق!

زن هاج و واج بود و با صدای بلند گریه می کرد اما مرد خونسردانه و بی توجه به اشک 

های جان سوز زن نشسته بود.

-<چرا می خوای طلاقش بدی؟>

وقتی این سوال را از مرد پرسیدم نیشخندی زد و گفتː

-<عاشق یکی دیگه شدم. شب عروسیم دیدمش…>

عروسی شان در یک باغ بود. زنانه و مردانه.می گفت معشوقه جدیدش دوست نزدیک

همسرش است.

عفت، زن را توانا می سازد که با جستجوی بیشتری عاشق خود را، یعنی کسی را که

افتخار پدری فرزندان او را خواهد داشت برگزیند.(ویل دورانت)


http://masjedsheykhmahmoud.ir/
ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/5/30

 

جنگ رنگ
فهمیدم جنگ های جهان سر رنگ بود
رنگ نفتی که سیاهی رنگش جنگ به پا میکرد
شک ندارم بازهم جنگ ها سر رنگ است
اما جنسش فرق میکند
دیگر آن سیاهی سیاهی نفت نیست
جنگ جنگ سیاهی چادر توست

http://www.cloob.com/sofreh_asmani
 

ادامه...

گروه: گزیده مقالات

تاریخ: 1394/5/27

 

تصاویر مفهومی _سری پنجم

گروه: گزیده مقالات

تاریخ: 1394/5/25

 

کاریکاتور حجاب و بدحجابی

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/5/19

 

زنان محجبه در غرب

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/5/19

 

کاور های حجاب

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/5/19

 

کنترل نگاه

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/5/17

 

تقدیم به همه خانم های چادری
تقدیم به خانمهاى چادرى که با چادرشون،عشق رو تفسیر میکنند:

چــادر زهــرا حــكــایت مــی كـند

بی حجابی را شكایت می كند

روز مــحـشـر بـر زنــان بـا حـجـاب

حــضـرت زهرا(س) شــفـاعت می كند

حجاب متانت است که شفاعت را بدنبال دارد.http://www.cloob.com/hejab_efafادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1394/5/16

 

تحریم کن!در هیچ اساس نامه ای
حق تماشای تو به رسمیت شناخته نشده!
خیالت تخت
تحــریم کــن!
چادر بکش به تمام چشم ها
برنامه صلح آمیزی در کار نیست..


http://www.cloob.com/hejab_efaf

 

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1394/5/16

 

لطفا مراقب رفتارتون ، حرف زدنتون و حتی افکارتون باشید من حرمت دارم
من افتخار می کنم وقتی دو تا پسر که دارن با کلمات کوچه بازاری

با هم حرف می زنند به من که می رسند، صداشون رو میارن پایین و رد میشن

احساس غرور می کنم وقتی می خوام از یه جایی رد شم و مردی که

به هیچ جای تیپش نمی خوره مذهبی باشه، خودش رو می چسبونه به دیوار و راه رو برای من باز می کنه

من کلی خوشحال می شم وقتی سوار آسانسور می شم،

یه پسر به خودش اجازه نمی ده با من هم زمان بیاد توی آسانسور

و خیلی خوشحال می شم وقتی که من هیچ حرفی نمی زنم، هیچ شعاری نمی دم ولی

این پرچم افکار من ... این چادر دوست داشتنی ام (که حاضر نیستم حتی لحظه ای ازش جدا شم) به همه می گه که :

"لطفا مراقب رفتارتون ، حرف زدنتون و حتی افکارتون باشید من حرمت دارم" ...


http://www.cloob.com/hejab_efaf
 


 

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/5/16

 

؟دختری نیم ساعت روبروی آیینه می نشیند، تا هنگامی که از منزل بیرون می رود، همه ی نگاه ها را به سمت خود بکشاند.

به نظر شما آیا چنین دختری، می تواند همسر خوبی برای یک مرد باشد؟

و یا به قول پسرها: اینو ما برای چند ساعت گپ زدن میخواهیم؛ من که با همچین آدمی زندگی نمی کنم!

http://www.cloob.com/banovanemosalman
ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1394/5/14

 

زن شگفت انگیز استبه گفته یکی از بزرگان: زن اگر پرنده آفریده میشد حتما " طاووس " بود ..
اگر حیوان بود حتما " آهو " بود ..
اگرحشره بود حتما " پروانه " بود ..
او انسان آفریده شد .. تا خواهر باشد و مادر باشد و عشق ..
زن چنان بزرگ است که
خداوند وعده زنان بهشتی را به مردان مؤمن در بهشت داده است...
زن با احساسترین موجودات خداست تا حدی که یک گل او را راضی میکند
و یک کلمه او را به کشتن می دهد
پس ای مرد مواظب باش .. 
زن از سمت چـپ تو نزدیک به قلبت ساخته شده تا او را در قلبت جا دهی .. 

✔ شگفت انگیز است ... 
زن در کودکی درهای بهشت را به روی پدرش میگشاید .. 
درجوانی دین شوهرش را کامل میکند .. 
و هنگامی که مادر میشود بهشت زیر پای اوست .. 
قدرش را بدانید!

http://www.cloob.com/banovanemosalman

ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1394/5/14

 

محمد علی کلی دخترش را اینگونه به حجاب وا داشت
هانا، دختر محمد علی کلی، در مورد یکی از نصایح پدرش این گونه حرف می‌زند: بعد از مدتها قرار بود پدرم را ببینیم.. به علت شرکت در مسابقات از خانواده دور بود. زمانی که به محل اقامت پدرم رسیدیم، من (هانا) و خواهر کوچک‌ترم، با اسکورت یک محافظ به سویش رفتیم. من و خواهرم لیلا، لباس نامناسبی پوشیده بودیم که قسمت عمده‌ی بدنمان لخت بود. پدرم مثل همیشه خود را قایم کرده بود تا ما را بترساند و با ما شوخی کند. وقتی همدیگر را دیدیم، به شدت یکدیگر را در آغوش گرفتیم و پدرم ما را، و ما پدر را بوسیدیم. پدرم کمی ما را برانداز کرد و سپس مرا در آغوش خود گرفت و چیزی گفت که هرگز از یادم نمی‌رود! 

چشمانش را به چشمانم دوخت و گفت: هانای عزیزم! همه‌ی چیزهای با ارزش در این دنیا، توسط خداوند با چیزهای مختلفی پوشیده شده و پنهان‌اند. گفت: - کجا می‌توانی الماس به دست بیاری؟ بدون شک در اعماق زمین که زیر خروارها خاک پنهان شده است. - کجا می‌توانی مروارید به دست بیاوری؟ در اعماق دریاها و درون پوسته‌ی سخت صدف‌ها. - کجا می‌توانی طلا به دست بیاوری؟ در اعماق معادن، که زیر لایه‌هایی از سنگ و خاک قرار گرفته و برای به دست آوردنش باید زحمت زیادی متحمل شوی. سپس با نگاهی تیز و گیرا به چشمانم زل زد و گفت: دختر عزیزم! بدن تو ارزشمند است؛ بسیار با ارزش‌تر از چیزهایی که برایت مثال زدم … اگر آن چیزهایی که ارزششان از تو کم‌تر است، آن‌گونه پوشیده بودند، پس تو هم باید خودت را بپوشانی (تا به آسانی در دسترس دیگران قرار نگیری و ارزشت کم شود).

http://www.cloob.com/banovanemosalman

ادامه...

گروه: گزیده مقالات

تاریخ: 1394/5/14

 

مـــــــن همــیـنمـ کــه هستـمـ! مسلمــــــــــانـــــــــــــــــم

مـــــــن همــیـنمـ کــه هستـمـ! مسلمــــــــــانـــــــــــــــــم


نـــه دوس دآرمـ مـوهامو رنگ کنمـ 

نــه تاساعت دوازده شب بیرون باشمـ 

نه لب به هیچ خورآکـــی حــــــرومـــی میزنـــمـ 

موهــآمـ بــه انــدآزه کــآفــی رنــگــش خــآص هسـت 

خــودمو توآرآیــش خفـه نمیکنــمـ وآسـه جـلـبــ تـــوجـــه! 

جــآیـی کـه جنــس مخـآلف هستــ نــآز نمیکنــمـ 

دنبــال پــول ومآشــیـن مـــــدل بــآلــآی این واون نیستمـ چــون عقــده ای نیستمـ 

مهــمـ نیــسـت پشـتــ ســرمـ چــی میـگــن چـون کسایی رو که بـرآمـ مهمـن میشنــآسمـ 

تیپــمـ ســــآدس!بهـمـ میــگن "مغــرورمـ" چون اهل کارای خجــآلتــ آورنیستـمـ 

هــرکســی رو غــرق محبــتــ نمیــکنــمـ بـه هـرکــی از رآه رسیــد نمیگــمـ :"دوستـ دآرمـ"! 

مــن همــیـنــمـ کــه هـســتـمـ! 

عــوض نمیــشــمـ بــرآی مــن دختــــر بــودن یعــنـی همــیــن 

وگــرنــه جنـس آشغــآل وارزون تو بازآر زیــادپیدا میشــه!http://www.cloob.com/banovanemosalman
ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/5/14

 

پیش می آید...
پیش می آید...
عادت کردن به صحبت با نامحرم
-به حساب اعتماد به نفس، یا تجربه، یا اجبار کاری، یا هر چه که بگذاری-
اولین بدی اش این است
که سختی اش را حس نمی کنیم،
که سر هر کلمه مان ترمز بزنیم و درست سبک و سنگین کنیم،
اضطراب نداریم در گردنه جمله بندی هایمان،
به لب پرتگاه راه رفتن عادت میکنیم...


http://www.cloob.com/especially


ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/5/11

 

❤❤ خدای دنیای مجازی، همان خدای دنیای واقعی است! ❤❤
یک چیز در دین ما خیلی "❤❤ ماه ❤❤" است ! . . .

نخِ تسبیح می دهد دستت تا دانه های تربت و عقیق وجودت گم و گور نشوند . . .
رفتار من و توی مسلمان نخ تسبیحش "حیا"ست . . .
.
.
پی نوشت : 
چشمت که به مانیتور می افتد و انگشتانت که تند و تند کلید های کیبورد را می پیمایند، خیلی وقت ها پشت شخصیت مجازی ات که پنهان می شوی، حواست پرت می شود که یک نفر از "رگ گردن" به تو نزدیک تر است، حتی وقتی که دلت را سپرده ای به پنجره های توی مانیتور . . .
.
.
❤❤ خدای دنیای مجازی، همان خدای دنیای واقعی است! ❤❤


http://www.cloob.com/especiallyادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/5/11

 

بازی پازل حجاب

بازی آنلاین پازل حجاببازی آنلاین پازل حجاب - حریم آسمانیاین بازی را میتوانید در این قسمت مشاهده کنیدhttp://harimeasmani.ir/user-adminl

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1394/5/9

 

زن زندگی

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/5/8

 

بدون شرح.....

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/5/8

 

شرح در تصویر

http://www.cloob.com/clad_girls

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/5/8

 

من یک دختر چادر ام
من یک دختر چادری ام...
نه پاهایم ده سانت از زمین بالاتر است
نه روسری ام ده سانت از سرم بالاتر...
میدانم این چیزها مرا بالا نمیبرد
چادر ساده ای میپوشم
قد یک دنیا برایم می ارزد
با تمام رنگارنگ های دنیا عوضش نمیکنم...

http://www.cloob.com/afsaranjavan


ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1394/5/8

 

بهوش باشید

اونایی در فضای مجازی راحت تر ارتباط برقرار میکنند
چت میکنند و میگند و میخندند با نامحرم
.
و در فضای واقعی محدودتر کرده اند خودشون رو ..
.
اسمش ریا هست ..
ریای ناجور و خطرناک
بهوش باشند

http://www.cloob.com/afsaranjavan

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1394/5/8

 

خداوند حجاب را از جنس محبت آفریدخواهرم یادت باش حیدر(ع)یکه سواریکه تازه بود اما زهرایش سپربودبرایش!
یادت باش توبرای نایب المهدی(عج)سپرهستی!
یادت باشد تو بهترین هستی همان هستی که بهشت رازیرپایت قراردادند تابه حرمت آن همه دفاع بهشتی شوی!
بهشتی شدنت رابه بادهدیه نکن این اجرتوست!
خواهرم حجابت رامحکم بچسب ....
http://www.cloob.com/c/hejab_efaf/

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/5/8

 

تصاویر مفهومی_سری چهارم

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/5/7

 

داستان عبرت آموز

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/5/5

 

خریدی یا فروختی

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/5/5

 

تاج بهشتی
چادرم تاج بهشتیــــست که بر ســـردارم

یادگاریســـت که از حضـــرت مــادر دارم

تیــــرها بر دل دشمــــن زده با هــــر تارش

مــــن محــال اســت که آن را ز ســــرم بـــردارم
http://nadia0937.blogfa.com/post/42

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/28

 

من یک محجبه ام...

⇜من یک محجبه ام...


⇜ﺑﺮﺍﯾﻢ ﺍﺯﺳﺨﺘﯽ ﻫﺎﯾﺶ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﺑﯿﺎﻭﺭ...

⇜ﻭﻟﯽ ﺑﺪﺍﻥ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺖ ﺭﻭﯼ ﻣﻦ ﺍﺛﺮﯼ ﻧﺪﺍﺭﺩ...

⇜ﻣﻦ در ﺍﯾﻦ ﺩﻧﯿﺎ باحجاب ﺑﻮﺩﻧﻢ ﺭﺍﺑﺎﻫﯿﭻ چیزعوض نمی کنم...✘

⇜شاید از نظر بعضی ها زیبا نباشد ،

⇜ﻭﻟﯽ ﺗﻤﺎﻣﻢ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺭُﺥ ﻫﺮﮐﺲ ﻭناکس نمی کشم....


http://www.cloob.com/.

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/25

 

مدل بستن شال و روسری_سری دوم

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/4/22

 

ستاره های غربی تازه مسلمان شده (3)_ ملیسا کارترملیسا کارتر، از مدیران هالیوود و مدیر ارشد اجرایی کمپانی تهیه و پخش ریل نایت، لیسانس تاریخ و ادبیات و محقق در زمینه عرفان اسلامی و خصوصاً مولوی که حدود سال ۱۳۷۶ مسلمان و شیعه شده و بهرام حیدری کارگردان ایرانی الاصل هالیوودی همسر وی است. وی از اهالی ایالت اوهایو آمریکا است و پدرش کشیش بوده‌است. هدف هنری وی با همسرش گسترش سینمای مقدس و اسلامی، بنام هولی وود (holywood) در دل هالیوود و راه نفوذ به غرب است. وی با زبان فارسی تفاسیر قرآن با عرفان اسلامی و حافظ، مولوی و … آشنایی دارد. وی مستند «عرفان، قلب اسلام» را ساخته و با پروژه‌های سینمایی درباره مولوی (رومی و انسان کامل) و عاشورا همکاری دارد.

http://www.jamnews.ir/

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1394/4/21

 

زنان افتخار آفرین
وقتی که دختر است ،

دری از درهای بهشت برای والدینش می باشد .

وقتی که همسر است ،

نیمی از دین شوهرش را کامل می نماید .

وقتی که مادر است ،

بهشت در زیر پای قدومش قرار دارد .

http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/21

 

...حجابــــ

احترام به حرمت های الهی ست

و

چادر - حجاب برتر -

بله ی بلند من است به یکتا معشوق عالم، به خدای مهربانم

...

کمی فکر کن ...

تو با بی حجابی به چه کسی بله می گویی؟


http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/21

 

تصاویر مفهومی_ سری سوم

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/4/8

 

من یک دخترم
من یک دخترم
نه یک مانکن فروشگاه,
نه یک وسیله برای جلب توجه,
و
نه یک تابلو نقاشی!
پیشرفت و بالارفتن را میخواهم
اما نه به هر قیمت!
آزادم
اما با تفسیری جدابافته...
آزادی من
حجاب من است
طلا هم آزاد است
اما همیشه محفوظ
طلا را هیچوقت فله نمیفروشند!
آن چه را فله میفروشند که زیادی آزاد باشد
نمونه اش "سبزی خوردن"!
پس دیگر نشنوم بگویی که :
" من آزادی ندارم و چادرم مرا محدود کرده"
اگر آزادی و تمدنی که از آن دم میزنی "برهنگی باشد"
حیوانات آزادترین و متمدن ترینند!
●●●●●●▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬●●●●●

♥کپی مطالب با ذکر صلوات آزاد است♥


http://www.cloob.com/hejab_efaf

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/6

 

ماهواره

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/4/5

 

تو با همه فرق داری....
تو با همه فرق داری....

·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠·˙

♥ (تقدیم به همسران زیبا بین) ♥

وقتی اون روز تو باغ همه ی خانومها رو جو گرفته بود و جلوی همه قهقه می زدن و شوهراشون هم بی خیال نشسته بودن و تماشا می کردن وقتی منو هم به جمعشون دعوت کردن ؛ آروم تو گوشم گفتی: 
«مواظب وقار و متانت ات باش عزیزم » اونجا بود که فهمیدم تو با همه مردها فرق داری

وقتی حواسم نبود و کمی روسری ام لیز خورده بود و موهام دیده می شد با لبخند گفتی: 
«موهات بیرونه ها خانومی!» 
درحالی که موهام رو قایم می کردم نگاهی به زنهای اطرافم تو خیابون انداختم. شرم آور بود. شوهراشون چه بی خیال... 
اونجا بود که فهمیدم تو با همه مردها فرق داری

وقتی درعین حال که منو به فعالیت اجتماعی و درس خوندن و فعالیت در دانشگاه تشویق می کردی؛ هرازچندگاهی یادآوری می کردی که: 
«غرور زن در مقابل مردان غریبه بجا و خوبه » اونجا بود که فهمیدم تو با همه مردها فرق داری

وقتی اون روز آقای .... همسایمون اومده بود دم در. چادر سر کردم و رفتم قبض ها رو ازش گرفتم .برگشتم دیدم با لبخند بهم خیره شدی . گفتی:
«خوشم اومد چه مردونه برخورد کردی, بدون عشوه و طنازی» اونجا بود که فهمیدم تو با همه مردها فرق داری

وقتی اون روز تو مجلس عروسی یهو همه رو جو گرفت و زن و مرد قاطی شدن و... مردهای دیگه با چه لذتی به تماشا نشسته بودن.
تو مثل برق از جا پریدی و زدی بیرون. پشت سرت اومدم . گفتی: 
«متشکرم که اونجا نموندی» اونجا بود که فهمیدم تو با همه مردها فرق داری>>

http://www.cloob.com/dokhtaranekhoshtip

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1394/4/5

 

چادری که باشی...


چادری که باشی
پشتت به پارچه ای گرم است
که از تمامی دژهای جهان محکم تر است,
چادری که باشی یک جورهایی دلت همیشه قرص است,
چادری که باشی
در هر نبردی, پیروزی از ان توست...

http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/5

 

عکس...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/4/5

 

جدول جامعه
http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/4/5

 

یک داستان جالب


داشتم از یکی از خیابون های مرکز شهرمون رد میشدم
دیدم دختر خانومی یه ساپورت پوشیده با یه مانتوی نخی خیلی خیلی راحتی
که همه وجناتش پیدا بود من که یه خانوم بودم خجالت میکشیدم بهش نگاه کنم.....
آخه خیلی جلب توجه میکرد رفتم جلو و با احترام بهش سلام دادم و روز بخیر گفتم.......
منو دید گفت... ها!!......... چیه لابد اومدی بگی که این چه وضعشه؟........
مگه وکیل وصی مردمی؟........
ولی من بهش گفتم که نه باهات کاری ندارم خواستم بپرسم که ساپورت خوشکلی داری
خیلی خوش رنگه بهت هم خیلی میاد از کجا گرفتی؟..............
کم مونده بود شاخ در بیاره.......با صدای آرومی گفت
واقعا...ببخش فکر کردم که شما هم مثل بعضی ها میخواهی گیر بدی..........
گفتم که نه کاری باهات ندارم لباس خوشگلی داری
ولی لباس خوشگل رو باید جاهای خوشگل پوشید
حیف نیست این لباسهای خوشگل رو برای هر کسی نشون بدی
اونهایی که دندون برای من و شما تیز کردن؟!!!...
دیدم سرش رو انداخت پائین گفت:عوضش میکنم
پیش خودم گفتم لابد از خونه تا اینجا که میگفت مسافت زیادی داره حتما پیاده اومده..........
برای خود نمایی بوده یا؟......چند نفر تا اینجا مزاحمش شدن؟
در هر صورت، با هم دیگه سوار آژانس شدیم و رفتیم سر کوچه شون پیاده شد....
پیاده شدنی بهم گفت که خیلی ماهی......
چند بار دیگه بعد اون قضیه دیدمش،این دفعه مانتوی خوبی پوشیده بود
ولی میتونه بهتر هم بشه..
با خودم گفتم که اگه باهاش بد برخورد میکردم آیا اون لباس زشت رو عوض میکرد.......؟
خدا رو شکر به ارزش حجابی که برام دادی ...
http://www.cloob.com/c/dehliz/119421142

ادامه...

گروه: داستان

تاریخ: 1394/4/5

 

به خدا بسپارچند روزی هست…
…………………….
برای کارای شهریه چند روز پیش به دانشگاه رفتمچند تا از دوستام تا منو دیدن جا خوردن
یکی از دوستام پرسید:
نرگس چادری شدی؟
گفتم:
چند روزی هست
من ماه رمضون دوست دارم چادر سرم کنم
گفتن:
سختت نیست با زبون روزه اونم توی این گرما؟
گفتم
چرا سخت هست
اما دوست دارم خدا بیشتر دوسم داشته باشه
دوست دارم حال خوب باشه
شما هم تست کنید
خیلی حال میده
بیخیال حرف اینو اون
مهم اینکه به خدا بسپاری...http://www.cloob.com/dokhtaranekhoshtip

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/5

 

من حجاب را دوست دارم

من یک زنـم!

یک زن مسلمـان ایـرانی!
اگـر به فرهنـگ و تمدن کشـورم بنگرم،
زن ایرانی را هیچ جای تاریخ بدون حجاب و حیا نمی یابم!
این را کتابهای تاریخ و حتی نقوش حک شده
بر پیکرِ بی جانِ سنگهایِ تخت جمشید شهادت می دهند.
و اگر به دین و شریعتم بنگرم،
برترین صفت برای یک زن مسلمان را حجاب و حیا می یابم
این را از بزرگتربن معجزه خاتم الانبیا،
از رفتار برتربنِ زنان دو عالم
و کلام پدرو همسر و فرزندان بزرگوارشان دریافتم
آری من یک زنم!
یک زن مسلمان ایرانی!من حجاب را دوست دارم!
http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/4/5

 

کلیپ تامل برانگیز


برای دانلود این کلیپ زیبا روی عکس زیر کلیک کنید:

http://netalmas.parsiblog.com/Posts/47/

ادامه...

گروه: ویدئو

تاریخ: 1394/4/4

 

تصاویر ارسالی از بهشت!__قسمت اول

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/4/4

 

ریحانه آفرینشیک مـرد مـتاهـل در مجلـسی گفـت ؛
زن هـماننـد کفـش اسـت که هـرگـاه ...
مـرد انـدازه دلخـواهـش را یافـت ...
میـتوانـد آن را عـوض کند ...!!!
حاضـران در مجلـس به مـردی خردمـند ...
که در مـیانشـان نشـسته بود نگـریسـتند !
و نظـرش را در مـورد این سـخن پرسـیدند
و اینـک ببیـنیـد پاسـخ مـرد حکـیم را ؛
حـرف ایـن مـرد کـامـلا درسـت اسـت !
برای مـردی که خـود را در حـد پـا بدانـد ...
زن چـون کفـش اسـت ...!!!
امـا برای مـردی که خـود را پـادشـاه بدانـد ...
زن چـون تـاج اسـت ...♥
پـس کـلام گوینـده را سـرزنـش نکنیـد ...!
فقـط بدانـید که چگـونه به خـود میـنگـرد ...

+ زن ریحـانه آفـرینـش اسـت ...(♥)
http://www.cloob.com/sky.girls

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/2

 

ملکه ایرانیای ایـران ...

سـر بلـند باش که خـاک تو ...
صـاحب دخـتران و زنـانی اسـت ...
که ارزش تک تک آنهـا ...
با ارزش ملـکه ی انگلـیس رقـابـت میـکند !
آخر میـدانی هـر مـردی اجـازه ی دسـت دادن ...
با ملـکه ی انگلـیس را نـدارد !
امـا در خـاک تـو هیـچ مـردی ...
اجـازه ی حتـی یک نگـاه بـر ...
دخـتران و زنـان سـرزمـین تـو را نـدارد ...
بانـوی ایـرانی پوشـشی برای خـود انتـخاب کـن !
تا تـو را ارزشـمند و محـترم جلـوه دهـد ...♥
حجـاب تو یعنـی ؛ ارزش مـن بیشـتر از هـر ملـکه ایسـت ...(♥)http://www.cloob.com/sky.girls

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/2

 

ریحانگی


بانـو چه کسی میـدانـد : 
پشـت آن پوشـش سخـت ... 
پشـت آن اخـم عمـیق چه گـلی پنـهان اسـت ،
جنـس مغـروری تو گـهر عفـت تـو چقـدر نـایـاب است 
راز خنـدیـدن آرام تو را ...
حکـمت پوشـیدن آن سـاق تو را ... 
و خـدا خواسـت تو ♥ ریحـان ♥ باشـی ...
و تو ♥ ریحـانگـیت ♥ را مفـروشـش ارزان ...


http://www.cloob.com/sky.girls

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/2

 

ارزش هامـن حجـاب که میـکنـم ...
و یـا چـادرم را که میـپوشـم فکـر نکـن ...
از تمـام دخـترانـه هایـم همـین وقـارش را بلـدم ...
نه اتفـاقـا بر عکـس نـاز و عشـوه را خـوب بلـدم ...
شـاید بهـتر از تمـام دخـترکـان شـهرم
امـا نـاز و عشـوه هایـم هـم مـثل خـودم با ارزش اسـت
تـو برای مـن ارزشـی نـداری 
که بخـواهـم ارزشـهایـم را برایـت صـرف کـنم
تـو برای مـن یک رهـگذر معـمولی هسـتی 
حتـی نسـبتی هـم نداری
پـس برای یک آدم غـریبـه ...
که تنـها چـند لحـظه از کـنار مـن میـگذرد ...
دخـترانـه هـای با ارزشـم را حـراج نمیـکنـم
امـا ایـن روزهـا بی ارزش هـایش در خـیابـان ریخـته
به هـمان هـا نگـاه کن ...
مـن نیـازی به نگـاه هـای بی ارزش ندارم ...
بـرای مـن بایـد مـثل خـودم با ارزش بـود ...(♥)

http://www.cloob.com/sky.girls

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/2

 

یک داستان واقعی...هـوا گــرم بـود ...
نسـیمی مُـلایـم میـوزیـد ...
چه هـنری بـود رقـص بلـونـدی هایت در هـوا
چه خنـک میـشـدی بـا آن آســتیــن كـوتــاه
چه جـذاب بـودی بـا آن عـشـوه و خـنده هـا
كــنارم نشـستـه بـودی و حــس نکـردی ...!
لـذت مــــرا ... 
وقـتی راننـده ؛
مـرا " خـانـوم " خـطاب كـرد
و تـو را " خـانــومـی ! "
http://www.cloob.com/sky.girls

ادامه...

گروه: داستان

تاریخ: 1394/4/2

 

یک داستان زیبا
تـوی محـوطه دانشـگاه ...
بـاد خیـلی شدیدی میـوزیـد ! 
طـوری که مجـبور بودی چـادرت را محـکم دور خـودت بپیـچی
تا مـبادا بـاد چـادر از سـرت بگـیرد ...
به وسـط محـوطه رسـیده بودیـم ...
شـدت بـاد ، گـرد و خـاک آنقـدر زیـاد بـود 
که ناخـودآگـاه چشـمهایمـان را بسـتیم !
و وسـط محـوطه ایسـتادیـم
در همـین شـلوغی ...
بـاد چـادر دخـتری را از سـرش برداشـت !
و چـند مـتر آن طـرفـتر پرتـاب کـرد ...
کـل محـوطه پر شـد از صـدای خنـده هـای ...
پسـرانی که چـادر دخـتر را مسـخره میـکردنـد ... 
بیـچاره آن دخـتر اشـک چشـمش را پـاک کـرد 
و خواسـت به طـرف چـادرش بـرود ...
که از بیـن جمـع پسـری آرام چـادر دخـتر را بـرداشت ...
تمـیز کـرد و بـه طـرف دخـترک آمـد !
لحـن صـدایـش هنـوز در خـاطـرم هست
آرام گفـت:
خـواهـرم تبـریک میـگم سـلاح بزرگـی همراهـتان هسـت ...!
از خـنده های پسـران اینـجا ناراحـت نبـاش
اینـها رسـم مَـــرد بـودن را نمـیداننـد
سپـس پسـرک لبخـندی زد و ادامـه داد:
دلگـیر مـباش خـواهـرم ، چـادرت را محـکم تـر بگـیر ...
و نتـرس ...
بگـذار گـرگهـا هـر چقـدر میـخواهنـد زوزه بکشـند.
و مـن چقـدر آن لحـظه احسـاس سرخـوشی کـردم
وقتـی که دانسـتم هنـوز هـم هسـتند ...
انسـان هایـی کـه بـوی " مَـــرد " مـیدهنـد ...♥

http://www.cloob.com/sky.girls

ادامه...

گروه: داستان

تاریخ: 1394/4/2

 

فلسفه حجاب


دخـتر خـوب سـرزمیـنم !
فلسـفـه حجـاب ...
تنـها به گنـاه نیفـتادن مـردها نیـست !
کـه اگـر چنـین بـود
چـرا خـدا تـو را با حجـاب کامـل ...
به حضـور میـطلبـید در عاشـقانه تریـن عبـادتـت ؟!
جنــس تو با حیـا خـلق شـده ...
و خـدا میـخواهـد تـو را ببیـند ...!
خـودِ خـودِ تـو را ...!!!
در زیبــاتـریـن حـالــت ...♥
در نـاب تـریـــن زمــان ...♥
حیـا سرمـایه توسـت ...♥
حجـاب و حیـا مایـه حیـات توسـت ...♥ 


http://www.cloob.com/sky.girls

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/2

 

سادگی


خـواهـــرم !!!
سادگــی را زیـــور خویــش سـاز
تـا محتــاجِ نـــگاه دیــگران نباشــــی
چــرا که زنانِ جـــلوه گــر فقیـــرِ نگاه دیگرانند ...
http://www.hammihan.com/post/5555044

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/4/2

 

حیا....

عکس و تصویر باران میبارد... چادرت خیس میشود... گِلی میشود... چه اهمیتی دارد؟ وقتی


باران میبارد...
چادرت خیس میشود... گِلی میشود...
چه اهمیتی دارد؟
وقتی "حیا و عفافت" نه خیس میشود و نه گِلی.. 
http://wisgoon.com/pin/3929922/

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/4/2

 

مشکی آرام من


 تمــآم ‌ ِ کمـد هـآ را زیــر و رو مـے کنم ؛

لبـاس هاے بهارے ؛

بارانـے هـآ ؛

خانگـے هآ ؛

مجلسـے هـآ ...

خستـ‌ه مـے شوم از این همـ‌ه رنگ و مـدل ...

نگـآهـم به تـو گـره کـ‌ه مـی خورد ،

آرامــ مـی شوم .

ساده بودنت ، دنیــآ مـے ارزد

مشکـے ِ آرام ِ من ...


http://www.hammihan.com/post/2090256

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/4/2

 

زیبایی فراموش شده

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/4/2

 

مدل بستن شال و روسری_سری اولhttp://diana1.mihanblog.com/

ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1394/4/1

 

لایک های بی ارزش ...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/3/30

 

امر به معروف با چشـــم ها

مثل هر روز خسته از دانشگاه بر می گشتم و توی پیاده روی شلوغی که سوسوی چراغ های تبلیغاتی مغازه هاشچشم عابر ها رو خیره می کرد با صلابت و سر بلند بدون توجه به افرادی که از کنارم رد می شدند به سمت خونهمی رفتم که یکدفعه پیاده روی شلوغ در نقطه ای کچل شد و حس ششمم بهم گفت یکی داره نگاهت می کنه. چشام رو چرخوندم و نگاهم گره خورد به نگاه دختر خانمی که حسابی بزک کرده بود و حجاب مناسبی نداشت و روسریش رو شل کرده بود و دنبال نگاهی می گشت که نگاهش کنه.

امر به معروف با چشـــم ها

نمیدونم چی شد یاد حدیث پیامبر(ص) افتادم که فرمودند: «اگر کسی برسد به ناموس مردمی که در کوچه رد می شود به حرمت حرف خداچشمش را زمین بگذارد، خداوند به آنچه در کره ی زمین خلق کرده است،به ملائک می گوید برایش ثواب بنویسند» افتادم و چشمام رو ازش برداشتم و خیره کردم به سنگ فرش پیاده رو. به چند قدمی دختر بدحجاب که رسیدم و دوباره چشمام رو بالا گرفتم و  چشمام رو به نقطه ای دور خیره کردم ولی باگوشه چشمام حواسم بهش بود که متوجه شدم تند تند داره موهاش رو میده عقب و روسریش رو سفت می کنه...

فهمیدم ناخواسته با حفظ نگاهم باعث شده بودم اون دختر بد حجاب متوجه اشتباهش بشه و حجابش رو درستکنه. امر به معروف حتماً نباید زبانی باشه بلکه با اعمال و رفتارمون هم میتونیم امر به معروف کنیم...

 http://sayberi174.persianblog.ir

ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1394/3/30

 

خواهرم چادرت را به خوبی هایت اضافه کن...

ادوارد یاکوپ (پزشک آلمانی) :

«در ایران به زنانی با چادر بر می خورید که هنگام صحبت کردن از طرز تکلم آنها می توان به مقام بلندشان پی برد.»

http://asmanemalakuti.mihanblog.com/

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1394/3/30

 

مراقب این یکی باش!

یک نفر با زبانش گدایی میکند !
.
یک نفر با دستش و یک نفر با نگاهش !
.
مراقب این یکی باش !
.
آن دو را با اسکناسی میتوان رد کرد! ولی این را نه !
.
کسی که با چشمانش اندامت را گدایی میکند !
http://asmanemalakuti.mihanblog.com/post/category/2

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/30

 

ایمان زمیندانلود فایل تاثیر گذار و آموزنده ی ایمان زمین                                                             جهت دانلود روی عکس زیر کلیک کنیدهشت بهشت 140 - ایمان زمین

http://www.8beheshtgroup.com/

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/3/29

 

ستاره های غربی تازه مسلمان شده (2)_ ماشا الیلیکینا

ماشا الیلیکینا

                                                 ماشا الیلیکینا، رقاصه ای که مسلمان شد!!!

ماشا الیلیکینا، با نام اصلی« ماریا ولادیمیرونا الیلیکینا» ، در بیست و هفتم ماه آوریل سال 1983 میلادی در شهر مسکو به دنیا آمد. او پس از به دست آوردن جایزه نفر اول« زیباترین های روسیه» در سال 2001، به شهرت رسید. ماشای 19 ساله، که در رشته گیتار از مدرسه موسیقی فارغ التحصیل شده بود، سال بعد به عضویت گروه رقص و موسیقی فابریک درآمد. وی یک سال با این گروه تازه تأسیس همکاری داشته و طی آن، اثری با نام درباره عشق را به بازار عرضه کرد. این ویدئو کلیپ، در شبکه MTV نیز به نمایش درآمد. در سال 2003، وی به علت مشغله درسی از گروه جدا شده و در دانشگاه ایالتی ادبیات مسکو به ادامه تحصیل پرداخت. شهرت الیلیکینا در آن زمان به حدی رسیده بود که مجله ماکسیم( پرفروش ترین مجله مردان در روسیه و از پرفروش ترین مجلات در انگلستان) ، تصویری از او در نسخه آوریل 2003، بر روی جلد خود چاپ کرد. همچنین مجلات دیگر نیز به چاپ تصاویری از وی پرداختند. ماشا در چهارم ماه می سال 2004 میلادی در بیمارستان الیت شهر مسکو صاحب فرزند دختری به نام کتی شد.
در سال 2007، طبق گفته خودش، یکی از دوستان وی که در شهر دیگری زندگی می کرده است، به حالت کما می رود. ماشا وقتی می بیند کاری از دستش بر نمی آید، مشغول مناجات شده و برای سلامتی دوست خود دعا می کند. فردای آن روز، دوستش که از حالت کما بیرون آمده بود با وی تماس گرفته و می گوید که: دیروز وقتی در حالت کما بودم تو را دیدم که به من خیلی کمک کردی. آن طور که خود ماشا می گوید، این اولین باری بود که از خدا چیزی می خواست. همین امر سبب تغییر گرایش های دینی او و گرویدن به اسلام می شود. وی که به پنج زبان اروپایی از جمله سوئدی، فرانسوی و انگلستان تسلط دارد، هم اکنون به تدریس زبان در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش زبان روسیه مشغول است.

http://www.montazer.ir/

ادامه...

گروه: گزیده مقالات

تاریخ: 1394/3/29

 

گزینه های روی میز ما!!!

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/3/28

 

هشدار ملکه انگلیس به عروسشچندی پیش ملکه انگلستان به عروسش هشدار داده بود.
·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠·˙
دیگر حق ندارد لباس های بدن نما،
از جمله پالتو و دامن کوتاه و جوراب های ساپورت به تن کند!!!
میدانید چرا؟
نه اینکه فکر کنید این پیرزن،خداجو،مذهبی و پیرو احکام الهی ست.خــــیر.
دلیلش فقط یک چیز است:
♥ೋღ☃ღೋ♥ ♥ೋღ☃ღೋ
ملکه انگلیس و خاندانش از بقیه مردم سر تر هستند
در شأن و شخصیت این خانواده نیست که مردان دیگر
بدن آنها را دیده و تحریک شوند
ای مـــــاه بــانــــــوی ایـــــرانی
مگر غیر از این است که تو خود را پیرو مکتب پر افتخار اسلام میدانی؟
اصلا منظر دین را کنار که بگذاریم از روزنه ی عقل...
یک بانوی آزاده و اصیل همچون تو...
سزاوار نیست ملکه ایی برای سرزمینش باشد؟
باور کن ارزش تو از عجوزه ی انگلستان و عروسش
به اندازه ی یک دنیا بیشتر است.
تو باید برای مردان این سرزمین ملکه باشی
نه اینکه ابزاری باشی برای لذت دادن بیشتر.
تمام زیبایی های تو فقط برای شاهزاده ی زندگی توست،نه برای همه http://www.cloob.com/clad_girls

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1394/3/27

 

منزلت زنجوانی با قصد مزاحمت به یک دختر پیام داد

ممکن هست خود را معرفی کنید؟
دختر گفت بله چراممکن نیست:
من حواء هستم ازپهلوی تو آفریده شدم تا اذیّتم نکنی و فراموش نکنی
قطعه ای ازوجودتم!
من هدیه الهی هستم که به تو ارزانی شد
تا بعد ازخروج از بهشت تنهاوافسرده نباشی.
وقتی دنبال همدم بودی مونس تنهائی تو شدم،
من مادر ، خواهر ، دختر ، همسر و دوشیزه شدم
تا پاسدار کیان خانواده ات باشم!
من سوره نساء ، مجادله ، نور ، طلاق ، مریم ، هستم!
من همانم که وقتی مادر شدم بهشت در زیر پایم قرارمیگیرد
من همانی هستم که نصف میراث ات را برایم تعیین کرده اند
نه بابت کسرشأنم بلکه،
برای اینکه مسؤلیت تمام هزینه و امورمالی ام را تو عهده دارهستی!
من همانی هستم که پیامبر فرمود:
شما راسفارش میکنم به زنان نیکی کنید؛
حال اگر دنبال لهو و لعب ونیات شوم وپلیدهستی
برو به سایتهای آن چراکه من وامثال من در فضای مجازی بابت ترویج دین آمده ایم ... حال جناب محترم شما که هستید؟
جوان پاسخ داد:
من توبه کننده بسوی اللّه هستم
آفرین به مادری که تو را تربیت نموده است....

♥کپی  با ذکر صلوات آزاد است♥

http://wisgoon.com/pin/8977779/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/27

 

روابط دختران و پسران در ایران از نگاه گاردین ؟!

روابط دختران و پسران در ایران از نگاه گاردین ؟! + عکس

روزنامه گاردین در راستای مجموعه گزارشاتش درباره ایران این بار به سراغ روابط دو جنس مخالف در تهران رفته و می‌نویسد: ملاقات دختران و پسران از آن حالت مخفی خود بیرون آمده و به چیزی عادی تبدیل شده است. اگرچه ممکن است که گشت ارشاد چند باری جلوی شما را بگیرد و درباره دختر و یا پسری که با شما راه می‌رود سوالاتی از شما بپرسد، اما این نوع ملاقات‌ها دیگر مثل قبل پیچیده نیست.


شکلک های محدثه

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1394/3/26

 

ستاره های غربی تازه مسلمان شده (1)_ سارا بوکر

سارا بوکردختری که یکی از مدل های بسیار معروف امریکآ است...به طور کلی با حجاب میشود و نقآب می زند!شکلک های محدثه

http://shamsehplus.ir/

ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1394/3/26

 

تصاویر مفهومی سری دوم

http://sheklakveblag.blogfa.com/ پريسا دنياي شكلك ها

http://www.avaxnet.com/thread-160404-post-990804.html

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/3/24

 

تصاویر مفهومی
شکلک های محدثه
http://samentheme.ir/

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/3/24

 

خط مقدمتـو امروز با چادرت شُدی مبـارز خط ِ مُقـدم !
چقـدر شهرمـان با پوشش ِ تو سَر به زیر می شود ..

http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/23

 

دکمه های تحریم شده !!!!!!


مانتو های بدون دکمه،
گام جدید دشمن در ترویج بدحجابی...
•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°•°
ظاهرا دکمه مانتو هم
به لیست تحریم ها اضافه شده.
ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾http://www.cloob.com/clad_girls

ادامه...

گروه: اخبار

تاریخ: 1394/3/23

 

بانوی آسمانی


·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠·˙
بانو! دختری که در پس پرده حجاب مخفی می شود
ممکن است در زمین گمنام باشد،
اما مطمئنم در آسمان مشهور است...

ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾ܓ✾


http://www.cloob.com/clad_girlsادامه...

گروه: گزیده مقالات

تاریخ: 1394/3/23

 

چفیه داشتند... من چادر دارم....


چفیه داشتند... من چادر دارم....


من چادر می پوشم، چادر مثل چفیه محافظ من است...اما چادر از چفیه بهتر است....

آنان چفیه می بستند تا بسیجی وار بجنگند...من چادر می پوشم تا زهرایی زندگی کنم...

آنان چفیه را خیس می کردند تا نَفَس هایشان آلوده ی شیمیایی نشود...من چادر می پوشم تا از نفَس های آلوده دور بمانم...

آنان موقع نماز شب با چفیه صورت خود را می پوشاندند تا شناسایی نشوند...من چادر می پوشم تا از نگاه های حرام پوشیده باشم

http://chador.blogfa.com/post-840.aspx

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/23

 

چادری ها


دیدید وقتی می گیم تهرانی یعنی کسی که اهل تهرانه

حالا اگه با همین دید به کلمه ی "چادری" نگاه کنید

میشه معنی کرد:کسی که طرفدار چادره یا کسی که اهل چادره

متاسفانه پیدا میشوند بعضی خانم هایی که "چادری" هستند

اما "چادری" نیستند ،یعنی اهل چادر نیستند

از اون طرف خوشبختانه آقایون با وجودیکه واضحه کلا چادری نیستند

یعنی چادر سرشون نمی کنند،اما خیلی هاشون "چادری" هستند

لزوما" نباید هر خانمی که چادر سرش میکنه با عنوان "چادری"

خطاب بشه . . . !!!

من یک مرد چادری ام

من تو فضایی دارم زندگی میکنم که نسیمش معطر به

عطر و بوی "چادرخاکی"مادر شیعیان جهان اسلام است . . .

من "چادری" ام چون به چادر مادرم عشق می ورزم . . . .

من "چادری" ام چون رو چادر خواهرانم غیرت دارم . . .

من "چادری" ام چون همیشه اشکم برای چادر عمه ی

مظلومه ی امام زمان عجل الله جاریست . . .

من "چادری" ام چون چادر حجاب رو روی چشمام کشیدم و

فهمیده ام که هر مخلوقی ارزش نگاه ندارد . . .

امیدوارم حداقل همه ی خانم هایی که

"چادری" هستند "چادری" باشند


http://banuye2alam.blogfa.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/23

 

حجاب در ایران باستانپیشینه‌ی پوشش و تاریخچه‌ی چادر در ایران

«از روی برخی نقوش برجای مانده از آن زمان، به زنان بومی بر می‌خوریم که پوششی جالب دارند. پیراهن آنان پوششی ساده و بلند یا دارای راسته چین و آستین کوتاه‌ است. به زنان دیگر آن دوره نیز برمی‌خوریم که از پهلو به اسب سوارند. اینان چادری مستطیل شکل بر روی همه لباس خود افکنده و در زیر آن، یک پیراهن با دامن بلند و در زیر آن نیز، پیراهن بلند دیگری تا به مچ پا نمایان است»...

http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1394/3/23

 

یک داستان واقعیدختر:عشقم میخوام یه چیزی بگم ولی قول بده که عصبانی نشی...
پسر:باشه بگو
دختر:داداشم هفته پیش خواهر تو رو دیده و خیلی خوشش اومده و می خواد
که باهاش حرف بزنه...
پسر:چییییییییی؟ غلط کرده استخوناش رو خرد میکنم دندوناش رو می ریزم
توی حلقش... اون کی باشه که به ناموس من نگاه کنه؟!!
به چه حقی می خواد دستش رو بگیره؟!
دختر:میشه دستمو ول کنی لطفا...؟
پسر:چرا؟!
دختر:چون الان تو هم دست ناموس داداشمو گرفتی...
منو فراموش کن وبرو مواظب ناموست باش و به ناموس دیگران
کاری نداشته باش
اینجاست که میگن که روشنفکریت برای دخترای غریبه است
به مادر و خواهرت که می رسه قیصر میشی؟؟؟
http://cloob-kermanshah.ir/view/post:736782

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/3/23

 

بدون شرحشکلک های محدثه


http://wisgoon.com/


ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/3/22

 

فقط مونده همین روسری

ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﺸﺎﻭﺭﯾﻦ ﻭ ﺟﺎﺳﻮﺳﺎﻥ ﮐﺎﺥ ﺳﻔﯿﺪ ﺩﺭ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺧﻮﺩ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺍﺳﺖ: ﻣﺎ ﻣﻮﻓﻖ ﺷﺪﯾﻢ ﭼﺎﺩﺭ ﻣﺸﮑﯽ ﺯﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﭼﺎﺩﺭ ﺗﻮﺭﯼ ﻭ ﮔﻠﺪﺍﺭ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﮐﻨﯿﻢ. ﭼﺎﺩﺭ ﺗﻮﺭﯼ ﻭ ﮔﻠﺪﺍﺭ ﺯﻧﺎﻥ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﮐﻨﯿﻢ! ﻣﺎﻧﺘﻮ ﻫﺎﯼ ﺑﻠﻨﺪ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺎﻧﺘﻮﻫﺎﯼ ﺭﻧﮕﯿﻦ، ﺗﻨﮓ ﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﮐﻮﺗﺎﻩ. ﻭ ﺍﮐﻨﻮﻥ ﺍﺯ ﺣﺠﺎﺏ ﯾﮏ ﺯﻥ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻓﻘﻂ ﯾﮏ ﺭﻭﺳﺮﯼ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﺳﺖ. که آن هم به لطف روسري هاي ليز به راحتي سر ميخورد و مدام از سر آنها ميُفتد ﺁﻧﺎﻥ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﺤﺮﻣﺎﻥ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ. ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ ﺍﻧﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻣﺤﯿﻄﯽ ﻧﺘﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﺤﺮﻡ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﮐﻨﻨﺪ. ﺍﮔﺮ ﻣﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺮﯼ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺍﺯ ﺧﺎﻧﻢ ﻫﺎﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺭﺍ بيشتر ﺑﻪ ﺧﯿﺎﺑﺎﻧﻬﺎ ﺑﮑﺸﺎﻧﯿﻢ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺯﻧﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺩﯾﮕﺮ ﻓﺮﺻﺘﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻧﺸﺎﻥ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ!!!! ﺁﻧﻮﻗﺖ ﭼﯿﺰﯼ ﺍﺯ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﻭ ﺍﻧﻘﻼ‌ﺏ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎﻗﯽ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﻣﺎﻧﺪ!! ?????????????????? ميبيني بانوي مسلمان ايراني؟؟؟ ميبيني چه خوابها برايمان ديده اند و به راحتي دارند خوابهايشان را تعبير ميکنند...؟!?

http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1394/3/22

 

گالری تصاویر حجاب و عفاف

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/3/22

 

خواهرم ! مراقب باش
خواهرم!!! 
.
بعضی چشم ها منتظر یک جرقه اند ؛ تا جامعه را به آتش بکشند؛ 

مراقب باش رفتارت جرقه آفرین نباشد ..


http://www.hammihan.com/post/6101212

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/3/21

 

زهرایی هاچادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد...چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!اگر لبشان ذكر غریب مادر نداشته باشد...چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!اگر دستشان قباله ی فدك و رخشان سیلی عدو چادرشان خاك كوچه نداشته باشد...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر مردی برای هفت آسمان خالق یكتا نداشته باشند...چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!اگر محسنی را برای پشت دَر، علیی را با فرق بشكافته برای محراب خونین مسجد كوفیان و حسنی را با جگر پاره پاره و قبری بی شمع برای دلدادگان بقیع و حسینی را با لبی تشنه و تنی بی سر برای آسمان خونین دل دشت كــــــربلا و زینبی را با كمر خمیده و نماز شبی نشسته و خطبه ای كوبنده نداشته باشند...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر زینبی را برای كربلای پسرش مهدی نداشته باشند...چادری ها زهــــــــــرایی نیستند!اگر ذكر لب زینبشان چیزی جز «ما رایت الا جمیلا» باشد...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر فرزندانی را برای امام زادگان عشق نداشته باشند... چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاك سیاه نكشانند... چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر سیاهی چادرشان حرمت خون شهیدان را به عالمیان ننمایاند... چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!اگر منتظـــــــــر یوسف گمگشته ای نباشند... چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر همتی و باكری و كاظمی و مفقودالاثری را برای راه حسین بن علی(ع) نداشته باشند.... چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر "سربند یا زهـــــــــــرا س" را بر پیشانی علویان خود گره نزنند... چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر چادرشان مجوز ورودشان به زیر خیمه ی نیمه سوخته ی "مــــــــــادر" نباشد... چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر فكرشان،هدفشان،راهشان،نگاهشان،عشقشان و حجابشان فاطمی نباشد...


http://www.harimeasmani.ir/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/20

 

برندی با نام الله

http://www.nicefun.org/taranekeymaram

ادامه...

گروه: وقایع

تاریخ: 1394/3/20

 

گمشده
http://mahdiehjalaltash.blogfa.com/

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/3/20

 

تقدیم به همه ی باغیرت های کشورم

وقتی تو خیابون چشمم به چشم یه دختر افتاد،
سرم رو برگردوندم،وقتی از کنارم گذشت،
بهم گفت: 『 اُمُــل』 !
وقتی سر به زیر با ناموس مردم حرف زدم،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی تو تاکسی سوار شدم دیدم یه نامحرم کنارم نشسته،
خودم رو جمع کردم،
بهم گفت: 『 اُمُــل』 !
وقتی موقع اذان رفتم مسجد،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی با عشوه و ناز با نا محرم حرف نزدم،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی زنگ گوشیم سرود یا علی بود
که با بچه‌های حسینیه کار می‌کردم،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی پای ثابت بچه‌های هیئت شدم،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی موقع حرف زدن با نامحرم سرم پایین بود،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی نخواستم پشت سر دختر مردم راه برم و مزاحمش بشم،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی پشت رهبرم حرف زدن، رگ غیرتم بالا زد،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی بهترین کتاب رمانم شد【 نورالدین】
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی گفتم توی خونمون ماهواره نداریم،
چون عقیدم اینه که ماهواره دقیقا همون غارت فرهنگیه،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی بزرگترین آرزوم شد【شهادت】
بهم گفتن: 『 اُمُــل 』 !
تازه فهمیدم این روزها هر کی از کنارم رد میشه
چرا به من میگه 『 اُمُــل』 !
اصلا خدایا شکرت که شدم 『 اُمُــل』 !
در روزگاری که هر چیز غیر از 『 اُمُــل』 !بودن بوی کفر و فساد میده …
♥ تقدیم به با غیــــــــرت‌های کشـــــــــورم♥

http://www.cloob.com/c/the_right/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/20

 

بدون شرح...http://sheklakveblag.blogfa.com/ پريسا دنياي شكلك ها
 

http://facenama.com/FatemehSadat

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/3/19

 

چادر من
✔ چـادرِ مـن
نـه بـرای نشـان دادن فقـر در سریـال هـای کشـورم است …
نـه لبـاس متهمـان ِ دادگـاه و زنـدان هـا …
چـادر مـن تـاج بنـدگـی مـن است …
سنـد زهـرایی بـودنـم را امضــا میکنـد …!
طعنـه هـا دلسردت نکنـد بـانــو …
بـا افتخـار در کوچـه هـای شهـر قـدم بـزن …!
http://www.cloob.com/c/akhar_ol_zaman/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/15

 

آیت الله بهجت


کلید مشکلات از آیت الله بهجت:
برای پیدا شدن گم شده حتی اگر انسان هم باشد این ذکر را زیاد بگویید:
أصبَحتُ فی أمانِ الله ـ أمسَیتُ فی جَوارِ الله
.
درزندگیت موفق نیستی؟ بگو:
و ما توفیقی إلا بالله علیه توکلت و إلیه أُنیب
.
خوشحال نیستی؟ همیشه بگو:
حسبی الله و نعم الوکیل
.
از دنیا خسته ای؟ بگو:
اللهم اجعل همی الآخره
.
نمازهایت را به موقع و مداوم نمیخوانی؟ همیشه بگو:
اللهم اجعلنی مقیم الصلاه و من ذریتی
.
می خواهی ازدواج کنی؟ بگو:
ربی لاتذرنی فردا و انت خیرالوارثین
.
تنهایی؟ همیشه بگو:
ربی هب لی من لدنک سلطانا نصیرا
.
خوشحالی؟ همیشه بگو:
الحمدلله حمدا کثیرا
.
درکارهایت سختی می بینی؟ بگو:
اللهم یسرلی اموری و اشرح لی صدری
.
دوست داری آرزویت برآورده شود؟همیشه بگو:
استغفرالله واتوب الیه
.
تو دلت ازدست کسی ناراحتی؟بگو:
اللهم اجعلنی من کاظمین الغیظ و العافین عن الناس
.
میخواهی دایم قرآن بخونی؟بگو:
اللهم اجعل القرآن ربیع قلبی
.
خونه ای در بهشت میخواهی؟ بگو:
قل هوالله احد. الله صمد. لم یلدولم یولد. ولم یکن له کفوا احدا
.
می خواهی غیبت نکنی؟ بگو:
اللهم اجعل کتابی فی علیین و احفظ لسانی
بحق محمدوآل محمدعلیهم السلام.
أذکار فوق بِنَا به دستور تعدادی از علما صادر شده و تماماً مُختص به معظم له نمیباشد
.
سلامتی و تعجیل در ظهور بقیة اللّه فی الارضین حضرت اباصالح المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء صلوات و دعای فرج فراموش نشود.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ . 
اللهُمَّ عَجل لـوَلیِکَ الفَرج .

http://www.cloob.com/c/00.00/118716105/

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/3/15

 

چطـور زیبـا می آفریـنی ام و انتـظار داری ... خـود را برای همـگان آشـکار نكـنم ؟


دخـتر با نـاز به خـدا گفـت ؛
چطـور زیبـا می آفریـنی ام و انتـظار داری ...
خـود را برای همـگان آشـکار نكـنم ؟
خـدا گفـت ؛ زیبـای مـن !
تـو را فقـط برای خـودم آفریـدم ...(♥)
دخـترک ، پشـت چشـمی نازک كـرد
و گفـت ؛ خـدا كه بخـل نمیـورزد ، بگـذار آزاد باشـم
خـدا حجـاب و حـیا را به دخـترک هدیـه داد
دخـترک با بغـض گفـت ؛ با ایـن ؟
اینطـور كه محـدودتـرم ...
اصـلا میـخواهی زنـدانی ام كنی ؟
یعـنی اسـیر ایـن حجـاب و حـیا شـوم ؟
خـدا قاطـع جـواب داد ؛ بـدون حجـاب و حـیا ...
اسـیر نگـاه هـای آلـوده خـواهی شـد ...
هـر چـیز قیـمتی را كه در دسـترس هـمه نمیـگذارنـد
تـو جـواهـری ...(♥)
دخـترک با غـم گفـت ؛ آخـر ... آخـر ...
آن وقـت دیگـر كسـی مـرا دوسـت نخـواهـد داشـت
نه نگـاهی به سمـت مـن خواهـد آمـد
و نه كسـی به مـن توجـه میـكنـد ...
خـدا عاشـقانه جـواب داد ؛ مـن خـریـدار تـوام ...(♥)
مـنم كه زود راضـی میـشوم و نامـم سـریع الرضـاست ...
آدمیـاننـد و هـزاران نـوع سلـیقه !!!
هـر طـور كه بپـوشی و بیـارایـی ...
باز هـم از تو راضـی نمیـشوند !
اصـلا مگـر تو فقـیر نگـاه مـردمـی ؟
آن نگـاه هـا مصـدومـت میـكنـد
دخـترک آرزویـش را به خـدا گفـته بـود
و میـخواسـت چونـان فرشـته ای محـبوب جلـوه كنـد

+ محـجبـه هـا فرشـته انـد ...♥ بسـلامتی خودشـون و پـدر و مـادرشـون .

http://www.cloob.com/cdf/sky.girls

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/3/14

 

آزادی؟ محدودیت؟برای چی خونه میسازیم آیا با خونه ساختن محدود نمیشم؟ 

چرا موقع زمستان لباس زیاد میپوشیم آیا محدود نمیشیم؟ 

چرا دور باغ یا حیاط را حصار میزاریم آیا محدودش نمی کنیم؟ 

هیچ یک محدودیت نیست بلکه یک آزادیست چون راحت و آسوده میشیم

پس چادر هم محدودیت نیست بلکه یک آزادیست

http://www.cloob.com/c/hejabehazratefateme/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/14

 

...چرا ما کتابمان را جلد میکنیم 

چرا پولمان را در صندوق میگذاریم 

چرا هر چیز با ارزشمون را حفاظت میکنیم 

پس دختران با پوشاندن خودشان با چادر 

به خودشان ارزش میدهند 

چه چیزی با ارزشتر از انسان و 

چادر چقدر زیبا دختر را با ارزش تر میکند.http://www.cloob.com/c/hejabehazratefateme

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/14

 

بگذار هرچه میخواهند بگویندhttp://www.cloob.com/cdf/qoranasemani/

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/3/14

 

جنبش دامن کوتاهhttp://www.cloob.com/cdf/qoranasemani/

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/3/14

 

کلید های خوشبختی

http://bagherpoor-kashani.com/

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/3/14

 

بر روی زمین، انعکاس آسمان را می بینند آنــان که نگاه خود را به زیــر دوخته اند.
بر روی زمین، انعکاس آسمان را می بینند آنــان که نگاه خود را به زیــر دوخته اند.

1.امام صادق(ع): هر کس دیده اش بر زنی افتد و چشم به سوی آسمان بالا برد و یا آن را روی هم گذارد ، دیده بر هم ننهد مگر آنکه خداوند یکی از حوران بهشتی را به همسری وی در آورد. {من لایحضره الفقیه/ج 5/ص 131}

2.امام علی (ع): هرکس (در برابر گناه) چشم خود را فرو بندد، دلش را آسوده گرداند.{غرر الحکم، ص 354http://www.cloob.com/c/hejab_efaf/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

برای چه کسی دلبری می کنی؟می گفت : دلم میخواهد اینجور باشم
مَردها نبینند!
روزهـا گذشت
و همچنان دلبــری می کرد در خیابان
وقتی
خبـر ارتبـاط پدرش را با فلان دختر شهر شنید
شوکه شد!
شاید پدرش هم نباید می دید...
************************
1.پیامبر اکرم(ص):زنی که خود را برای غیر شوهرش زینت و آرایش نماید،خداوند او را به آتش جهنم می سوزاند.{وسائل الشیعه14/113}

2.حضرت علی (ع): بسا هوسى از نیم نگاهى حاصل است (بحارالانوار/ج 71/ص 293)http://www.cloob.com/c/afsaranjavan/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

و خداوند بر همه چیـز آگـاه است..بنـدگـی ام را آشکــارا به رُخ می کشـم
لذتـش بیشـتر است،
از آزادی یـواشکـی تـو...
مـدام به یادتــ باشد:
و خداوند بر همه چیـز آگـاه است..
هو معکم این ما کنتم و الله بما تعملون بصیر : هرکجا باشید او با شماست و به هرچه کنید به خوبی آگاه است{آیه 4 سوره حدید}


http://www.cloob.com/c/clad_girls/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

هنوز هم
دخترانی را می شناسم كه صورتی می پوشند!
لاك قرمز می زنند! 
ناز می كنند!
عروسك دارند!
لوس می شوند گــآهی
و لبخنـــد می زنند 
اینهایی كه می شناسم دخترند!!
ولی
به دخترانه هایشان چوب حراج نزدند!
یاد گرفته اند "همه" لایق دخترانه ها نیستند! (1)
اینهــآ هم دختـرند
با چاشنی چــآدر
و نمك حیــا... (2)
هنوز هم "بانمـك ها" پرطرفـــــــــــدارترند...

1.رسول اكرم (ص):بهترین زنانتان، آن زن بسیار مهربان و پاكدامن است كه براى شوهرش خودآرایى مى كند و از غیر او خود را محفوظ نگه مى دارد{كافى، ج5، ص324، ح1}
2.رسول اكرم (ص):حیا خوب است ولى براى زنان خوب تر است{نهج الفصاحه، ح 2006}


http://www.cloob.com/u/sadatmehr/119853799/%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%B1%D8%A7_%D9%85%DB%8C_%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%85_%D9%83%D9%87_%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA%DB%8C_%D9%85%DB%8C_%D9%BE%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%AF_!

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

من مخصوص یک نفر هستم. . .
مـــن چــادرم راکــه مــے پــوشــم فــکـــرنــکــن ازتــمــام دخــتــرانـــه هـــایــم
هــمــیــن وقـــارش رابــلـدم نـــه اتــفـاقــابـــرعــکــس نـــاز وعـــشــوه راخــوب
بــلـدم!تــو بــرای مــن ارزشــے نــداری کــه بـــخــواهــم ارزشـهـایـم رابــرایــت
صــرف کــنـم..مــن بـرای یـک غــریـبـه کــه تـــنـهاچــنـدلــحـــظـه از کـنـارمــن
مـیگـذرددخـتــرانـه هـایـم راخـرج نمــے کــنـم!تــو بـه هـمان بـے ارزش هـای
تــوی خیابان نـگاه کـن مــن نــیـازی بـــه نــگـاه هـــای بـــی ارزشـ نــــدارمـ!!
من مخصوص یک نفر هستم. . .
http://www.cloob.com/c/hejab_efaf/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

کور شود ،هرآنکس که نمی تواند ببیند زیبایی بی نظیر در حجاب را...
کور شود ،هرآنکس که نمی تواند ببیند زیبایی بی نظیر در حجاب را... 

ابرو های کشیده ای دارم
چِشمهآیم را بدون آرایش می ستایم
بینی ام همین گونه به صورتم می آید
لب هایم زیباتر از لبخند گل است

شالم را بسیار زیبا می بندم
کلیپس را بالای سرم نمی بندم

ناخن هایم را بلند می کنم
عشوه را خوب بلدم،اما برای هر کسی خرجش نمی کنم
مانتو هایم زیباست ولی آب نمی رود اما...

در این شهر،پسری که قرار است مهندس بشود از روزی که با او بگردد معتآد میشود!
شهری که درآن زنان حکم مگس های فرآوان را دارندوبه قول یک عده،این زنان هستندکه مردان راتور میکنند!

این شهر میگوید زن برای کار در شرکت خصوصی باید بدحجاب باشد!

شَهری که میگوید بآزیگر جلوی دوربین مثبت بآشد و در پشت دوربین، اصلا مُهم نیست!
شهری که میگوید گوشهآی خود را مثل موش بیرون بیاندازید تا خوشگل شوید!

شهری که مردمش فکر می کنند هرقدر بیشتر آرایش کنند فهمیده تر هستند!
با اینکه هیچ مقدار از آرایش نمی توآند شخصیت زشت را بپوشآند!!
شهری که در آن دخترآن از ترس تمسخُر و اهآنت نمی توآنند در مهمآنی ها باحجآب باشند!
شهری که دود قلیآن و سیگار زنان از مردان لات هم بیشتر شده است!

وآی...لعنت به این شَهر 

امروز من ژاندآرک ایرانم......فریآدم از کل فرآنسه هم بُلند تر است!
کور شود ،هرآنکس که نمی تواند ببیند

زیبایی بی نظیر در حجاب را...
http://miss-chadory.mihanblog.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

مراقب باش بانو
مراقبـــ باش بانو 
مراقبــ باش بانوی محجبهـ 
حجابـــ توتاج سروری خداوند بر توستـــ نهـ تاج سروری تو بر بی حجابــ ها 
حجابــ تو وسیلهـ ای برای بی گناه شدن توستــ نهـ وسیلهـ ای برای گناهکار شدن بی حجابها 
حجابــ تو بهـ تو کمکــ می کند گناه نکنی اما بی گناهیتــ را ثابتــ نمی کند 
حجابــ تو سند آزادی توستــ نهـ سند برتریتــ 
حجابــ تو فقط سپری برای محافظتـــ از تو در قبال نگاه های مسمومـ نیستـــ 
حجابــ تو باید سپری در قبال تمامـ گناهان باشد 
حجابــ تو باید سببــ جاذبهـ اتــ باشد نهـ دافعهـ اتــ 
مراقبــ باش بانوی محجبهـ 
مراقبــ باش کهـ حجابتــ سببــ غرورتــ نشود [:(]
مراقبــ باش کهـ بهـ واسطهـ حجابتــ خود را بهشتی ندانی و دیگران را جهنمی 
حجابــ تو تنها یکی از نشانهـ های تقواستــ 
مراقبـــ باش از سایر نشانهـ ها غافل نشوی ... !!http://mojtba6942.blogfa.com/post/17

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

زیبایی
خواهـــــرم 
تمام زیبایی ها در سادگیست !
با حجاب ، زیباتــــر بودن را تجــــربه کن ..

در زمانی که شأن و ارزش جز به لباس و ماشین نیست ،
تـــو چادری بمان و ثابت کن ارزش واقعی زن این نیست !


http://www.hejabbaartar.blogfa.com/post/28

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

بوی عطر خداباید بوسه زد برنجابت قدم هایی که برمیداری… ؛
چهرهٔ معصومانه ات زیرنقاب چادر ،
گنج وجودی پنهان کرده پشت چادرت…
نجابت صدایت ،صلابت گام هایت، دل رحیمت …
رفتار زهرا گونه ات تماماً ،
بوی عطر”خدا “می دهد … ؛
http://www.cloob.com

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

گآهی مترسَک بودن هم، خجآلت دارد.....گآهی مترسَک بودن هم، خجآلت دارد..... 

یک روز گشاد مثل دامن شلواری ...
و یک روز تنگ مثل سآپورت...
یک روز کوتاه ...
و یک روز بلند ...
یک روز وصله دار...
یک روز وصله دار...
و تو

مثل یک اسباب بازی(!)

چشم دوخته ای که ببینی فردا چه چیز را برایت مُد می کنند... 

بی خیال زشتی و زیبایی 
بی خیال وقآحت و وجآهت
و
بی خیال شرم و حیا...
گآهی مترسَک بودن هم، خجآلت دارد.....
http://www.cloob.com/c/clad_girls/!

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

چادر مشکی من
نــورانیتـــ چــادر سیـاهتـــ را ،
با هفتــــ رنگی عروسکــــ هـای صـورتـی ،
معـاوضـه نکـن بانــ ـــو .
چــادر بـرای "جسمتـــ حجابـــ " استــــ ،
و فــرشی عــرشی استـــــ ،
بـرای عــروج "روح مهـربـانتــــــ "
-----------------------------
جـانـبـازی ﺍﺳـﺖ ﺑـﺮﺍﯼ ﺧـﻮﺩﺵ ﺍﯾـﻦ ﭼـﺎدر ﻣـﻦ!
ﺩﺭ ﺑـﺮﺍﺑـﺮ ﺗـﺮﮐﺶ ﻫـﺎﯼ ﻧـﮕـﺎﻩ ﻣﺴـﻤـﻮﻡ ﺗـﮑـﻪ ﺗـﮑـﻪ ﻣـﯽ ﺷـﻮﺩ!

ﺍﻣـﺎ ﺗﺴﻠﯿـﻢ ﻫـﺮﮔـﺰ!
http://www.cloob.com/result/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

حجابم یعنی دعای مادرم

حجابم یعنی دعای مادرم 
♥یعنی محبت خدایم♥
اینکه زن باشی
و از آبشارهای زیبای موهایت لذت ببری
ولی آن را بپوشانی ...
و پنهان کنی
تا حتی تاری از آن معلوم نباشد!
◆اینها ارزش یک لحظه نگاه رضایت بخش مادرم زهرا را دارد◆
که دست دعا بلند کند♣
و بگوید خدایا:
دختران امت پدرم, همه زیبایی ها را داشتند
و معیوب و مفلوج و کچل و زشت نبودند
ولی برای رضای تو 
⇦زیبایی هایشان را از نامحرم پنهان کردند!⇨
♥پس تو محبت کن خودت را در دل هایشان پنهان کن!


http://www.hammihan.com/profile/sahar_021&page=57


ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

بانو...
بانو! جامـــــه ی تــــوســـت امــــا... جــــامعـــــــه ی مـــــا را مــــــی ســــازد...

جامـــــه ات را جمـــــع کــــن جامعــــــه در خطــــــر است! "http://mp313.ir/search/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

بدون شرح...آخه تو تابستون کی چادر سر میکنه؟
میخای خفمون کنی؟

ولی خب تو زمستون میشه با ساپورت بیرون رفت
و از سرما یخ نکرد!!!http://www.cloob.com/c/hejab_efaf/%

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

هزار و یک شب
مادر با هزار مکافات بچه ها را خواباند 

اما دوباره صدای سرفه های بابا آنها را بیدار کرد... 

این قصه ی هزار و یک شب مادر و بابای شیمیایی است...
http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

قدر خودت رو بدونقدر خودت رو بدون…
اطرافیانت رو با دقت بیشتری ببین و بشنو…
تو شریف تر و نجیب تر از آنی هستی که تن به هر رابطه ای بدهی …
http://www.cloob.com/c/hejab_efaf/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

.:: مواظـب رسـالتـمـآن بآشـیم ::.هـیــچ میـدآنــی نگــآه هآی دیـگــرآن بـه
"مـآ "ی چــآدری مـوشــکــآفآنه تر است تآ نگــآهـشــآن به دیگــری...؟
و انتـظـآرآتشآن نـیــز هــم متفـآوت تر است
از "مـآ"ی چــآدری تآ اوی غــیر...
"مـآ"ی چــآدری ، حــوآسـت جـمع بآشـد
کــه هــر کــوتـآهـی از سـمت مـآ ، نسـبت دآده مـی شــود
به دیـن از طـرف دیگــرآن...

.:: مواظـب رسـالتـمـآن بآشـیم ::.


http://www.cloob.com/c/hejab_efaf/118674448

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

طعمه چشم های ناپاک شده ای !!!


طعمه چشم های ناپاک شده ای !!!

چشـم ها هـمه نـاپـاک …!
امـا ◄تــــو► چـرا با بـی حجـابی ، طعـمه شـان میـشوی …
گـفت: پسـرها چقـدر چشـم نـاپـاک شـده انـد …
یک بـار پشـت سـرش راه افتـادم …
در کوچـه اول ، پسـر جـوانی ایسـتاده بود !
تا نگـاهش به او و مانتـوی تنـگش افتـاد
نیشـخندی زد و به سـر تا پـای انـدام دخـتر خیـره شـد …
همـان پسـر ، وقـتی مـن از جلـویش عبـور کـردم … 
سـرش را پایـین انداخت و سرگـرم گوشی مـوبایلـش شـد !
 http://www.hammihan.com/post/5832568

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

عکس

http://wisgoon.com/pin/6269394/

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/3/13

 

بدون شرح!!!
http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

وفاداری

خانم ...
لازم نیست از مغازه دار کلی تشکر کنی!

آقا ...
مشتری شما با شما محرم نیست که بهش رنگ لباس پیشنهاد میدی و میگی این رنگ بهت میاد!

خانم ...
لازم نیست با فروشنده نیم ساعت چونه بزنی، یا اگه جنس گرونه .. شروع کنی به نالیدن از گرونی !
نه خدا راضی هست که شما به خاطر ارزونتر خریدن با مرد نامحرم چونه بزنی که گاهی به شوخی کردن هم می کشه! نه همسرت راضی هست با این کار تخفیف بگیری ...

*آقای فروشنده ... *
شما هم جنس رو به هر قیمتی میخوای بدی ... زود قیمت نهایی رو بگو و منتظر نباش بهت التماس کنن و قربون صدقه ت برن.

خانم ...
کسی که شما باید همه طنازی هات رو براش نگه داری، شوهرته ... حواست باشه.

آقای فروشنده ...
تو مغازه ت که هستی، حواست پیش زن و بچه ی خودت باشه.

خانمها ...
آقایون ...

آرامش خونوده هاتون در گرو رفتارهای شماست ...
شوخی و بگو و بخند با نامحرم روی روح شما اثر می گذاره و این اثر به خونه هاتون منتقل میشه، در رفتارتون با همسرتون نمود پیدا می کنه و باعث سرد شدن محیط خونه تون میشه
http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/3/13

 

دل نوشته

می توانستی..
آفرین به تو ای دختر
آفرین بر توکه چشمان زیبایی داری ولی آنهارا به روی زمین می اندازی تا با نامحرمی چشم در چشم نشوی..
آنقدر چشمانت زمین را نگاه می کنید که دل زمین را به لرزه در می آوری،
با اینکه اندامت زیباست ولی آن را از چشم حوس بازان می پوشانی
می توانستی آنها را مثل خیلی ها در معرض دید تماشاچیان بگذاری
چهره ات تا به حال هیج قلم موئی به خود ندیده است! می توانستی مثل خیلی ها آن را هفت دست قلم آرایش کنی مثل تابلوی نقاشی!می توانستی دلبری کنی ولی دلبری خدارو کردی!می توانستی پیاده روهای شهر را از صبح تا شب متر کنی و محبت گدایی کنی!ولی تو محبت را جایی دیگر دیدی!می توانستی خراب باشی ولی از سالم هم سالم تری!می توانستی کافی شابها ،پارکها،سینماهارا با پسران بچرخی ولی باخود وخدای خود چرخیدی
می توانستی شرمنده شهدا باشی ولی الان افتخاری ....
بگذار بگویم همه بهت می گویند خشکه مقدس و یا امل ویا هرچی دختر عشقیه زیره چادر مشکیه!!!!!
بگذار بگویند هیچ عیبی ندارد....ولی این رابدان از کسانی که دم از مردی میزنن مرد تری....

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/2/3

 

بدون شرح1http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/2/1

 

زیبایی حجاب

نزديک،اما دور از دسترس ...

بی عشوه ولی دلربا ...

اوست معلم وقار در قله ی بی نيازی ...

هر خارو خسی عاشقش نمی شود و زيباييش را هر دلی لمس نميکند ...

او پيش از انتخاب شدن انتخاب ميکند و پيش از معشوق شدن عاشق ميشود ...

با زيرکی گوی عقل را از کنار ديو هوس می ربايد ...

او همان دختر عفيف و در پس پرده ی حجاب است..!

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/1/30

 

بانوی سرزمین من

بانـوی سرزمین من!

بـ‌ه خاطر بسپار

صدایت “دلنشین” است

قشنگ نیست بر هر دلـﮯ نشستن (۱)

بــرادر دینـﮯ من!

فراموش نکن

بعضـﮯ کارها “واجب” نیست

مثل سلام کردن (۲)

۱.فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذِی فِی قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلا مَعْرُوفًا :

پس به گونه ای هوس انگیز سخن نگویید که بیمار دلان در شما طمع کنند،

و سخن شایسته بگویید.{احزاب/ ۳۳-۳۲}


۲.امام صادق(ع) فرمود:«رسول خدا بر زنان سلام می کرد و آنان نیز پاسخ می دادند

و امیرالمؤمنین نیز بر زنان سلام می کرد و سلام کردن به زنان جوان را نمی پسندید

و می فرمود: می ترسم از صدای او خوشم آید که در این صورت گناهی که نصیبم می شود،

بیش از پاداشی باشد که از سلام کردن نصیبم می گردد.»

{وسائل الشیعه ، ج ۲۰،ص۲۳۴،ح۳}http://www.cloob.com/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/1/28

 

درد و دلﺷﻤﺎ ﺧﺎﻧﻢ ﺧﻮﺵ ﺗﯿﭙﯽﮐﻪ ﺗﻮ ﻣﺘﺮﻭ ﻣﻨﻮ ﭼﭗ ﭼﭗ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯿﮑﻨﯽ!ﺑﺒﯿﻦ ﻋﺰﯾﺰﻡ ...

ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻦ ﻣﻦ ﮐﻪ ﭼﺎﺩﺭ ﺳﺮَﻣﻪ ﻋﻘﻠﻢ ﻧﻤﯿﺮﺳﻪ ﮐﻪ ﺁﺩﻡ ﺑﺎ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﺭﺍﺣﺖ ﺗﺮ ﻭ ﺁﺯﺍﺩ ﺗﺮِ!

ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻦ ﺯﯾﺮ ﭼﺎﺩﺭﻡ ﮐﻮﻟﺮ ﮔﺎﺯﯼ ﺭﻭﺷﻦ ِﻭ ﺗﻮ ﺍﯾﻦ ﮔﺮﻣﺎ ﻋﯿﻦ ﺧﯿﺎﻟﻤﻢ ﻧﯿﺴﺖ !

ﺧﯿﻠﯽ ﻫﻢ ﮔﺮﻣﻪ! ﺍﺻﻦ ﺩﺍﻏﻪ ! ﻻﮎ ِﻗﺮﻣﺰ ﻧﻤﯿﺰﻧﻢ ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻨﯽ ﺳﺮ ﺩﺭ ﻧﻤﯿﺎﺭﻡ ﻻﮎ
ﭼﯽ ﭼﯿﻪ ﻫﺎ!


ﺑﯿﺎ ﺧﻮﻧﻤﻮﻥ ﺑﺒﯿﻦ ﻫﺮ ﺭﻧﮕﯽ ﻻﮎ ﺑﺨﻮﺍﯼ ﺩﺍﺭﻡ ! ﺧﻮﺑﻢ، ﺑﻠﺪﻡ ﺑﺰﻧﻢ

ﭼﺎﺩﺭ ﺳﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺧﯿﻠﯽ ﺳﺨﺘﻪ، ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻨﯽ ﭼﺎﺩﺭ ﺳﺮ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﭼﻮﻥ

ﻣﺎﻧﺘﻮﯾﯽ ﮐﻪ ﺯﯾﺮ ﭼﺎﺩﺭ ﺗَﻨَﻤﻪ ﺯﺷﺘﻪ، ﻧﭻ! ﮐﻠﯽ ﻫﻢ ﭘﻮﻝ ﻣﺎﻧﺘﻮﻣﻮ ﺩﺍﺩﻡ! ﺍﻣﺎ ﺗﻮ

ﻧﻤﯿﺑﯿﻨﯿﺶ
ﺣﺎﻻ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﻫﯿﭽﯽ..ﻣﯿﺪﻭﻧﯽ ﭼﺎﺩﺭ ﻣﺸﮑﯽ ﭼﻘﺪﺭ ﮔﺮﻭﻥ ﺷﺪﻩ؟؟ !!


ﺑﺨﻮﺍﯼ ﺣﺴﺎﺏ ﮐﺘﺎﺏ ﮐﻨﯽ ﺳﺮ ﻧﮑﺮﺩﻧﺶ ﺑﻪ ﺻﺮﻓﻪ ﺗﺮﻩ.

ﺍﮔﻪ ﺷﻤﺎ ﺷﺎﻝ ﻣﯿﺨﺮﯼ ۵ ﺗﻮﻣﻦ٬ﻣﻦ ﺑﺎﯾﺪ ﺷﺎﻝ ﺑﺨﺮﻡn ﺗﻮﻣﻦ ﮐﻪ ﺯﯾﺮ ﭼﺎﺩﺭ ﻭ
ﺣﺮﺍﺭﺕ ﺗﺎﺑﺴﺘﻮﻥ ﭼﺮﻭﮎ ﻧﺸﻪ!

ﮐﻪ ﺑﺎﻓﺘﺶ ﺟﻮﺭﯼ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﻟﺒﻪ ﺍﺵ ﺩﺭﺳﺖ ﻭﺍﯾﺴﻪ.

ﺑﺒﯿﻦ ﻣﻨﻢ ﺧﯿﻠﯽ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﻡ ﺭﻭﺳﺮﯼ ﻭ ﮐﯿﻒ ﻭ ﮐﻔﺶ ﻗﺮﻣﺰﻡُ ﺑﺎ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﻭ

ﺷﻠﻮﺍﺭ ﺳﻔﯿﺪ ﺳﺖ ﮐﻨﻢ ﻭ ﺑﺎ ﻏﺭﻭﺭِ ﺗﻤﺎﻡ ﺗﻮ ﺧﯿﺎﺑﻮﻥ ﻗﺪﻡ ﺑﺮﺩﺍﺭﻡﻭ ...

ﺍﻣﺎ ﺧﯿﻠﯽ ﭼﯿﺰﺍ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯿﺸﻪ ﻣﻦ ﺭﻭﯼ ﺩﻟﻢ ﭘﺎ ﺑﺬﺍﺭﻡ ﻭ ﯾﻪ " ﺧﺎﻧﻢ ﭼﺎﺩﺭﯼ" ﺑﺎﺷﻢ ...

ﺧﯿﻠﯽ ﭼﯿﺰﺍ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯿﺸﻪ ﻋﺎﺷﻖ ﭼﺎﺩﺭﻡ ﺑﺎﺷﻢ

ﺑﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﻫﻤﻪ ﺳﺨﺘﯿﻬﺎﺵ ﺣﺲ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻧﻤﯿﺸﻪ ﻧﻮﺷﺘﺸﻮﻥ
ﺑﺎﯾﺪ ﺣﺴﺸﻮﻥ ﮐﺮﺩ

ﻓﻘﻂ ﺣﺲ ...
 

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/1/28

 

داستان آموزنده
... به دنبال چادرم می گردم! این اتاق به اون اتاق؛ توی کمد، روی تخت....

دوستم بهم گفت : دنبال چی می گردی؟ چادرت؟! کجا می خواهی بری؟

گفتم :سر خیابان تا جزوه ات را واسه خودم فتوکپی بزنم.

گفت: خب چند قدم که بیشتر نیست زود می آیی. چادر نمیخواهد !

(و خنده ای از شیطنت بر لبهایش نقش بست )

به یاد پوشش خودش افتادم ... گفتم: ( مثل همان دلیل خودت )

چطور تو برای رفتنِ همین مسیر خودت رو آرایش می کنی!!؟ چه فرقی دارد،

اونم که چند قدم بیشتر نیست؟


گفت: ( با یک گل که بهار نمی شود) آیا با این رفتار ما (محجبه بودن)

واقعاً جامعه از فساد ایمن می شود؟ به نظرم وقتی این همه بی حجاب تر

از من و تو هستن،حجاب داشتن من یا تو چه فایده ای دارد؟ اگر قرار است کسی از

بی حجابی من منحرف شود و به دامن گناه بیفتد، به فرض که من رعایت کنم،

آنقدر بی حجاب هست که باز هم دیگران را به گناه بیندازند! پس چه فرقی می کند

من با حجاب باشم یا بی حجاب؟ اگر من مثل تو با حجاب شوم یا تو مثل من شوی فرقی

برای جامعه ای با این جمعیت و این بزرگی ندارد.


یک داستان جالب بخاطرم آمد، برایش تعریف کردم:

گنجشکی باعجله و تمام توان به آتش نزدیک میشد و برمیگشت!

پرسیدند: چه میکنی؟

گفت:در این نزدیکی چشمه آبی هست ... نوک خود را پر از آب میکنم

وآن را روی آتش میریزم.
گفتند: حجم آتش در مقایسه با آبی که تو

می آوری بسیار زیاد است!!و این آب فایده ای ندارد.


گفت: شاید نتوانم آتش را خاموش کنم ، اما آن هنگام که از من پرسیده شود:

زمانی که دوستت در آتش میسوخت تو چه کردی؟

پاسخ میدهم : هر آنچه از من بر می آمد ...انجام دادم ...

و این پاسخی است که در روز قیامت به خداوند خواهم داد... دیگر قانع شد و با هم به

دنبال چادرم گشتیم .


http://www.cloob.com/c/kami_motafavet_tar/117636931

ادامه...

گروه: آموزنده

تاریخ: 1394/1/28

 

حکمت 243

گروه: گالری تصاویر

تاریخ: 1394/1/28

 

حجاب و عفاف اسلامیتقدیم به چادرم...

.
.
با من بمــــان
و دخترانگی ام را تاج سر باش …
این همه عــــــــــزت و شخصیت را تو به من داده ای …
بر سرم باش و عزیزم کن پیش خدا …

در جایـــــــــــی خوانــــــدم ؛پرچم حسیــــــــــن(ع)

به دست عباس(ع) است و بر سر زینب(س) …!

اینجاست که کشف حجاب ،… استراتژی دشمن می شود

http://www.cloob.com/c/dokhtaranekhoshtip/

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/1/28

 

چادر، مهربانیستتو نمازخونه دانشگاه داشتم سجاده آماده می‌کردم برای نماز، همین که چادر مشکی را از سر برداشتم تا چادر نماز بر سر کنم گفت: این همه خودت را بقچه پیچ می‌کنی که چی؟
برگشتم به سمت صدا، دختری را دیدم که در گوشه ی نمازخانه نشسته بود.

پرسیدم: با منی؟
گفت: بله با توام و همه‌ی بیچاره‌های مثل تو که گیر کرده‌اید توی افکار عهد عتیق! اذیت نمی‌شوی با این پارچه‌ی دراز دور و برت؟ خسته نمی‌شوی از رنگ همیشه سیاهش؟

تا آمدم حرف بزنم گفت: نگاه کن ببین چقدر زشت می شوی، چرا مثل عزادارها سیاه می‌پوشی؟ و بعد فقط بلدید گیر بدهید به امثال من.

خندیدم و گفتم: چقدر دلت ﭘُر بود دوست من! هنوز اگر حرف دیگری مانده بگو.
خنده ام را که دید گفت: نه! حرف زدن با شماها فایده ندارد.

گفتم: شاید حق با تو باشد عزیزم. پرسیدم ازدواج کردی؟ گفت: بله.
گفتم: من چادر را دوست دارم. چادر؛ مهربانیست.

با سرزنش نگاهم کرد که یعنی تو هم مثل بقیه ای…

گفتم؛ چادر سر می‌کنم، به هزار و یک دلیل. یکی از دلایل چادر سر کردنم حفظ زندگی توست.
با تعجب به چهره ام نگاه کرد.

پرسیدم با همسرت کجا آشنا شدی؟
گفت: فلان جا همدیگر را دیدیم، ایشان پیشنهاد ازدواج داد، من هم قبول کردم.

گفتم خوب؛ خدا قبل از دستور دادن به من که خودم را بپوشانم به مردها می‌گوید؛ غض بصر داشته باشید یعنی مراقب نگاهتان باشید. تکلیف من یک چیز است و تکلیف مردان یک چیز دیگر. این تکالیف مکمل هم‌اند، یعنی اگر مردی غض بصر نداشت و زل زد به من، پوشش من باید مانع و حافظ او باشد و من اگر حجاب درست و حسابی نداشتم، غض بصر مرد و کنترل نگاهش باید مانع و حافظ من باشد.

همسر تو، تو را “دید”، کشش ایجاد شد و انتخابت کرد. کجا نوشته شده است که همسرت نمی‌تواند از تماشای زنانی غیر از تو لذت ببرد، وقتی مبنای انتخاب برای او نگاه است؟

گفت: خوب… ما به هم تعهد دادیم.

گفتم: غریزه، منطق نمی‌شناسند، تعهد نمی‌شناسد. چه زندگی ها که به چشم خودم دیدم چطور با یک نگاه آلوده به باد فنا رفت.

من چادر سر می‌کنم، تا اگر روزی همسر تو به تکلیفش عمل نکرد و نگاهش را کنترل نکرد، زندگی تو به هم نریزد، همسرت نسبت به تو دلسرد نشود، محبت و توجه‌اش نسبت به تو که محرمش هستی کم نشود. من به خودم سخت می گیرم و در گرمای تابستان زیر چادری که بیشتر شبیه کوره است از گرما هلاک می‌شوم، زمستان‌ها زیر برف و باد و باران برای کنترل کردن و جمع و جور کردنش کلافه می‌شوم، بخاطر حفظ خانه و خانواده‌ی تو.

من هم مثل تو زن هستم. تمایل به تحسین زیبایی‌هایم دارم. من هم دوست دارم تابستان‌ها کمتر عرق بریزم، زمستان‌ها راحت‌تر توی کوچه و خیابان قدم بزنم. من روی تمام این علاقه‌ها خط قرمز کشیدم، تا به اندازه‌ی سهم خودم حافظ گرمای زندگی تو باشم.

سکوت کرده بود.

گفتم؛ راستی… هر کسی در کنار تکالیفش، حقوقی هم دارد. حق من این نیست که زنان جامعه‌ام با موهای رنگ کرده‌ی پریشان و صد جور جراحی زیبایی فک و بینی و کاشت گونه و لب و آنچه نگفتنیست، چشم‌های همسر من را به دنبال خودشان بکشانند.

حالا بیا منصف باشیم. من باید از شکل پوشش و آرایش تو شاکی باشم یا شما از من؟

بعد از یک سکوت طولانی گفت؛ هیچ وقت به قضیه این طور نگاه نکرده بودم؛
راست می گویی…


"من چادر را دوست دارم. چادر؛ مهربانیست"
http://www.cloob.com/muslims.hijab

ادامه...

گروه: دست نوشته ها

تاریخ: 1394/1/27

 

-------------------------------

SHBlog.Ir - © 1394