8راهکار ترویج حجاب

گناه آشکار، از حالت فردی و حوزه ی خصوصی بیرون می آید و جنبه ی اجتماعی پیدا می کند و آثار منفی آن دامن گیر دیگران نیز می شود زیرا چنین شخصی با کارش، دیگران را به گناه، دعوت و تشویق می کند.

 

راهکارهای عملی ترویج حجاب

۱. آموزش حجاب در مدارس

مدارس، مراکز تعلیم و تربیت و تزکیه اند. آموزش عملی احکام دینی، بخشی از وظایف معلم و دانش آموز را تشکیل می دهد. توصیه، بدون تعلیم و تربیت، پوشش دینی را به دستوری خشک و تحمیلی مبدل می سازد، ولی توصیه ی همراه با معرفت، پذیرش آن را آسان می کند. معرفت به حجاب، ضامن اجرا و دوام آن است. آنگاه که پوشش دینی در محیط های اجتماعی و پس از پایان تحصیلات، به شکل فرهنگ پذیرفته شده درآید، رسمیت علمی پیدا می کند.

۲. تشویق

این اصل در تربیت آدمی، کاربرد فراوان دارد. ماهیت تشویق ها متفاوت است و می تواند بار عاطفی، مالی، تشریفاتی، شغلی، سیاسی، عملی و امثال آن داشته باشد که در ترویج فرهنگ حجاب مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اگر فردی نیازمند نوعی تشویق نباشد، باید از نوع دیگر بهره بگیریم. احترام لازم و محسوس مردم به بانوان با حیا و با حجاب جامعه سبب ترویج فرهنگ حجاب خواهد شد. همان طور که برخورد منفی با زنان بی حجاب نیز می تواند عاملی بازدارنده به حساب آید؛ با این شرط که حد و اندازه آن را باید رعایت کرد تا به لجاجت نینجامد.

احترام لازم و محسوس مردم به بانوان با حیا و با حجاب جامعه سبب ترویج فرهنگ حجاب خواهد شد

۳. فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری

انتشار نشریه و کتاب، تشکیل میزگرد های ادبی، فراخوانی مقاله، تعیین موضوع حجاب برای انشا و پرسش مهر، به کارگیری هنرهای تصویری، مسابقات فرهنگی و … آثار مثبتی دارند. تولید برنامه ها و فیلم های مفید و آموزشی نیز در رادیو و تلویزیون اثری فراگیر دارد. رعایت کامل پوشش دینی بانوانی که در فیلم های سینمایی و تلویزیونی بازی می کنند یا عکسی که با پوشش اسلامی در صفحات مطبوعات به چاپ می رسد، آثار مثبتی دارد، چنان که پوشش های غیر شرعی نیز آثار زیان بار و گسترده ای بر فرهنگ جامعه می گذارد.

اساساً حضور زنان پوشیده در صحنه های مختلف جامعه، آثار مثبت و چشم گیری در همگانی کردن فرهنگ حجاب اسلامی در جامعه دارد. پخش آیات، روایات و کلمات حکمت آمیز و تصاویر الهام بخش درباره ی حجاب در محیط های عمومی، تابلوهای شهری و محیط های مناسب دیگر نیز به تقویت این فرهنگ خواهد انجامید.

۴. تقویت فرهنگ غیرت

بی تردید، زنان با هر تفکر و عقیده ای، به نظر و سلیقه ی همسران خود در انتخاب های خویش از جمله لباس و وضع ظاهری توجه می کنند. از این رو، غیرت مندی مردان در نوع پوشش آن ها نقش به سزایی دارد. با توجه به این واقعیت، ترویج فرهنگ غیرت در میان مردان به ترویج و تحقق پوشش دینی در جامعه کمک می کند. خداوند در قرآن کریم می-فرماید:

زنان با هر تفکر و عقیده ای، به نظر و سلیقه ی همسران خود در انتخاب های خویش از جمله لباس و وضع ظاهری توجه می کنند

«یا ایها الذین آمنوا قوا انفسکم و اهلیکم ناراً وقودها الناس و الحجاره؛ ای کسانی که ایمان آورده اید، خود و خانواده ی خویش را از آتش دوزخی که هیزمش از مردم و سنگ خاراست، حفظ کنید.»[۱]پیامبر اکرم(ص) می فرماید: «خداوند بینی هر یک از مؤمنانی را که غیرت نمی ورزند، به خاک می مالد.»[۲] ایشان در سخنی دیگر، غیرت را از ایمان می داند[۳].

۵. نظارت بر رسانه های جمعی

رسانه ها به ویژه صدا و سیما در ساختار فرهنگ اجتماعی مردم نقش مهمی دارند و می توانند با نوع برنامه های خود، آنان را به فساد یا صلاح بکشانند. کمترین تسامح در اعطای امتیاز کار فرهنگی جهت راه اندازی مؤسسه های هنری، نمایش تئاتر و فیلم و انتشار روزنامه، مجله و کتاب، به نفوذ فرهنگ بیگانه و ابتذال اخلاقی می انجامد. شرط پوشش دینی در تهیه و خرید فیلم ها و برنامه های تلویزیونی، ضرورتی انکارناپذیر است.حتی نمایش دختر بچه ها با وضع نامناسب از سیمای جمهوری اسلامی، بدآموزی فرهنگی دارد.

برخی والدین فکر می کنند دیدن صحنه های مستهجن در فرزندان شان تأثیری ندارد یا چون آن را درک نمی کنند، مسئله را جدی نمی گیرند. این توهمی بیش نیست. بچه ها این مسئله را خوب درک می کنند و از آن تأثیر می پذیرند. این صحنه ها بر روح شان تأثیر منفی می گذارد و در بزرگ سالی ظهور می یابد.

برخی والدین فکر می کنند دیدن صحنه های مستهجن در فرزندان شان تأثیری ندارد یا چون آن را درک نمی کنند، مسئله را جدی نمی گیرند

۶. فعالیت قوای سه گانه

تصویب قوانین جامع و دقیق در این زمینه در مجلس شورای اسلامی و عمل کردن بدون تساهل و تسامح قوه ی قضائیه به قوانین یاد شده، سبب می شود فرهنگ حجاب ترویج یابد. قوه ی قضائیه سهمی مهم در حفظ سلامت جامعه دارد و اوضاع اخلاقی جامعه، کارنامه ی گویای این دستگاه است. نظارت جدی و دل سوزانه ی مسئولان دولتی بر محیط های تحت نظارت آن ها نیز از جمله عوامل ترویج حجاب و پیش گیری از بدحجابی در ادارات دولتی است.

۷. احیای امر به معروف و نهی از منکر

پس از تقویت ریشه های حجاب، شناخت معروف و اجرای امر به معروف و نهی از منکر تأثیر به سزایی در کنترل اجتماعی دارد. امر و نهی دینی، تکلیف عمومی است. زن، ناموس جامعه اسلامی است و همه باید در حفظ این گوهر الهی بکوشند.جامعه ی دینی، هیچ گونه تساهل و تسامحی را در این راستا برنمی تابد. بی اعتنایی در این راه پسندیده نیست ولی وسواس و بدگمانی هم کارساز نخواهد بود. مبنای طهارت و تقوا، تربیت و ایمان است. اگر فقط ترس پشتوانه ی پرهیز باشد، در جایی که چنین ترسی نیست، شخص از ارتکاب محرّمات پروا نخواهد داشت. پی آمد چنین فضایی، ایجاد نفاق و دورنگی و دوگانگی در معاشرت و پوشش و رفتار خواهد بود.

زن، ناموس جامعه اسلامی است و همه باید در حفظ این گوهر الهی بکوشند.

۸. معرفی الگوهای تازه در پوشش

یکی دیگر از عوامل فهم، تعریف درست از پوشش متناسب با سن و شرایط کاری بانوان است. الگویی که با رعایت معیارهای شرعی، آزادی عمل بیش تری را برای زنان مسلمان فراهم آورد. افزون بر این، با معرفی الگوی پوشش و تنوع دادن در آن، می توان تا حدود زیادی به نیازهای بانوان پاسخ داد.

با معرفی الگوی پوشش و تنوع دادن در آن، می توان تا حدود زیادی به نیازهای بانوان پاسخ داد.

فرجام سخن

از آن چه گذشت در می یابیم که طهارت و پاک دامنی، اصلی محوری در بینش اسلامی است. اسلام برای طهارت روحی و عفت عمومی، ارزش زیادی قائل است. تشریع برخی احکام مانند حجاب برای پیش گیری از تحریک جنسی است که با بهره گیری از پوشش مناسب بدن و خودداری از رفتارهای تحریک آمیز در مقابل نامحرم، محقق می شود. در حقیقت، عفاف، امری درونی است.

اگر عفاف بر روح کسی حاکم باشد، در رفتار و گفتار و نوع پوشش او تأثیر می گذارد و از میزان تحریکش خواهد کاست. چون سود و زیان عفاف متوجه کل جامعه است، تمام بهای آن را نباید زنان بپردازند بلکه مردان نیز باید از هر نوع رفتاری که به نوعی موجب تحریک جنسی است، خودداری کنند. هم چنین اگر برخی افراد، حجاب و پوشش اسلامی را رعایت کنند و شماری دیگر بدان بی اعتنا باشند، بر روحیه ی مردم اثر منفی می گذارد. کسانی که مسلمانی آن ها مبتنی بر ایمان و منطق قوی نیست، به تدریج، قیود شرعی را یکی پس از دیگری کنار می نهند و هویت و شخصیت شان را از دست می دهند. چون شخصیت جدید نیز با ساختار وجودی آن ها بیگانه است. دچار بی هویتی می شوند.[۴]

چون سود و زیان عفاف متوجه کل جامعه است، تمام بهای آن را نباید زنان بپردازند

از این رو، تجاهر به فسق و تظاهر به گناه، گناه مضاعفی است. گناه آشکار از حالت فردی و حوزه ی خصوصی بیرون می آید و جنبه ی اجتماعی پیدا می کند و آثار منفی آن دامن گیر دیگران نیز می شود زیرا چنین شخصی با کارش، دیگران را به گناه، دعوت و تشویق می کند.در این میان، حکومت اسلامی، در راستای عمل به وظیفه ی خود در ایجاد محیط سالم برای رشد مادی و معنوی جامعه، باید از گناه آشکار جلوگیری کند.اگر روح توحید و خداباوری بر آدمی حاکم شود، با حفظ ارزش ها و اصالت ها، فرد و جامعه اصلاح خواهند شد و مردم، خدا را حاضر و ناظر بر رفتارهای خود خواهند دید.منبع : 8 راهکار ترویج حجاب | حجاب برتر 

ادامه...

تاریخ: 1395/3/2

 

...
چادر و مقنعه ای که قامت کوچـــک.چهــره ی نجیب دخترکــان معصوم

 

را می آراید تار و پـــود حجاب و متانت در بزرگســـالی است.

 

نهال عشق به حجـــاب و عفت را از کودکـــی در دل فرزندانمان بکاریم

 

تا در بزرگــــی ثمر دهد.

 

 

ان شـــاالله...http://mohajaba.blogfa.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/9/11

 

از چادر نماز تو تعریف میکندפֿـدا از چادر نماز تو تعریـ؋ میڪند
︵❀‿︵‿︵❀‿︵‿︵❀‿︵‿︵❀︵︵︵❀‿︵‿︵❀
زودتر الـωـلام علیڪم را بگو...
مے ترωـم ؋ـرشتـہ ها آפֿـر פــωـودے شاלּ بشود
از بــ๛ ڪـہ פֿـدا
مدام ، از چادر نماز تو تعریـ؋ میڪند؛ 
︵❀‿︵‿︵❀‿︵‿︵❀‿︵‿︵❀︵︵︵❀‿︵‿︵❀

♥کپی مطالب با ذکر صلوات آزاد است♥

http://www.cloob.com/clad_girls

ادامه...

تاریخ: 1394/8/22

 

شهید زنده


جانت راكه بدهي در راه خدا

"شهيد" مي نامند تو را ،

به گمانم اگرروحت را هم بدهي شايد...!

و من احساس ميكنم

اينجا و در اين سرزمين

دختران زيادي هستند كه هرروز ،

پشتِ سنگر ِسياه ِساده ی سنگينِ خود

دفاع مي كنند از نجابتشان

☜و هر لحظه شهيد مي شوند انگار !

پس "شهيد زنده" حواست به حجابت باشد...

http://harimeasmani.ir/


ادامه...

تاریخ: 1394/7/17

 

من عاشق حجابم هستموقتی دست هایت را ،

نذر مرتب کردن حجابت می کنی ...

وقتی چشم هایت را بر حرام می بندی ...

وقتی با آهنگ نجابت و وقار ...

از جاده تلخ گناه 

پیروزمندانه میگذری ...

وقتی پاکی وجودت را ...

از نگاه های چرکین می پوشانی !

آنگاه ; پیشکش توست بلندای آسمان ها

که حجابت آسمان است 

و خودت از جنس ماه ...


http://mohajaba.blogfa.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/6/15

 

دانلود نرم افزار دختر جلوه جمال

 دانلود نرم افزار دختر جلوه ی جمال کاری از سایت جامع تبلیغ ذی طوی


دانلودhttp://zitova.ir/

ادامه...

تاریخ: 1394/6/10

 

واقعا حاضری؟!" آقا اصلا دینو میذاریم کنار.. بیا اصلا این قرآنو میذاریم کنار..

حجاب یه مساله عقلیه... یعنی هر عقل سالمی میتونه قبول کنه

به یه خانم بگو: حاضری شوهرت 99% عشقش مال تو باشه 1% واسه یه زن دیگه ؟

 کسی هست بگه من حاضرم ؟؟
 
پس همون طور که دوس داری شوهرت همه ی عشقش مال تو باشه جوری از خونه بیرون نرو که عشق شوهر مردمو بدزدی ... یه جور لباس نپوش آرایش نکن که 1% عشق یه مردو مال خودت کنی ...
http://mohajaba.blogfa.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/6/10

 

قطام های شهرمهریه قطام خون علی بود،،،،،،،،،،، 

دلبری کرد،،،،،،،،، 

و ابن ملجم قاری قرآن زمان،،،،،،،

شد قاتل علی،،،،،،،،،،،،، 

آری خواهرم رفتار تو،حجاب تو،حیای تو شمشیر است،،،،،،،،،

یا زینب وار،فریاد حیدری سر می دهی،و نامردان را به سکوت وادار می کنی،و چشم بستن از خودت،،،،،،،،،،

یا تیغ میشوی بر فرق امام زمانت،،،،،،،،،،، 

 

مهریه تو چیست خواهرم،،،،،،؟؟؟؟؟؟؟


http://harimeasmani.ir/

ادامه...

تاریخ: 1394/6/8

 

آهای دختر چادری…!!!

آهای دختر چادری…!!!

 

چــــــادر با مانتو فرقی ندارد اگر وقــــارت را حفظ نکند !

 

چــــــادر با مانتو فرقی ندارد اگر قــــهـــقـــه های بــلـنــد خیابانت را مانع نشود!

 

اگر در میان سیاهیش رنگ زق لـاکـــ هایت خودنمایی بکند!

 

اگر آرایش صورتت را پاک نکند….

 

چــــــادر با مانتو فرقی ندارد اگر همانگونه که با مانتو رفتار میکنی با چـــــادر هم رفتار کنی!

 

خلاصه بگویم :

 

آهــــای دختر چـــــادری :

 

چـــــادرت با تمام سختی هایش با مانتو فرقی ندارد

 

اگر …

حــــــــرمتش را حفظ نکنی

 

کمی حـــــــرمت نگه دار...http://harimeasmani.ir/

 

ادامه...

تاریخ: 1394/6/6

 

و این چادرانه ایست بر وزن عاشقانه !
برای چادرم
که بدانم لمس تار و پودت ◀ رزق وضو ▶ دارد!
و بدانند که مبتلاترم به تو
و مشتاقانه گرفتار شده ام به شمیم سیاهی ات!
چادرم!
به پاس "نجوای نجابتی" که همواره زیر گوشم زمزمه میکنی
بدان ! من تا همیشه تنم وقف توست!


http://www.cloob.com/hejab_efaf

ادامه...

تاریخ: 1394/6/2

 

صد معشوقه


<عزیزم,من از روز اول که تورو دیدم عاشقت شدم.زیبلیی و وقار تو,مرا دیوانه کرده.
تصمیم گرفته ام فردا با مادر و پدرم به خواستگاری ات بیایم.>
پسر این اس ام اس را هم زمان برای بیست دختر ارسال کرد.

شهید مطهریːاز نظر تصاحب قلبها ودلها ,مرد شکار است و زن شکارچی,هم چنانکه از نظر
تصاحب جسم و تن ,زن شکار است و مرد شکارچی.
(مجموعه آثار شهید مطهری/ج 19/ص 427)


http://masjedsheykhmahmoud.ir/

ادامه...

تاریخ: 1394/5/30

 

فقط یک نگاه


درست یک هفته بعد از مراسم عروسی آمده بودند برای طلاق!

زن هاج و واج بود و با صدای بلند گریه می کرد اما مرد خونسردانه و بی توجه به اشک 

های جان سوز زن نشسته بود.

-<چرا می خوای طلاقش بدی؟>

وقتی این سوال را از مرد پرسیدم نیشخندی زد و گفتː

-<عاشق یکی دیگه شدم. شب عروسیم دیدمش…>

عروسی شان در یک باغ بود. زنانه و مردانه.می گفت معشوقه جدیدش دوست نزدیک

همسرش است.

عفت، زن را توانا می سازد که با جستجوی بیشتری عاشق خود را، یعنی کسی را که

افتخار پدری فرزندان او را خواهد داشت برگزیند.(ویل دورانت)


http://masjedsheykhmahmoud.ir/
ادامه...

تاریخ: 1394/5/30

 

لطفا مراقب رفتارتون ، حرف زدنتون و حتی افکارتون باشید من حرمت دارم
من افتخار می کنم وقتی دو تا پسر که دارن با کلمات کوچه بازاری

با هم حرف می زنند به من که می رسند، صداشون رو میارن پایین و رد میشن

احساس غرور می کنم وقتی می خوام از یه جایی رد شم و مردی که

به هیچ جای تیپش نمی خوره مذهبی باشه، خودش رو می چسبونه به دیوار و راه رو برای من باز می کنه

من کلی خوشحال می شم وقتی سوار آسانسور می شم،

یه پسر به خودش اجازه نمی ده با من هم زمان بیاد توی آسانسور

و خیلی خوشحال می شم وقتی که من هیچ حرفی نمی زنم، هیچ شعاری نمی دم ولی

این پرچم افکار من ... این چادر دوست داشتنی ام (که حاضر نیستم حتی لحظه ای ازش جدا شم) به همه می گه که :

"لطفا مراقب رفتارتون ، حرف زدنتون و حتی افکارتون باشید من حرمت دارم" ...


http://www.cloob.com/hejab_efaf
 


 

ادامه...

تاریخ: 1394/5/16

 

مـــــــن همــیـنمـ کــه هستـمـ! مسلمــــــــــانـــــــــــــــــم

مـــــــن همــیـنمـ کــه هستـمـ! مسلمــــــــــانـــــــــــــــــم


نـــه دوس دآرمـ مـوهامو رنگ کنمـ 

نــه تاساعت دوازده شب بیرون باشمـ 

نه لب به هیچ خورآکـــی حــــــرومـــی میزنـــمـ 

موهــآمـ بــه انــدآزه کــآفــی رنــگــش خــآص هسـت 

خــودمو توآرآیــش خفـه نمیکنــمـ وآسـه جـلـبــ تـــوجـــه! 

جــآیـی کـه جنــس مخـآلف هستــ نــآز نمیکنــمـ 

دنبــال پــول ومآشــیـن مـــــدل بــآلــآی این واون نیستمـ چــون عقــده ای نیستمـ 

مهــمـ نیــسـت پشـتــ ســرمـ چــی میـگــن چـون کسایی رو که بـرآمـ مهمـن میشنــآسمـ 

تیپــمـ ســــآدس!بهـمـ میــگن "مغــرورمـ" چون اهل کارای خجــآلتــ آورنیستـمـ 

هــرکســی رو غــرق محبــتــ نمیــکنــمـ بـه هـرکــی از رآه رسیــد نمیگــمـ :"دوستـ دآرمـ"! 

مــن همــیـنــمـ کــه هـســتـمـ! 

عــوض نمیــشــمـ بــرآی مــن دختــــر بــودن یعــنـی همــیــن 

وگــرنــه جنـس آشغــآل وارزون تو بازآر زیــادپیدا میشــه!http://www.cloob.com/banovanemosalman
ادامه...

تاریخ: 1394/5/14

 

پیش می آید...
پیش می آید...
عادت کردن به صحبت با نامحرم
-به حساب اعتماد به نفس، یا تجربه، یا اجبار کاری، یا هر چه که بگذاری-
اولین بدی اش این است
که سختی اش را حس نمی کنیم،
که سر هر کلمه مان ترمز بزنیم و درست سبک و سنگین کنیم،
اضطراب نداریم در گردنه جمله بندی هایمان،
به لب پرتگاه راه رفتن عادت میکنیم...


http://www.cloob.com/especially


ادامه...

تاریخ: 1394/5/11

 

❤❤ خدای دنیای مجازی، همان خدای دنیای واقعی است! ❤❤
یک چیز در دین ما خیلی "❤❤ ماه ❤❤" است ! . . .

نخِ تسبیح می دهد دستت تا دانه های تربت و عقیق وجودت گم و گور نشوند . . .
رفتار من و توی مسلمان نخ تسبیحش "حیا"ست . . .
.
.
پی نوشت : 
چشمت که به مانیتور می افتد و انگشتانت که تند و تند کلید های کیبورد را می پیمایند، خیلی وقت ها پشت شخصیت مجازی ات که پنهان می شوی، حواست پرت می شود که یک نفر از "رگ گردن" به تو نزدیک تر است، حتی وقتی که دلت را سپرده ای به پنجره های توی مانیتور . . .
.
.
❤❤ خدای دنیای مجازی، همان خدای دنیای واقعی است! ❤❤


http://www.cloob.com/especiallyادامه...

تاریخ: 1394/5/11

 

تاج بهشتی
چادرم تاج بهشتیــــست که بر ســـردارم

یادگاریســـت که از حضـــرت مــادر دارم

تیــــرها بر دل دشمــــن زده با هــــر تارش

مــــن محــال اســت که آن را ز ســــرم بـــردارم
http://nadia0937.blogfa.com/post/42

ادامه...

تاریخ: 1394/4/28

 

من یک محجبه ام...

⇜من یک محجبه ام...


⇜ﺑﺮﺍﯾﻢ ﺍﺯﺳﺨﺘﯽ ﻫﺎﯾﺶ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﺑﯿﺎﻭﺭ...

⇜ﻭﻟﯽ ﺑﺪﺍﻥ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺖ ﺭﻭﯼ ﻣﻦ ﺍﺛﺮﯼ ﻧﺪﺍﺭﺩ...

⇜ﻣﻦ در ﺍﯾﻦ ﺩﻧﯿﺎ باحجاب ﺑﻮﺩﻧﻢ ﺭﺍﺑﺎﻫﯿﭻ چیزعوض نمی کنم...✘

⇜شاید از نظر بعضی ها زیبا نباشد ،

⇜ﻭﻟﯽ ﺗﻤﺎﻣﻢ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺭُﺥ ﻫﺮﮐﺲ ﻭناکس نمی کشم....


http://www.cloob.com/.

ادامه...

تاریخ: 1394/4/25

 

زنان افتخار آفرین
وقتی که دختر است ،

دری از درهای بهشت برای والدینش می باشد .

وقتی که همسر است ،

نیمی از دین شوهرش را کامل می نماید .

وقتی که مادر است ،

بهشت در زیر پای قدومش قرار دارد .

http://www.cloob.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/4/21

 

...حجابــــ

احترام به حرمت های الهی ست

و

چادر - حجاب برتر -

بله ی بلند من است به یکتا معشوق عالم، به خدای مهربانم

...

کمی فکر کن ...

تو با بی حجابی به چه کسی بله می گویی؟


http://www.cloob.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/4/21

 

من یک دخترم
من یک دخترم
نه یک مانکن فروشگاه,
نه یک وسیله برای جلب توجه,
و
نه یک تابلو نقاشی!
پیشرفت و بالارفتن را میخواهم
اما نه به هر قیمت!
آزادم
اما با تفسیری جدابافته...
آزادی من
حجاب من است
طلا هم آزاد است
اما همیشه محفوظ
طلا را هیچوقت فله نمیفروشند!
آن چه را فله میفروشند که زیادی آزاد باشد
نمونه اش "سبزی خوردن"!
پس دیگر نشنوم بگویی که :
" من آزادی ندارم و چادرم مرا محدود کرده"
اگر آزادی و تمدنی که از آن دم میزنی "برهنگی باشد"
حیوانات آزادترین و متمدن ترینند!
●●●●●●▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬●●●●●

♥کپی مطالب با ذکر صلوات آزاد است♥


http://www.cloob.com/hejab_efaf

ادامه...

تاریخ: 1394/4/6

 

چادری که باشی...


چادری که باشی
پشتت به پارچه ای گرم است
که از تمامی دژهای جهان محکم تر است,
چادری که باشی یک جورهایی دلت همیشه قرص است,
چادری که باشی
در هر نبردی, پیروزی از ان توست...

http://www.cloob.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/4/5

 

به خدا بسپارچند روزی هست…
…………………….
برای کارای شهریه چند روز پیش به دانشگاه رفتمچند تا از دوستام تا منو دیدن جا خوردن
یکی از دوستام پرسید:
نرگس چادری شدی؟
گفتم:
چند روزی هست
من ماه رمضون دوست دارم چادر سرم کنم
گفتن:
سختت نیست با زبون روزه اونم توی این گرما؟
گفتم
چرا سخت هست
اما دوست دارم خدا بیشتر دوسم داشته باشه
دوست دارم حال خوب باشه
شما هم تست کنید
خیلی حال میده
بیخیال حرف اینو اون
مهم اینکه به خدا بسپاری...http://www.cloob.com/dokhtaranekhoshtip

ادامه...

تاریخ: 1394/4/5

 

ریحانه آفرینشیک مـرد مـتاهـل در مجلـسی گفـت ؛
زن هـماننـد کفـش اسـت که هـرگـاه ...
مـرد انـدازه دلخـواهـش را یافـت ...
میـتوانـد آن را عـوض کند ...!!!
حاضـران در مجلـس به مـردی خردمـند ...
که در مـیانشـان نشـسته بود نگـریسـتند !
و نظـرش را در مـورد این سـخن پرسـیدند
و اینـک ببیـنیـد پاسـخ مـرد حکـیم را ؛
حـرف ایـن مـرد کـامـلا درسـت اسـت !
برای مـردی که خـود را در حـد پـا بدانـد ...
زن چـون کفـش اسـت ...!!!
امـا برای مـردی که خـود را پـادشـاه بدانـد ...
زن چـون تـاج اسـت ...♥
پـس کـلام گوینـده را سـرزنـش نکنیـد ...!
فقـط بدانـید که چگـونه به خـود میـنگـرد ...

+ زن ریحـانه آفـرینـش اسـت ...(♥)
http://www.cloob.com/sky.girls

ادامه...

تاریخ: 1394/4/2

 

ملکه ایرانیای ایـران ...

سـر بلـند باش که خـاک تو ...
صـاحب دخـتران و زنـانی اسـت ...
که ارزش تک تک آنهـا ...
با ارزش ملـکه ی انگلـیس رقـابـت میـکند !
آخر میـدانی هـر مـردی اجـازه ی دسـت دادن ...
با ملـکه ی انگلـیس را نـدارد !
امـا در خـاک تـو هیـچ مـردی ...
اجـازه ی حتـی یک نگـاه بـر ...
دخـتران و زنـان سـرزمـین تـو را نـدارد ...
بانـوی ایـرانی پوشـشی برای خـود انتـخاب کـن !
تا تـو را ارزشـمند و محـترم جلـوه دهـد ...♥
حجـاب تو یعنـی ؛ ارزش مـن بیشـتر از هـر ملـکه ایسـت ...(♥)http://www.cloob.com/sky.girls

ادامه...

تاریخ: 1394/4/2

 

ریحانگی


بانـو چه کسی میـدانـد : 
پشـت آن پوشـش سخـت ... 
پشـت آن اخـم عمـیق چه گـلی پنـهان اسـت ،
جنـس مغـروری تو گـهر عفـت تـو چقـدر نـایـاب است 
راز خنـدیـدن آرام تو را ...
حکـمت پوشـیدن آن سـاق تو را ... 
و خـدا خواسـت تو ♥ ریحـان ♥ باشـی ...
و تو ♥ ریحـانگـیت ♥ را مفـروشـش ارزان ...


http://www.cloob.com/sky.girls

ادامه...

تاریخ: 1394/4/2

 

ارزش هامـن حجـاب که میـکنـم ...
و یـا چـادرم را که میـپوشـم فکـر نکـن ...
از تمـام دخـترانـه هایـم همـین وقـارش را بلـدم ...
نه اتفـاقـا بر عکـس نـاز و عشـوه را خـوب بلـدم ...
شـاید بهـتر از تمـام دخـترکـان شـهرم
امـا نـاز و عشـوه هایـم هـم مـثل خـودم با ارزش اسـت
تـو برای مـن ارزشـی نـداری 
که بخـواهـم ارزشـهایـم را برایـت صـرف کـنم
تـو برای مـن یک رهـگذر معـمولی هسـتی 
حتـی نسـبتی هـم نداری
پـس برای یک آدم غـریبـه ...
که تنـها چـند لحـظه از کـنار مـن میـگذرد ...
دخـترانـه هـای با ارزشـم را حـراج نمیـکنـم
امـا ایـن روزهـا بی ارزش هـایش در خـیابـان ریخـته
به هـمان هـا نگـاه کن ...
مـن نیـازی به نگـاه هـای بی ارزش ندارم ...
بـرای مـن بایـد مـثل خـودم با ارزش بـود ...(♥)

http://www.cloob.com/sky.girls

ادامه...

تاریخ: 1394/4/2

 

فلسفه حجاب


دخـتر خـوب سـرزمیـنم !
فلسـفـه حجـاب ...
تنـها به گنـاه نیفـتادن مـردها نیـست !
کـه اگـر چنـین بـود
چـرا خـدا تـو را با حجـاب کامـل ...
به حضـور میـطلبـید در عاشـقانه تریـن عبـادتـت ؟!
جنــس تو با حیـا خـلق شـده ...
و خـدا میـخواهـد تـو را ببیـند ...!
خـودِ خـودِ تـو را ...!!!
در زیبــاتـریـن حـالــت ...♥
در نـاب تـریـــن زمــان ...♥
حیـا سرمـایه توسـت ...♥
حجـاب و حیـا مایـه حیـات توسـت ...♥ 


http://www.cloob.com/sky.girls

ادامه...

تاریخ: 1394/4/2

 

مشکی آرام من


 تمــآم ‌ ِ کمـد هـآ را زیــر و رو مـے کنم ؛

لبـاس هاے بهارے ؛

بارانـے هـآ ؛

خانگـے هآ ؛

مجلسـے هـآ ...

خستـ‌ه مـے شوم از این همـ‌ه رنگ و مـدل ...

نگـآهـم به تـو گـره کـ‌ه مـی خورد ،

آرامــ مـی شوم .

ساده بودنت ، دنیــآ مـے ارزد

مشکـے ِ آرام ِ من ...


http://www.hammihan.com/post/2090256

ادامه...

تاریخ: 1394/4/2

 

مراقب این یکی باش!

یک نفر با زبانش گدایی میکند !
.
یک نفر با دستش و یک نفر با نگاهش !
.
مراقب این یکی باش !
.
آن دو را با اسکناسی میتوان رد کرد! ولی این را نه !
.
کسی که با چشمانش اندامت را گدایی میکند !
http://asmanemalakuti.mihanblog.com/post/category/2

ادامه...

تاریخ: 1394/3/30

 

منزلت زنجوانی با قصد مزاحمت به یک دختر پیام داد

ممکن هست خود را معرفی کنید؟
دختر گفت بله چراممکن نیست:
من حواء هستم ازپهلوی تو آفریده شدم تا اذیّتم نکنی و فراموش نکنی
قطعه ای ازوجودتم!
من هدیه الهی هستم که به تو ارزانی شد
تا بعد ازخروج از بهشت تنهاوافسرده نباشی.
وقتی دنبال همدم بودی مونس تنهائی تو شدم،
من مادر ، خواهر ، دختر ، همسر و دوشیزه شدم
تا پاسدار کیان خانواده ات باشم!
من سوره نساء ، مجادله ، نور ، طلاق ، مریم ، هستم!
من همانم که وقتی مادر شدم بهشت در زیر پایم قرارمیگیرد
من همانی هستم که نصف میراث ات را برایم تعیین کرده اند
نه بابت کسرشأنم بلکه،
برای اینکه مسؤلیت تمام هزینه و امورمالی ام را تو عهده دارهستی!
من همانی هستم که پیامبر فرمود:
شما راسفارش میکنم به زنان نیکی کنید؛
حال اگر دنبال لهو و لعب ونیات شوم وپلیدهستی
برو به سایتهای آن چراکه من وامثال من در فضای مجازی بابت ترویج دین آمده ایم ... حال جناب محترم شما که هستید؟
جوان پاسخ داد:
من توبه کننده بسوی اللّه هستم
آفرین به مادری که تو را تربیت نموده است....

♥کپی  با ذکر صلوات آزاد است♥

http://wisgoon.com/pin/8977779/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/27

 

خط مقدمتـو امروز با چادرت شُدی مبـارز خط ِ مُقـدم !
چقـدر شهرمـان با پوشش ِ تو سَر به زیر می شود ..

http://www.cloob.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/23

 

چفیه داشتند... من چادر دارم....


چفیه داشتند... من چادر دارم....


من چادر می پوشم، چادر مثل چفیه محافظ من است...اما چادر از چفیه بهتر است....

آنان چفیه می بستند تا بسیجی وار بجنگند...من چادر می پوشم تا زهرایی زندگی کنم...

آنان چفیه را خیس می کردند تا نَفَس هایشان آلوده ی شیمیایی نشود...من چادر می پوشم تا از نفَس های آلوده دور بمانم...

آنان موقع نماز شب با چفیه صورت خود را می پوشاندند تا شناسایی نشوند...من چادر می پوشم تا از نگاه های حرام پوشیده باشم

http://chador.blogfa.com/post-840.aspx

ادامه...

تاریخ: 1394/3/23

 

چادری ها


دیدید وقتی می گیم تهرانی یعنی کسی که اهل تهرانه

حالا اگه با همین دید به کلمه ی "چادری" نگاه کنید

میشه معنی کرد:کسی که طرفدار چادره یا کسی که اهل چادره

متاسفانه پیدا میشوند بعضی خانم هایی که "چادری" هستند

اما "چادری" نیستند ،یعنی اهل چادر نیستند

از اون طرف خوشبختانه آقایون با وجودیکه واضحه کلا چادری نیستند

یعنی چادر سرشون نمی کنند،اما خیلی هاشون "چادری" هستند

لزوما" نباید هر خانمی که چادر سرش میکنه با عنوان "چادری"

خطاب بشه . . . !!!

من یک مرد چادری ام

من تو فضایی دارم زندگی میکنم که نسیمش معطر به

عطر و بوی "چادرخاکی"مادر شیعیان جهان اسلام است . . .

من "چادری" ام چون به چادر مادرم عشق می ورزم . . . .

من "چادری" ام چون رو چادر خواهرانم غیرت دارم . . .

من "چادری" ام چون همیشه اشکم برای چادر عمه ی

مظلومه ی امام زمان عجل الله جاریست . . .

من "چادری" ام چون چادر حجاب رو روی چشمام کشیدم و

فهمیده ام که هر مخلوقی ارزش نگاه ندارد . . .

امیدوارم حداقل همه ی خانم هایی که

"چادری" هستند "چادری" باشند


http://banuye2alam.blogfa.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/23

 

زهرایی هاچادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد...چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!اگر لبشان ذكر غریب مادر نداشته باشد...چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!اگر دستشان قباله ی فدك و رخشان سیلی عدو چادرشان خاك كوچه نداشته باشد...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر مردی برای هفت آسمان خالق یكتا نداشته باشند...چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!اگر محسنی را برای پشت دَر، علیی را با فرق بشكافته برای محراب خونین مسجد كوفیان و حسنی را با جگر پاره پاره و قبری بی شمع برای دلدادگان بقیع و حسینی را با لبی تشنه و تنی بی سر برای آسمان خونین دل دشت كــــــربلا و زینبی را با كمر خمیده و نماز شبی نشسته و خطبه ای كوبنده نداشته باشند...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر زینبی را برای كربلای پسرش مهدی نداشته باشند...چادری ها زهــــــــــرایی نیستند!اگر ذكر لب زینبشان چیزی جز «ما رایت الا جمیلا» باشد...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر فرزندانی را برای امام زادگان عشق نداشته باشند... چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاك سیاه نكشانند... چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر سیاهی چادرشان حرمت خون شهیدان را به عالمیان ننمایاند... چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!اگر منتظـــــــــر یوسف گمگشته ای نباشند... چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر همتی و باكری و كاظمی و مفقودالاثری را برای راه حسین بن علی(ع) نداشته باشند.... چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر "سربند یا زهـــــــــــرا س" را بر پیشانی علویان خود گره نزنند... چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر چادرشان مجوز ورودشان به زیر خیمه ی نیمه سوخته ی "مــــــــــادر" نباشد... چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر فكرشان،هدفشان،راهشان،نگاهشان،عشقشان و حجابشان فاطمی نباشد...


http://www.harimeasmani.ir/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/20

 

تقدیم به همه ی باغیرت های کشورم

وقتی تو خیابون چشمم به چشم یه دختر افتاد،
سرم رو برگردوندم،وقتی از کنارم گذشت،
بهم گفت: 『 اُمُــل』 !
وقتی سر به زیر با ناموس مردم حرف زدم،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی تو تاکسی سوار شدم دیدم یه نامحرم کنارم نشسته،
خودم رو جمع کردم،
بهم گفت: 『 اُمُــل』 !
وقتی موقع اذان رفتم مسجد،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی با عشوه و ناز با نا محرم حرف نزدم،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی زنگ گوشیم سرود یا علی بود
که با بچه‌های حسینیه کار می‌کردم،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی پای ثابت بچه‌های هیئت شدم،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی موقع حرف زدن با نامحرم سرم پایین بود،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی نخواستم پشت سر دختر مردم راه برم و مزاحمش بشم،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی پشت رهبرم حرف زدن، رگ غیرتم بالا زد،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی بهترین کتاب رمانم شد【 نورالدین】
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی گفتم توی خونمون ماهواره نداریم،
چون عقیدم اینه که ماهواره دقیقا همون غارت فرهنگیه،
بهم گفتن: 『 اُمُــل』 !
وقتی بزرگترین آرزوم شد【شهادت】
بهم گفتن: 『 اُمُــل 』 !
تازه فهمیدم این روزها هر کی از کنارم رد میشه
چرا به من میگه 『 اُمُــل』 !
اصلا خدایا شکرت که شدم 『 اُمُــل』 !
در روزگاری که هر چیز غیر از 『 اُمُــل』 !بودن بوی کفر و فساد میده …
♥ تقدیم به با غیــــــــرت‌های کشـــــــــورم♥

http://www.cloob.com/c/the_right/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/20

 

چادر من
✔ چـادرِ مـن
نـه بـرای نشـان دادن فقـر در سریـال هـای کشـورم است …
نـه لبـاس متهمـان ِ دادگـاه و زنـدان هـا …
چـادر مـن تـاج بنـدگـی مـن است …
سنـد زهـرایی بـودنـم را امضــا میکنـد …!
طعنـه هـا دلسردت نکنـد بـانــو …
بـا افتخـار در کوچـه هـای شهـر قـدم بـزن …!
http://www.cloob.com/c/akhar_ol_zaman/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/15

 

آزادی؟ محدودیت؟برای چی خونه میسازیم آیا با خونه ساختن محدود نمیشم؟ 

چرا موقع زمستان لباس زیاد میپوشیم آیا محدود نمیشیم؟ 

چرا دور باغ یا حیاط را حصار میزاریم آیا محدودش نمی کنیم؟ 

هیچ یک محدودیت نیست بلکه یک آزادیست چون راحت و آسوده میشیم

پس چادر هم محدودیت نیست بلکه یک آزادیست

http://www.cloob.com/c/hejabehazratefateme/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/14

 

...چرا ما کتابمان را جلد میکنیم 

چرا پولمان را در صندوق میگذاریم 

چرا هر چیز با ارزشمون را حفاظت میکنیم 

پس دختران با پوشاندن خودشان با چادر 

به خودشان ارزش میدهند 

چه چیزی با ارزشتر از انسان و 

چادر چقدر زیبا دختر را با ارزش تر میکند.http://www.cloob.com/c/hejabehazratefateme

ادامه...

تاریخ: 1394/3/14

 

بر روی زمین، انعکاس آسمان را می بینند آنــان که نگاه خود را به زیــر دوخته اند.
بر روی زمین، انعکاس آسمان را می بینند آنــان که نگاه خود را به زیــر دوخته اند.

1.امام صادق(ع): هر کس دیده اش بر زنی افتد و چشم به سوی آسمان بالا برد و یا آن را روی هم گذارد ، دیده بر هم ننهد مگر آنکه خداوند یکی از حوران بهشتی را به همسری وی در آورد. {من لایحضره الفقیه/ج 5/ص 131}

2.امام علی (ع): هرکس (در برابر گناه) چشم خود را فرو بندد، دلش را آسوده گرداند.{غرر الحکم، ص 354http://www.cloob.com/c/hejab_efaf/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

برای چه کسی دلبری می کنی؟می گفت : دلم میخواهد اینجور باشم
مَردها نبینند!
روزهـا گذشت
و همچنان دلبــری می کرد در خیابان
وقتی
خبـر ارتبـاط پدرش را با فلان دختر شهر شنید
شوکه شد!
شاید پدرش هم نباید می دید...
************************
1.پیامبر اکرم(ص):زنی که خود را برای غیر شوهرش زینت و آرایش نماید،خداوند او را به آتش جهنم می سوزاند.{وسائل الشیعه14/113}

2.حضرت علی (ع): بسا هوسى از نیم نگاهى حاصل است (بحارالانوار/ج 71/ص 293)http://www.cloob.com/c/afsaranjavan/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

و خداوند بر همه چیـز آگـاه است..بنـدگـی ام را آشکــارا به رُخ می کشـم
لذتـش بیشـتر است،
از آزادی یـواشکـی تـو...
مـدام به یادتــ باشد:
و خداوند بر همه چیـز آگـاه است..
هو معکم این ما کنتم و الله بما تعملون بصیر : هرکجا باشید او با شماست و به هرچه کنید به خوبی آگاه است{آیه 4 سوره حدید}


http://www.cloob.com/c/clad_girls/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

هنوز هم
دخترانی را می شناسم كه صورتی می پوشند!
لاك قرمز می زنند! 
ناز می كنند!
عروسك دارند!
لوس می شوند گــآهی
و لبخنـــد می زنند 
اینهایی كه می شناسم دخترند!!
ولی
به دخترانه هایشان چوب حراج نزدند!
یاد گرفته اند "همه" لایق دخترانه ها نیستند! (1)
اینهــآ هم دختـرند
با چاشنی چــآدر
و نمك حیــا... (2)
هنوز هم "بانمـك ها" پرطرفـــــــــــدارترند...

1.رسول اكرم (ص):بهترین زنانتان، آن زن بسیار مهربان و پاكدامن است كه براى شوهرش خودآرایى مى كند و از غیر او خود را محفوظ نگه مى دارد{كافى، ج5، ص324، ح1}
2.رسول اكرم (ص):حیا خوب است ولى براى زنان خوب تر است{نهج الفصاحه، ح 2006}


http://www.cloob.com/u/sadatmehr/119853799/%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%B1%D8%A7_%D9%85%DB%8C_%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%85_%D9%83%D9%87_%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA%DB%8C_%D9%85%DB%8C_%D9%BE%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%AF_!

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

من مخصوص یک نفر هستم. . .
مـــن چــادرم راکــه مــے پــوشــم فــکـــرنــکــن ازتــمــام دخــتــرانـــه هـــایــم
هــمــیــن وقـــارش رابــلـدم نـــه اتــفـاقــابـــرعــکــس نـــاز وعـــشــوه راخــوب
بــلـدم!تــو بــرای مــن ارزشــے نــداری کــه بـــخــواهــم ارزشـهـایـم رابــرایــت
صــرف کــنـم..مــن بـرای یـک غــریـبـه کــه تـــنـهاچــنـدلــحـــظـه از کـنـارمــن
مـیگـذرددخـتــرانـه هـایـم راخـرج نمــے کــنـم!تــو بـه هـمان بـے ارزش هـای
تــوی خیابان نـگاه کـن مــن نــیـازی بـــه نــگـاه هـــای بـــی ارزشـ نــــدارمـ!!
من مخصوص یک نفر هستم. . .
http://www.cloob.com/c/hejab_efaf/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

کور شود ،هرآنکس که نمی تواند ببیند زیبایی بی نظیر در حجاب را...
کور شود ،هرآنکس که نمی تواند ببیند زیبایی بی نظیر در حجاب را... 

ابرو های کشیده ای دارم
چِشمهآیم را بدون آرایش می ستایم
بینی ام همین گونه به صورتم می آید
لب هایم زیباتر از لبخند گل است

شالم را بسیار زیبا می بندم
کلیپس را بالای سرم نمی بندم

ناخن هایم را بلند می کنم
عشوه را خوب بلدم،اما برای هر کسی خرجش نمی کنم
مانتو هایم زیباست ولی آب نمی رود اما...

در این شهر،پسری که قرار است مهندس بشود از روزی که با او بگردد معتآد میشود!
شهری که درآن زنان حکم مگس های فرآوان را دارندوبه قول یک عده،این زنان هستندکه مردان راتور میکنند!

این شهر میگوید زن برای کار در شرکت خصوصی باید بدحجاب باشد!

شَهری که میگوید بآزیگر جلوی دوربین مثبت بآشد و در پشت دوربین، اصلا مُهم نیست!
شهری که میگوید گوشهآی خود را مثل موش بیرون بیاندازید تا خوشگل شوید!

شهری که مردمش فکر می کنند هرقدر بیشتر آرایش کنند فهمیده تر هستند!
با اینکه هیچ مقدار از آرایش نمی توآند شخصیت زشت را بپوشآند!!
شهری که در آن دخترآن از ترس تمسخُر و اهآنت نمی توآنند در مهمآنی ها باحجآب باشند!
شهری که دود قلیآن و سیگار زنان از مردان لات هم بیشتر شده است!

وآی...لعنت به این شَهر 

امروز من ژاندآرک ایرانم......فریآدم از کل فرآنسه هم بُلند تر است!
کور شود ،هرآنکس که نمی تواند ببیند

زیبایی بی نظیر در حجاب را...
http://miss-chadory.mihanblog.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

مراقب باش بانو
مراقبـــ باش بانو 
مراقبــ باش بانوی محجبهـ 
حجابـــ توتاج سروری خداوند بر توستـــ نهـ تاج سروری تو بر بی حجابــ ها 
حجابــ تو وسیلهـ ای برای بی گناه شدن توستــ نهـ وسیلهـ ای برای گناهکار شدن بی حجابها 
حجابــ تو بهـ تو کمکــ می کند گناه نکنی اما بی گناهیتــ را ثابتــ نمی کند 
حجابــ تو سند آزادی توستــ نهـ سند برتریتــ 
حجابــ تو فقط سپری برای محافظتـــ از تو در قبال نگاه های مسمومـ نیستـــ 
حجابــ تو باید سپری در قبال تمامـ گناهان باشد 
حجابــ تو باید سببــ جاذبهـ اتــ باشد نهـ دافعهـ اتــ 
مراقبــ باش بانوی محجبهـ 
مراقبــ باش کهـ حجابتــ سببــ غرورتــ نشود [:(]
مراقبــ باش کهـ بهـ واسطهـ حجابتــ خود را بهشتی ندانی و دیگران را جهنمی 
حجابــ تو تنها یکی از نشانهـ های تقواستــ 
مراقبـــ باش از سایر نشانهـ ها غافل نشوی ... !!http://mojtba6942.blogfa.com/post/17

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

زیبایی
خواهـــــرم 
تمام زیبایی ها در سادگیست !
با حجاب ، زیباتــــر بودن را تجــــربه کن ..

در زمانی که شأن و ارزش جز به لباس و ماشین نیست ،
تـــو چادری بمان و ثابت کن ارزش واقعی زن این نیست !


http://www.hejabbaartar.blogfa.com/post/28

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

بوی عطر خداباید بوسه زد برنجابت قدم هایی که برمیداری… ؛
چهرهٔ معصومانه ات زیرنقاب چادر ،
گنج وجودی پنهان کرده پشت چادرت…
نجابت صدایت ،صلابت گام هایت، دل رحیمت …
رفتار زهرا گونه ات تماماً ،
بوی عطر”خدا “می دهد … ؛
http://www.cloob.com

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

گآهی مترسَک بودن هم، خجآلت دارد.....گآهی مترسَک بودن هم، خجآلت دارد..... 

یک روز گشاد مثل دامن شلواری ...
و یک روز تنگ مثل سآپورت...
یک روز کوتاه ...
و یک روز بلند ...
یک روز وصله دار...
یک روز وصله دار...
و تو

مثل یک اسباب بازی(!)

چشم دوخته ای که ببینی فردا چه چیز را برایت مُد می کنند... 

بی خیال زشتی و زیبایی 
بی خیال وقآحت و وجآهت
و
بی خیال شرم و حیا...
گآهی مترسَک بودن هم، خجآلت دارد.....
http://www.cloob.com/c/clad_girls/!

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

چادر مشکی من
نــورانیتـــ چــادر سیـاهتـــ را ،
با هفتــــ رنگی عروسکــــ هـای صـورتـی ،
معـاوضـه نکـن بانــ ـــو .
چــادر بـرای "جسمتـــ حجابـــ " استــــ ،
و فــرشی عــرشی استـــــ ،
بـرای عــروج "روح مهـربـانتــــــ "
-----------------------------
جـانـبـازی ﺍﺳـﺖ ﺑـﺮﺍﯼ ﺧـﻮﺩﺵ ﺍﯾـﻦ ﭼـﺎدر ﻣـﻦ!
ﺩﺭ ﺑـﺮﺍﺑـﺮ ﺗـﺮﮐﺶ ﻫـﺎﯼ ﻧـﮕـﺎﻩ ﻣﺴـﻤـﻮﻡ ﺗـﮑـﻪ ﺗـﮑـﻪ ﻣـﯽ ﺷـﻮﺩ!

ﺍﻣـﺎ ﺗﺴﻠﯿـﻢ ﻫـﺮﮔـﺰ!
http://www.cloob.com/result/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

حجابم یعنی دعای مادرم

حجابم یعنی دعای مادرم 
♥یعنی محبت خدایم♥
اینکه زن باشی
و از آبشارهای زیبای موهایت لذت ببری
ولی آن را بپوشانی ...
و پنهان کنی
تا حتی تاری از آن معلوم نباشد!
◆اینها ارزش یک لحظه نگاه رضایت بخش مادرم زهرا را دارد◆
که دست دعا بلند کند♣
و بگوید خدایا:
دختران امت پدرم, همه زیبایی ها را داشتند
و معیوب و مفلوج و کچل و زشت نبودند
ولی برای رضای تو 
⇦زیبایی هایشان را از نامحرم پنهان کردند!⇨
♥پس تو محبت کن خودت را در دل هایشان پنهان کن!


http://www.hammihan.com/profile/sahar_021&page=57


ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

بانو...
بانو! جامـــــه ی تــــوســـت امــــا... جــــامعـــــــه ی مـــــا را مــــــی ســــازد...

جامـــــه ات را جمـــــع کــــن جامعــــــه در خطــــــر است! "http://mp313.ir/search/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

بدون شرح...آخه تو تابستون کی چادر سر میکنه؟
میخای خفمون کنی؟

ولی خب تو زمستون میشه با ساپورت بیرون رفت
و از سرما یخ نکرد!!!http://www.cloob.com/c/hejab_efaf/%

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

هزار و یک شب
مادر با هزار مکافات بچه ها را خواباند 

اما دوباره صدای سرفه های بابا آنها را بیدار کرد... 

این قصه ی هزار و یک شب مادر و بابای شیمیایی است...
http://www.cloob.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

قدر خودت رو بدونقدر خودت رو بدون…
اطرافیانت رو با دقت بیشتری ببین و بشنو…
تو شریف تر و نجیب تر از آنی هستی که تن به هر رابطه ای بدهی …
http://www.cloob.com/c/hejab_efaf/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

.:: مواظـب رسـالتـمـآن بآشـیم ::.هـیــچ میـدآنــی نگــآه هآی دیـگــرآن بـه
"مـآ "ی چــآدری مـوشــکــآفآنه تر است تآ نگــآهـشــآن به دیگــری...؟
و انتـظـآرآتشآن نـیــز هــم متفـآوت تر است
از "مـآ"ی چــآدری تآ اوی غــیر...
"مـآ"ی چــآدری ، حــوآسـت جـمع بآشـد
کــه هــر کــوتـآهـی از سـمت مـآ ، نسـبت دآده مـی شــود
به دیـن از طـرف دیگــرآن...

.:: مواظـب رسـالتـمـآن بآشـیم ::.


http://www.cloob.com/c/hejab_efaf/118674448

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

طعمه چشم های ناپاک شده ای !!!


طعمه چشم های ناپاک شده ای !!!

چشـم ها هـمه نـاپـاک …!
امـا ◄تــــو► چـرا با بـی حجـابی ، طعـمه شـان میـشوی …
گـفت: پسـرها چقـدر چشـم نـاپـاک شـده انـد …
یک بـار پشـت سـرش راه افتـادم …
در کوچـه اول ، پسـر جـوانی ایسـتاده بود !
تا نگـاهش به او و مانتـوی تنـگش افتـاد
نیشـخندی زد و به سـر تا پـای انـدام دخـتر خیـره شـد …
همـان پسـر ، وقـتی مـن از جلـویش عبـور کـردم … 
سـرش را پایـین انداخت و سرگـرم گوشی مـوبایلـش شـد !
 http://www.hammihan.com/post/5832568

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

بدون شرح!!!
http://www.cloob.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

وفاداری

خانم ...
لازم نیست از مغازه دار کلی تشکر کنی!

آقا ...
مشتری شما با شما محرم نیست که بهش رنگ لباس پیشنهاد میدی و میگی این رنگ بهت میاد!

خانم ...
لازم نیست با فروشنده نیم ساعت چونه بزنی، یا اگه جنس گرونه .. شروع کنی به نالیدن از گرونی !
نه خدا راضی هست که شما به خاطر ارزونتر خریدن با مرد نامحرم چونه بزنی که گاهی به شوخی کردن هم می کشه! نه همسرت راضی هست با این کار تخفیف بگیری ...

*آقای فروشنده ... *
شما هم جنس رو به هر قیمتی میخوای بدی ... زود قیمت نهایی رو بگو و منتظر نباش بهت التماس کنن و قربون صدقه ت برن.

خانم ...
کسی که شما باید همه طنازی هات رو براش نگه داری، شوهرته ... حواست باشه.

آقای فروشنده ...
تو مغازه ت که هستی، حواست پیش زن و بچه ی خودت باشه.

خانمها ...
آقایون ...

آرامش خونوده هاتون در گرو رفتارهای شماست ...
شوخی و بگو و بخند با نامحرم روی روح شما اثر می گذاره و این اثر به خونه هاتون منتقل میشه، در رفتارتون با همسرتون نمود پیدا می کنه و باعث سرد شدن محیط خونه تون میشه
http://www.cloob.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/3/13

 

دل نوشته

می توانستی..
آفرین به تو ای دختر
آفرین بر توکه چشمان زیبایی داری ولی آنهارا به روی زمین می اندازی تا با نامحرمی چشم در چشم نشوی..
آنقدر چشمانت زمین را نگاه می کنید که دل زمین را به لرزه در می آوری،
با اینکه اندامت زیباست ولی آن را از چشم حوس بازان می پوشانی
می توانستی آنها را مثل خیلی ها در معرض دید تماشاچیان بگذاری
چهره ات تا به حال هیج قلم موئی به خود ندیده است! می توانستی مثل خیلی ها آن را هفت دست قلم آرایش کنی مثل تابلوی نقاشی!می توانستی دلبری کنی ولی دلبری خدارو کردی!می توانستی پیاده روهای شهر را از صبح تا شب متر کنی و محبت گدایی کنی!ولی تو محبت را جایی دیگر دیدی!می توانستی خراب باشی ولی از سالم هم سالم تری!می توانستی کافی شابها ،پارکها،سینماهارا با پسران بچرخی ولی باخود وخدای خود چرخیدی
می توانستی شرمنده شهدا باشی ولی الان افتخاری ....
بگذار بگویم همه بهت می گویند خشکه مقدس و یا امل ویا هرچی دختر عشقیه زیره چادر مشکیه!!!!!
بگذار بگویند هیچ عیبی ندارد....ولی این رابدان از کسانی که دم از مردی میزنن مرد تری....

ادامه...

تاریخ: 1394/2/3

 

زیبایی حجاب

نزديک،اما دور از دسترس ...

بی عشوه ولی دلربا ...

اوست معلم وقار در قله ی بی نيازی ...

هر خارو خسی عاشقش نمی شود و زيباييش را هر دلی لمس نميکند ...

او پيش از انتخاب شدن انتخاب ميکند و پيش از معشوق شدن عاشق ميشود ...

با زيرکی گوی عقل را از کنار ديو هوس می ربايد ...

او همان دختر عفيف و در پس پرده ی حجاب است..!

ادامه...

تاریخ: 1394/1/30

 

بانوی سرزمین من

بانـوی سرزمین من!

بـ‌ه خاطر بسپار

صدایت “دلنشین” است

قشنگ نیست بر هر دلـﮯ نشستن (۱)

بــرادر دینـﮯ من!

فراموش نکن

بعضـﮯ کارها “واجب” نیست

مثل سلام کردن (۲)

۱.فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذِی فِی قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلا مَعْرُوفًا :

پس به گونه ای هوس انگیز سخن نگویید که بیمار دلان در شما طمع کنند،

و سخن شایسته بگویید.{احزاب/ ۳۳-۳۲}


۲.امام صادق(ع) فرمود:«رسول خدا بر زنان سلام می کرد و آنان نیز پاسخ می دادند

و امیرالمؤمنین نیز بر زنان سلام می کرد و سلام کردن به زنان جوان را نمی پسندید

و می فرمود: می ترسم از صدای او خوشم آید که در این صورت گناهی که نصیبم می شود،

بیش از پاداشی باشد که از سلام کردن نصیبم می گردد.»

{وسائل الشیعه ، ج ۲۰،ص۲۳۴،ح۳}http://www.cloob.com/

ادامه...

تاریخ: 1394/1/28

 

درد و دلﺷﻤﺎ ﺧﺎﻧﻢ ﺧﻮﺵ ﺗﯿﭙﯽﮐﻪ ﺗﻮ ﻣﺘﺮﻭ ﻣﻨﻮ ﭼﭗ ﭼﭗ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯿﮑﻨﯽ!ﺑﺒﯿﻦ ﻋﺰﯾﺰﻡ ...

ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻦ ﻣﻦ ﮐﻪ ﭼﺎﺩﺭ ﺳﺮَﻣﻪ ﻋﻘﻠﻢ ﻧﻤﯿﺮﺳﻪ ﮐﻪ ﺁﺩﻡ ﺑﺎ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﺭﺍﺣﺖ ﺗﺮ ﻭ ﺁﺯﺍﺩ ﺗﺮِ!

ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻦ ﺯﯾﺮ ﭼﺎﺩﺭﻡ ﮐﻮﻟﺮ ﮔﺎﺯﯼ ﺭﻭﺷﻦ ِﻭ ﺗﻮ ﺍﯾﻦ ﮔﺮﻣﺎ ﻋﯿﻦ ﺧﯿﺎﻟﻤﻢ ﻧﯿﺴﺖ !

ﺧﯿﻠﯽ ﻫﻢ ﮔﺮﻣﻪ! ﺍﺻﻦ ﺩﺍﻏﻪ ! ﻻﮎ ِﻗﺮﻣﺰ ﻧﻤﯿﺰﻧﻢ ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻨﯽ ﺳﺮ ﺩﺭ ﻧﻤﯿﺎﺭﻡ ﻻﮎ
ﭼﯽ ﭼﯿﻪ ﻫﺎ!


ﺑﯿﺎ ﺧﻮﻧﻤﻮﻥ ﺑﺒﯿﻦ ﻫﺮ ﺭﻧﮕﯽ ﻻﮎ ﺑﺨﻮﺍﯼ ﺩﺍﺭﻡ ! ﺧﻮﺑﻢ، ﺑﻠﺪﻡ ﺑﺰﻧﻢ

ﭼﺎﺩﺭ ﺳﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺧﯿﻠﯽ ﺳﺨﺘﻪ، ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻨﯽ ﭼﺎﺩﺭ ﺳﺮ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﭼﻮﻥ

ﻣﺎﻧﺘﻮﯾﯽ ﮐﻪ ﺯﯾﺮ ﭼﺎﺩﺭ ﺗَﻨَﻤﻪ ﺯﺷﺘﻪ، ﻧﭻ! ﮐﻠﯽ ﻫﻢ ﭘﻮﻝ ﻣﺎﻧﺘﻮﻣﻮ ﺩﺍﺩﻡ! ﺍﻣﺎ ﺗﻮ

ﻧﻤﯿﺑﯿﻨﯿﺶ
ﺣﺎﻻ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﻫﯿﭽﯽ..ﻣﯿﺪﻭﻧﯽ ﭼﺎﺩﺭ ﻣﺸﮑﯽ ﭼﻘﺪﺭ ﮔﺮﻭﻥ ﺷﺪﻩ؟؟ !!


ﺑﺨﻮﺍﯼ ﺣﺴﺎﺏ ﮐﺘﺎﺏ ﮐﻨﯽ ﺳﺮ ﻧﮑﺮﺩﻧﺶ ﺑﻪ ﺻﺮﻓﻪ ﺗﺮﻩ.

ﺍﮔﻪ ﺷﻤﺎ ﺷﺎﻝ ﻣﯿﺨﺮﯼ ۵ ﺗﻮﻣﻦ٬ﻣﻦ ﺑﺎﯾﺪ ﺷﺎﻝ ﺑﺨﺮﻡn ﺗﻮﻣﻦ ﮐﻪ ﺯﯾﺮ ﭼﺎﺩﺭ ﻭ
ﺣﺮﺍﺭﺕ ﺗﺎﺑﺴﺘﻮﻥ ﭼﺮﻭﮎ ﻧﺸﻪ!

ﮐﻪ ﺑﺎﻓﺘﺶ ﺟﻮﺭﯼ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﻟﺒﻪ ﺍﺵ ﺩﺭﺳﺖ ﻭﺍﯾﺴﻪ.

ﺑﺒﯿﻦ ﻣﻨﻢ ﺧﯿﻠﯽ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﻡ ﺭﻭﺳﺮﯼ ﻭ ﮐﯿﻒ ﻭ ﮐﻔﺶ ﻗﺮﻣﺰﻡُ ﺑﺎ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﻭ

ﺷﻠﻮﺍﺭ ﺳﻔﯿﺪ ﺳﺖ ﮐﻨﻢ ﻭ ﺑﺎ ﻏﺭﻭﺭِ ﺗﻤﺎﻡ ﺗﻮ ﺧﯿﺎﺑﻮﻥ ﻗﺪﻡ ﺑﺮﺩﺍﺭﻡﻭ ...

ﺍﻣﺎ ﺧﯿﻠﯽ ﭼﯿﺰﺍ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯿﺸﻪ ﻣﻦ ﺭﻭﯼ ﺩﻟﻢ ﭘﺎ ﺑﺬﺍﺭﻡ ﻭ ﯾﻪ " ﺧﺎﻧﻢ ﭼﺎﺩﺭﯼ" ﺑﺎﺷﻢ ...

ﺧﯿﻠﯽ ﭼﯿﺰﺍ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯿﺸﻪ ﻋﺎﺷﻖ ﭼﺎﺩﺭﻡ ﺑﺎﺷﻢ

ﺑﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﻫﻤﻪ ﺳﺨﺘﯿﻬﺎﺵ ﺣﺲ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻧﻤﯿﺸﻪ ﻧﻮﺷﺘﺸﻮﻥ
ﺑﺎﯾﺪ ﺣﺴﺸﻮﻥ ﮐﺮﺩ

ﻓﻘﻂ ﺣﺲ ...
 

ادامه...

تاریخ: 1394/1/28

 

حجاب و عفاف اسلامیتقدیم به چادرم...

.
.
با من بمــــان
و دخترانگی ام را تاج سر باش …
این همه عــــــــــزت و شخصیت را تو به من داده ای …
بر سرم باش و عزیزم کن پیش خدا …

در جایـــــــــــی خوانــــــدم ؛پرچم حسیــــــــــن(ع)

به دست عباس(ع) است و بر سر زینب(س) …!

اینجاست که کشف حجاب ،… استراتژی دشمن می شود

http://www.cloob.com/c/dokhtaranekhoshtip/

ادامه...

تاریخ: 1394/1/28

 

چادر، مهربانیستتو نمازخونه دانشگاه داشتم سجاده آماده می‌کردم برای نماز، همین که چادر مشکی را از سر برداشتم تا چادر نماز بر سر کنم گفت: این همه خودت را بقچه پیچ می‌کنی که چی؟
برگشتم به سمت صدا، دختری را دیدم که در گوشه ی نمازخانه نشسته بود.

پرسیدم: با منی؟
گفت: بله با توام و همه‌ی بیچاره‌های مثل تو که گیر کرده‌اید توی افکار عهد عتیق! اذیت نمی‌شوی با این پارچه‌ی دراز دور و برت؟ خسته نمی‌شوی از رنگ همیشه سیاهش؟

تا آمدم حرف بزنم گفت: نگاه کن ببین چقدر زشت می شوی، چرا مثل عزادارها سیاه می‌پوشی؟ و بعد فقط بلدید گیر بدهید به امثال من.

خندیدم و گفتم: چقدر دلت ﭘُر بود دوست من! هنوز اگر حرف دیگری مانده بگو.
خنده ام را که دید گفت: نه! حرف زدن با شماها فایده ندارد.

گفتم: شاید حق با تو باشد عزیزم. پرسیدم ازدواج کردی؟ گفت: بله.
گفتم: من چادر را دوست دارم. چادر؛ مهربانیست.

با سرزنش نگاهم کرد که یعنی تو هم مثل بقیه ای…

گفتم؛ چادر سر می‌کنم، به هزار و یک دلیل. یکی از دلایل چادر سر کردنم حفظ زندگی توست.
با تعجب به چهره ام نگاه کرد.

پرسیدم با همسرت کجا آشنا شدی؟
گفت: فلان جا همدیگر را دیدیم، ایشان پیشنهاد ازدواج داد، من هم قبول کردم.

گفتم خوب؛ خدا قبل از دستور دادن به من که خودم را بپوشانم به مردها می‌گوید؛ غض بصر داشته باشید یعنی مراقب نگاهتان باشید. تکلیف من یک چیز است و تکلیف مردان یک چیز دیگر. این تکالیف مکمل هم‌اند، یعنی اگر مردی غض بصر نداشت و زل زد به من، پوشش من باید مانع و حافظ او باشد و من اگر حجاب درست و حسابی نداشتم، غض بصر مرد و کنترل نگاهش باید مانع و حافظ من باشد.

همسر تو، تو را “دید”، کشش ایجاد شد و انتخابت کرد. کجا نوشته شده است که همسرت نمی‌تواند از تماشای زنانی غیر از تو لذت ببرد، وقتی مبنای انتخاب برای او نگاه است؟

گفت: خوب… ما به هم تعهد دادیم.

گفتم: غریزه، منطق نمی‌شناسند، تعهد نمی‌شناسد. چه زندگی ها که به چشم خودم دیدم چطور با یک نگاه آلوده به باد فنا رفت.

من چادر سر می‌کنم، تا اگر روزی همسر تو به تکلیفش عمل نکرد و نگاهش را کنترل نکرد، زندگی تو به هم نریزد، همسرت نسبت به تو دلسرد نشود، محبت و توجه‌اش نسبت به تو که محرمش هستی کم نشود. من به خودم سخت می گیرم و در گرمای تابستان زیر چادری که بیشتر شبیه کوره است از گرما هلاک می‌شوم، زمستان‌ها زیر برف و باد و باران برای کنترل کردن و جمع و جور کردنش کلافه می‌شوم، بخاطر حفظ خانه و خانواده‌ی تو.

من هم مثل تو زن هستم. تمایل به تحسین زیبایی‌هایم دارم. من هم دوست دارم تابستان‌ها کمتر عرق بریزم، زمستان‌ها راحت‌تر توی کوچه و خیابان قدم بزنم. من روی تمام این علاقه‌ها خط قرمز کشیدم، تا به اندازه‌ی سهم خودم حافظ گرمای زندگی تو باشم.

سکوت کرده بود.

گفتم؛ راستی… هر کسی در کنار تکالیفش، حقوقی هم دارد. حق من این نیست که زنان جامعه‌ام با موهای رنگ کرده‌ی پریشان و صد جور جراحی زیبایی فک و بینی و کاشت گونه و لب و آنچه نگفتنیست، چشم‌های همسر من را به دنبال خودشان بکشانند.

حالا بیا منصف باشیم. من باید از شکل پوشش و آرایش تو شاکی باشم یا شما از من؟

بعد از یک سکوت طولانی گفت؛ هیچ وقت به قضیه این طور نگاه نکرده بودم؛
راست می گویی…


"من چادر را دوست دارم. چادر؛ مهربانیست"
http://www.cloob.com/muslims.hijab

ادامه...

تاریخ: 1394/1/27

 

-------------------------------

SHBlog.Ir - © 1394